Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Моля за мнения за Astra G X20XEV!

DYRACK снимка DYRACK 06 ноември 2009 - 00:25

Колеги здравейте... Харесал съм си една Астричка 99-та с 2.0 16V X20XEV.
Може ли да споделите доволни ли сте от вашите? Какви са им слабите места? Окачването как е? Цените на частите как са (ако може с примери), чувал съм, че са с електрическо серво и то прави проблеми? Корозират ли?
1 литър масло на 10000км е нормално за този мотор нали?
Споделете всичко за което се сетите...
И ме интересува междуболтовото разстояние 5х100 или 5х110 е?
Благодаря предварително! :biggrin: :mhihi: :pardon:
Мнението беше редактирано от DYRACK: 06 ноември 2009 - 00:29
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 06 ноември 2009 - 09:06

Здравей колега всичко си зависи от конкретният екземпляр, моята за година и половина неми е правила никакви проблеми след обслужването не сам правил ремонти. Окачването си е стегнато, за корозия имаше тема във форума потърсия виждал сам и с ръжда обикновено се получава ако е била натискана и китосвана. Междуболтовото разстояниее 5х110. За сервото покарая, варти волана на място нетрябва понпата да издава тракане.

Еми успех с покупката.
Отговори

wehrmacht снимка wehrmacht 06 ноември 2009 - 10:08

ремък + ролки + водна помпа - в булвария около 570лв. със смяната
Отговори

vectra снимка vectra 06 ноември 2009 - 19:15

цените не са стряскащи, моторът за това купе е перфектен..ако не си се спрял на нещо мога да ти предложа една определена...ако искаш драсни на л.с.
Отговори

kirchank снимка kirchank 06 ноември 2009 - 19:47

Аз все още се кефя като малко дете на моята.Разбира се има си слаби места.За 1 година каране моята започна да ги вади 1 по 1,нищо че е внос от Швейцария и си мислех че откъм дв. и ходова част всичко е ок.

Датчик на разпр.валове-проблем при всички ХЕВ-100-250 лв и се оправя този проблем.
Клапа за външния въздух на парното-100 лв за моторчето.Проверява се като сложиш на 4 духането и натискаш бутона да затвори външния въздух-ако работи се чува зъттт и шума от струята въздух се увеличава.
Датчик за АБС-за нещастие е капсулован в главината и тук се разделяш с около 200-250 лв.Случва се и да е само кабела.

За това се сещам сега.
Отговори

rhg_73 снимка rhg_73 06 ноември 2009 - 22:20

колега тези проблеми ги има и при другите АСТРИ Г ! не само при х20.....
Отговори

kirchank снимка kirchank 07 ноември 2009 - 14:56

Всъщност си прав.Специално за ХЕВ сега се сещам за :pardon: изпускателен колектор,който се пука и освен това стиска яко за гушата двигатела.
Мнението беше редактирано от kirchank: 07 ноември 2009 - 16:59
Причина за редактиране:: Въздържай се от нецензурни думи!
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 07 ноември 2009 - 15:06

Здрасти колега аз си взех вектра с този мотор и на 5 ден сдаде багажа.След ремонт на сегменти и гумички и там другите неща нямам ядове(аз съм си касметлия явно).Мотора върви за страх.Моят съвет палиш студена вадиш щеката и газ до червено(ако заглъхва дебитомер,ако не заглъхва и не духа отзад и от щеката)значи това е твоята кола всичко друго е накъсмет.За всеки случей вземи някой с теб и реви като циганка че нямаш пари да ти смъкнат от цената.Няма да съжаляваш ако си я вземеш.Успех.
Отговори

DYRACK снимка DYRACK 08 ноември 2009 - 17:05

Още мнения? До тука нищо обнадеждяващо ебати...
Отговори

DYRACK снимка DYRACK 09 ноември 2009 - 13:47

???
Отговори

oci снимка oci 09 ноември 2009 - 14:29

Не виждам кое ти се струва необнадеждаващо? Темата ти беше за слабите места на модела/двигателя. Иначе е най-лесно всеки да драсне аз имам такава супер е. Форума е за да те насочи към слабите места - което съвсем не значи че тези дефекти ще ги има при теб или че не могат да се отстранят.

Аз имам две вектри с такъв двигател и съм супер доволен. В голямото тежко Вектрово купе двигателя се държи супер. Разгръща плавно и почти постоянно мощността си във всички обороти. От 2000 оборота спокойно можеш да изпреварваш независимо от предавката, което е изключително приятно за дълъг път. Освен това двигателя понася перфектно и газифициране стига да е Газов инжекцион. В купето на астра трябва да е още по-приятен за каране.

Относно слабите места не се плаши толкоз. Датчки на валовете е под 100лв оригинален(колега от форума продава такива от e-bay с марка GM). Изпускателния колектор който се цепи понякога струва 50-80лв втора ръка.

Искам да ти обърна внимание на следното: това че колегите са ти посочили проблемите и дефектите на дадения мотор не значи, че той е слаб или не-надежден. Напротив този мотор може и ще те отвози стига да го поддържаш! Всеки двигател си има слаби места въпроса е колко сериозни са те.

Поздрави и успех :unsure:
Мнението беше редактирано от oci: 09 ноември 2009 - 14:31
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 09 ноември 2009 - 15:43

Много правилно колега.Въпреки моите перипети мисля ,че този двигател е перфектния според мен.
Отговори

DYRACK снимка DYRACK 09 ноември 2009 - 19:55

Ахам мерси... Ами Астрата която съм харесал е с газов инжекцион BRC... и този факт ме привлича... Не съм привърженик на АГУ-тата, но вече не се издържа... :D
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 09 ноември 2009 - 21:06

 wehrmacht, на 06 Nov 2009, 10:08, каза:

ремък + ролки + водна помпа - в булвария около 570лв. със смяната

туй много бе мойта е обслужвам в каргоекспрес с 300лв.(ремъци, ролки, водна помпа) да няма разлики на мотора след 98-ма в ремъците и ролките?
ПС Такаа изчетох темата. Относно мотора, карам предишна версия преди 98-ма. Мойта е 96-та и в претърпяла бая излекувания от първия вариант от 94-та.

Мотора като цяло до колкото знам при тези след 98-ма е много близък в хардуерната си част. Та - читав мотор както казаха чудесен за извънградско. Тежък маховик който не позволява на оборотите да падат при смяна на предавки. Плавно разгръщане, напълно достатъчна мощност, голям ресурс(все пак е дефорсиран мотор), като цяло правен за тежки купета. Не знам на астра Г с каква скоростна кутия го монтират но от там може да е едно от слабите места. При по-старите слабо място е кутията. Не е правена за бой в зъбите. При каране с по-големи гуми чупи диференциал(при рязко тръгване). Съединителите на кутиите с хидравличен лагер идват слаби при каране на дръпки всяка неделя. По мотора датчика го казаха, колектора и него, повдигачите тракат но ... не е страшно така трябва :unsure: това показва че са там. Може и да не тракат зависи от маслото с което караш.

Прави са колегите и че мотора е МНОГО спънат и всеки малък мод му действа освежаващо и се усеща веднага. Основни и много спъващи фактори са колектора, екопридатъците, тръбите за смучене на въздух, софтуера и май с това се изчерпват. Но с един колектор само да смениш колата се променя.

За газовото - недей взема газифицирана. вземи не помирисвала газ и си сложи газ! Газта не му понася ако искаш да върви като хората и да не прави проблеми трябва като слагаш газ да е в кондиция мотора и да се кара и на газ и на бензин. Само на газ ще върви МНОГО дълго време, но не като 2.0 16V в смисъл ще имаш евтино движещ се мотор с прилично вървене но не както трябва вървящ. По моему вземи негазифицирана и като покараш смениш едно масло и видиш мотора накъде е ако е читав сложи газов инжекцион и карай икономично.

Това е като цяло което се сещам за сега. Карам това повече от 2 години вече и първата година нямах грам грижи, постепенно се позапуши тук там все пак караме с боклуци в боклучава среда, нормално е мотора да се напълни с боклуци. Махнах катализатора, почистих дросел и стъпково моторче, панелен филтър сложих, ... дреболии. Скоро трябва да хвърля гърнета че... от 96-та са :D. До сега датчик не съм сменял, колектора ми цъка всяка сутрин, потраквам също така докато загрея. Масло прогорих след грешка с Castrol Magnatec 10W40 - НИКОГА ПОВЕЧЕ ОТ БГ!!! Сега уплътнявам с 15W50 мотул и мазното гърне поизсъхна. Чистил съм картер от шлаки(имаше) сменил съм гарнитурите на картера че сълзеше мънечко от тук там, сменил съм и гарнитура капак на клапаните. Сериозни интервенции - смених съединител комплект. Като цяло... прилично се държи.

Разхода е леко височък спрямо 1.8, но макс скороста е по-голяма с малко и ако имаш мерак да го правиш да върви 2.0 винаги е повече от 1.8. Лично аз за астра Г повече харесвам 1.8-цата. Дори за астра Ф не бих предпочел Х20XEV но така се случи че купето беше с много екстри и ме грабна. Не ме разбирай погрешно не е лош мотор в никакъв случай просто за разхода на бензин е леко бавен, но всичк ое поправимо. Ако попаднеш на читаво купе с кожи подгреви и ел. глезотии - смело и безотговорно пазари! Ако случиш на читав мотор ще си доволен, ако не ... не е непоправимо.

Гледах да споделям неща касаещи само мотора надявам се съм бил полезен.
Мнението беше редактирано от simbon4o: 09 ноември 2009 - 21:58
Отговори

oci снимка oci 09 ноември 2009 - 21:20

 simbon4o, на 09 Nov 2009, 21:06, каза:

туй много бе мойта е обслужвам в каргоекспрес с 300лв.(ремъци, ролки, водна помпа) да няма разлики на мотора след 98-ма?


Разлики не знам дали има обаче обявената цена за обслужване е меко казано абсурдна. Ремък заедно с 3те ролки е не повече от 150-200лв! Като ремъка е марка Gates, ролките мисля бяха INA. Но за мен цените които обявяват в тези официялни сервизи са скандални - взимат поне толкова пари за работа колко струват частите :wall: Като се сетя тука в Враца искаха за смяна на тампоните по задния мост и на тампончетата на реактивната щанга отпред(работа+части) 900лв :wall: И това в НЕофициялен сервиз ...

Но се отплеснах много от темата :unsure:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 09 ноември 2009 - 22:06

Колега това с газта е много хубаво от гледна точка на икономията.НО чувал ли си лафа ЛЪВ СЪС СЛАМА ДА ХРАНИШ.Ти си знаеш най добре успех.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 09 ноември 2009 - 23:07

За обслужването - да така е. Навих се за сервиза понеже имах познат там който почти от него я купих и даваха 2 години гаранция на частите. Не знаех къде да отида и не ми се рискуваше за 50-100лв по-малко да си окепазаня колата.

За газта - да така е ама и двете страни са прави за себе си. Аз още нямам газ отчасти и заради цената от над 1000лв за уредбата и монтажа.

Абе такава кола не е за бегачка според мен. Самия мотор е с друга идея правен, не че не се поддава на преправа де... ама всеки си знае за себе си.

ПС мисля че нормалния разход на масло е 700г на 10000км. На ревизиран мотор може и да не изчезва изобщо маслото. Като я взех ми гореше по 700-макс 800г на 8000км масло 10W40 GM. Сега с мотула ше видим.
Мнението беше редактирано от simbon4o: 09 ноември 2009 - 23:09
Отговори

hudson снимка hudson 09 ноември 2009 - 23:12

 oci, на 09 Nov 2009, 21:20, каза:

Разлики не знам дали има обаче обявената цена за обслужване е меко казано абсурдна. Ремък заедно с 3те ролки е не повече от 150-200лв!

Оригинален ангренажен комплект на GM, ремък с 3 ролки - 180 лв от Стефанов в Пловдив.
Купувах ги миналия месец.
Мнението беше редактирано от hudson: 09 ноември 2009 - 23:13
Отговори

DYRACK снимка DYRACK 13 ноември 2009 - 10:52

Още някой да сподели нещо, че утре или други ден ще я гледам. :)
Отговори

mantzel снимка mantzel 13 ноември 2009 - 21:32

Ами аз карам Вектра с такъв двигател и съм нямал никакви (поне за сега) проблеми,е освен скъсани шпилки на изпускателния колектор,но като цяло се разочаровах от този двигател-никаква динамика,подаваш му газ,а той не върви :3: .С кадета на чичо ми-GSI 18E,ще го правя смешен-според мен от Опел тотално са се изложили с тоя двигател по отношение на динамиката :3:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg