Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Централно заключване на Corsa B

Plamend снимка Plamend 11 май 2009 - 15:28

Здравейте,
от 2-3 дни имам следния проблем: централното работи наполовина т.е като отключа шофьорската врата(централното е оригинално) ми се отключва шофьорската, багажника и резервоара, другите 3 врати си стоят заключени. Предполагам че е нещо от модула който не успях да намерия каде е (ако някои знае нека каже плс.), или нящо с кабелите до другите врати. та ако някои сподели мнения ще се радвам.

пс. забравих да спомена че имам и аларма която управлява централното с минус при което положението е същото.
Отговори

Iovkom снимка Iovkom 11 май 2009 - 21:30

 Plamend, на 11 May 2009, 04:28 PM, каза:

Здравейте,
от 2-3 дни имам следния проблем: централното работи наполовина т.е като отключа шофьорската врата(централното е оригинално) ми се отключва шофьорската, багажника и резервоара, другите 3 врати си стоят заключени. Предполагам че е нещо от модула който не успях да намерия каде е (ако някои знае нека каже плс.), или нящо с кабелите до другите врати. та ако някои сподели мнения ще се радвам.

пс. забравих да спомена че имам и аларма която управлява централното с минус при което положението е същото.

Модулът е в краката на пасажера . Като отключиш от дясната врата какво става ?
Отговори

Plamend снимка Plamend 12 май 2009 - 08:02

 Iovkom, на 11 May 2009, 10:30 PM, каза:

Модулът е в краката на пасажера . Като отключиш от дясната врата какво става ?

нищо не се отключва, но когато там е отключено като заключа от шофьорската се заключва същата и багажника и се отключват веднага пак т.е в момента за да заключа трябва ръчно да заключа пасажерската.
Мнението беше редактирано от Plamend: 12 май 2009 - 08:02
Отговори

loudnes снимка loudnes 12 май 2009 - 08:50

Звучи като ,че модула е наред по скоро окабеляването или механичен е проблема(задържа някоя машинка или механизъм на вратата) ,но това са разсъжения и догадки на база горенаписаното.
Мнението беше редактирано от loudnes: 12 май 2009 - 08:51
Отговори

Iovkom снимка Iovkom 12 май 2009 - 08:58

Направи следното- нали имаш аларма , която е вързана към централното. Махни кората на шофьорската врата и изкарай буксата от машинката за централното и тогава пробвай да заключиш с алармата и виж какво ще стане . Ако положението е същото , направи същата процедура , само че с пасажерската врата. Както каза колега , 100% някое микре е заяло - най вероятно в шофьорската машинка и затова ти прави тези мизерии.
Отговори

Plamend снимка Plamend 12 май 2009 - 09:35

възможно ли е да е някоя от задните врати примерно мотора да е блокирал тъя като едната врата дълго време не се отваряше и заключването работеше на случаен принцип докато не я отворих...после си работеше нормално след смазване и чистене на механизма. както и да е ще разглабям тази вечер да видим какво ще излезе.
Отговори

Plamend снимка Plamend 12 май 2009 - 09:59

Не се стърпях и преди малко отворих шофьорската врата и какво да видя едно малко куплунгче което свързва някакво микроключе на ключалката (интересно за какво е точно) се разкачило, закачих го и проблема се реши :knee: . Колеги мерси за помощта.
Отговори

stealteam снимка stealteam 15 август 2009 - 00:16

Здравейте и от мен
Имам същия проблем както колегата с корсата и се извинявам че пиша по неговата тема но проблема е много подобен
Ситуацията е следната астра ф централно
Когато е заключена предна дясна врата централното заключва и отключва шофиорската,багажника и резервоара.
Когато е отключена предна дясна централното се заключва и 3 секунди след това се откючва.(Пак същите неща)
Свалял съм корите и на 4 врати.Повечето от кабелите съм ги преглеждал нямат видими прекъсвания(дори и по вратите)
Пробвах с други машинки(на мястото на предните врати)резултата е същия.
Някакви идеи?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg