Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Губи обороти

Calibra-Fan снимка Calibra-Fan 29 януари 2010 - 11:08

Здравете колеги!Значи калибрата ми се държи странно.Губи обороти от какво може да е.Като я запаля няма проблеми , но като по-загрее и губи оборотите.От сорта на ... държи 700-800 оборота , по-някога даже гасне от какво може да е това ...
Отговори

speedo снимка speedo 29 януари 2010 - 17:26

Моторчето за празен ход,свещи,запушени дюзи. Тва така на сляпо.... бензин-газ?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 29 януари 2010 - 18:47

Колега, провери и въздушния филтър, да не се е задръстил нещо,
на обороти заглъхва ли леко?
Отговори

becinko снимка becinko 29 януари 2010 - 21:13

Колега извинявай ,че използвам темата.Моя проблем е че както си карам колата и я пускам на празен ход държи 900 оборота - всичко ОК.На следващото кръстовище обаче пускам колата пак на празен ход и държи 400 оборота (първата чертичка мисля че са толкова) не гасне но така стой.Натискам спирачката понякога пада на 800 оборота като я пусна си вдига 900,в друга ситуация пак пада на 400 и ги държи.Като спра колата да не се движи работи на 400 и след няколко секунди сама вдигне до 1100 и паднат на 900 и бетон,но не всеки път ги вдига остава си на 400 и така стой?Къде би могъл да е проблема ?

Поздрави !
Отговори

rezeto снимка rezeto 29 януари 2010 - 23:11

здравейте аз сам нов но от една година карам астра и аз имах този проблем със оборотите и занесох колата на диагностика и се останови че ми е изпушил там някакъв компютар на инжекцията ми.След смяната колата ми се оправи .аз ви съветвам вървете във някой сервиз където щeви оправят колата .защото и аз смених една камара неща на които им е нямало нищо .
Мнението беше редактирано от rezeto: 29 януари 2010 - 23:13
Отговори

becinko снимка becinko 31 януари 2010 - 23:42

Колеги някъква идея къде се крие проблема при мен ? (2 поста по-нагоре)
Отговори

kpg87 снимка kpg87 01 февруари 2010 - 02:23

 becinko, на 29 Jan 2010, 21:13, каза:

Колега извинявай ,че използвам темата.Моя проблем е че както си карам колата и я пускам на празен ход държи 900 оборота - всичко ОК.На следващото кръстовище обаче пускам колата пак на празен ход и държи 400 оборота (първата чертичка мисля че са толкова) не гасне но така стой.Натискам спирачката понякога пада на 800 оборота като я пусна си вдига 900,в друга ситуация пак пада на 400 и ги държи.Като спра колата да не се движи работи на 400 и след няколко секунди сама вдигне до 1100 и паднат на 900 и бетон,но не всеки път ги вдига остава си на 400 и така стой?Къде би могъл да е проблема ?

Поздрави !

Аз имам същия проблем! :devil-smiley-019:
Отговори

speedo снимка speedo 01 февруари 2010 - 09:27

Колегите с моно инжекционите да свалят моторчето на празния ход и да го почистят. Има тема в която е описано (за 16НЗ)как се сваля,почиства,и слага пак,
Отговори

bleid 2 снимка bleid 2 01 февруари 2010 - 23:04

А това тук ако е вярно .......... http://www.opel.auto...on/i62-2334.php
Отговори

becinko снимка becinko 01 февруари 2010 - 23:36

Щом разбираш какво пише да си беше направил труда да го преведеш... :devil-smiley-019:
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 02 февруари 2010 - 10:00

При калибра 115 то коня решихме проблема със збагясването на стъпковото по следния начин .. Свалихме моторчето очипкахме го във вд-40 и след това там кадето влиза вакумчето го затапихме :devil-smiley-019:
Отговори

speedo снимка speedo 03 февруари 2010 - 23:54

 becinko, на 01 Feb 2010, 23:36, каза:

Щом разбираш какво пише да си беше направил труда да го преведеш... :devil-smiley-019:


Няма нищо за четене. На четирите картинки се вижда,че се пробива отвор на дроселовата клапа,за да се увеличи принудително дебита на въздух на празен ход.
За твоя проблем това не е правилно решение. Свали стъпковото моторче, почисти го,смажи го и се увери че работи. Ако проблема е още на лице след тая операция пиши пак.
Отговори

Calibra-Fan снимка Calibra-Fan 28 февруари 2010 - 17:56

Значи колеги , бях забравил да пиша.Можете ли да ме опътите къде е това моторче и какво предсавлява ... да не да сваля нещо друго и да направя беля :icon1_mrgreen: Става въпрос за C20NE ...
Мнението беше редактирано от Calibra-Fan: 28 февруари 2010 - 17:59
Отговори

krakacil2 снимка krakacil2 28 февруари 2010 - 19:35

Здравейте колеги при мен проблема е същия с оборотите. Сега започва и да ми го прави, като я форсирам на място и след падане на оборотите гасне. Това го прави много отчетливо на бензин, а газ падат под 500 и аха да спре. Моторчето за празен ход е ново, потенциометъра на дроселовата клатапа също е нов. Кабелите на сещите са Тесла и са под 2000км. нищо не свети на тъмно. 3 вида свещи съм събрал и с всичките е прави така. Нова ланда съм сложил. Луднах проверявах 2 дали от някъде смуче въздух с четка с бензин -нищо. Забелязах , че ако задържа педала на газта го няма това ама не мога да натискам на светофара и трите педала (трудно е )
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 28 февруари 2010 - 21:02

Да не се повтарям в писането - вижте старата ми тема, в която туко що писах : за забиването на ХЕ-то при потегляне. А накратко - утечка на въздух след дебитомер/ваф или там каквото имате да мери въздуха. Не казвам ,че е това със сигурност ама проверете. Поне за колегата кракацил2 - почти съм сигурен. Поздрави! :icon1_mrgreen:
Отговори

krakacil2 снимка krakacil2 28 февруари 2010 - 21:58

 vectra_rules, на 28 Feb 2010, 21:02, каза:

Да не се повтарям в писането - вижте старата ми тема, в която туко що писах : за забиването на ХЕ-то при потегляне. А накратко - утечка на въздух след дебитомер/ваф или там каквото имате да мери въздуха. Не казвам ,че е това със сигурност ама проверете. Поне за колегата кракацил2 - почти съм сигурен. Поздрави! :icon1_mrgreen:

Здравей колега , аз съм с 1.4 моно и тама няма дебитомер, но си прав аз търсих със четка около моното ама не се промениха оборотите след , като всичко омазах с бензин затова питам. Забравих да кажа и температурния датчик е сменен.
Мнението беше редактирано от krakacil2: 01 март 2010 - 07:00
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 28 февруари 2010 - 23:29

 Calibra-Fan, на 28 Feb 2010, 17:56, каза:


А температурния датчик мерил ли си го някога?
Отговори

shin3 снимка shin3 28 февруари 2010 - 23:40

Здрасти колеги.

Стъпковото моторче при Ц20НЕ е това

Публикувано изображение

Има 2 маркуча на скоби и един датчик който се откача

Аз си почистих моторчето с корселин. Но един колега беше написал ВД което също е добър варянт, но искам да го попитам с какво го смаза че ми е интересно.

Надявам се да сам помогнал.

Поздрави
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg