Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Голяма мъка с тва газово!

Akso снимка Akso 26 февруари 2012 - 19:47

Здравейте! Преди да започнете да ме хулите искам да кажа, че осъзнавам вината си...
колата е Astra GSI c20xe... беше необикновенна гси-ка... не знам какво и е правено освен чипа и късата ф16-ка, но вървеше доста повече от другите 150-ки... до вчера..
сложих и газов инжекцион Томасето за 1100 лв с голяма отстъпка защото съм им клиент от преди.. уверяваха ме по всевъзможни начини, че колата ще си върви на газ както и на бензин, но уви! след 3500-4000 оборота тази кола спира да ускорява! направо все едно вкарвам следваща предавка! много е жалостиво, но най-голеия ми проблем е че колата не върви както преди дори и на бензин! Чувствам се поел го от г*за в устата... Някой компетентен може ли да ми каже какво се сменя по колата при поставянето на газов инжекцион?
Настройката е пипната до макса, който позволяват тези дюзи... каза ми, че за да върви повече трябва да смени дюзите от 2мм на 4 :) та големия въпров е.. тези дюзи играят ли някаква роля с бензина или са си отделни за газовия инжекцион? Питам защото не мога да си обясня защо в момента на бензин върви по-малко от преди... едва ли тези 40 кг, които тежи цялата газова уредба + газта са оказали такава очевадна разлика! И другото... на бензин работи доста тихо.. като обърне на газ започва едно такане и леко тресене, промяна в оборотите няма, имам чувството, че започва да работи на 3 цилиндъра! Дали свещи се ебават нещо или? Много ще съм благодарен на каквото и да било мнение! Искам да си върна бегачката.. поне на бензин да си беше нормално...
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 26 февруари 2012 - 19:59

Ми бате к'во да ти кажа, минимума ти е 2,6 мм ??? , бегай да ти сменат инжекторите за техна сметка.
Отговори

Akso снимка Akso 26 февруари 2012 - 20:16

 Lord Extra, на 26 февруари 2012 - 19:59, каза:

Ми бате к'во да ти кажа, минимума ти е 2,6 мм ??? , бегай да ти сменат инжекторите за техна сметка.


Благодаря, колега!
Да те питам само тези дюзи играят ли роля с бензина? Т.е. минава ли през тях и бензин или са други-на инжекторите на инжекциона... основния ми въпрос е може ли да ми е подменил бензиновите дюзи и да я е спънал от там на бенз.. защото имам усещането, че върви по-малко от преди и на бензин... за газта е сигурно! :(


П.П. >>>>> другото важно нещо да кажа... Мотроника е 2.8 !!!
Мнението беше редактирано от Akso: 26 февруари 2012 - 20:44
Отговори

landi снимка landi 26 февруари 2012 - 23:59

ГИ Томасето няма!!!При майсторите да си оправят бакиите,както и цената не е префиренциална.Леко са те пързулнали! :smile3560:
Отговори

speedo снимка speedo 27 февруари 2012 - 00:56

Дали върви по-малко на бензин,може би се подлъгваш. Блендите за газовите дюзи трябва да са около 2.5мм при налягане 1-1.2 барa. На газ е по шумна защото газовите дюзи са по-шумни, това да не те тревожи, от там идва тракането. И изобщо не се притеснявай,че караш на газ, хората които те критикуват сигурно никога не са карали на газ.
Аз карам с ГИ изпарителя е томасето аляска, храни ХЕто, може би твоя е такъв също.?
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 27 февруари 2012 - 07:47

Кажи и какъв е редуктора защото ако е обикновенно томасето няма да го храни,а имам съмнение че е такъв.
Слоши една снимка да видим какво са сложили.
Мнението беше редактирано от 2.0 16v: 27 февруари 2012 - 07:48
Отговори

krasipet снимка krasipet 27 февруари 2012 - 08:17

Както каза колегата Landi, ГИ Томасето няма. Явно ги е срам да си кажат, каква ГИ са монтирали, затова дават на клиента името на редуктора. А за вървежа... всичко е въпрос на настройки и зависи от желанието и възможностите на майстора. Всяко нещо си иска необходимото време.
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 февруари 2012 - 11:33

Akso, аз да ти напиша по въпросът който питаш. Двете системи нямат нищо общо. Ако са ти сложили ГИ, той си ползва отделни дюзи, тези за бензина не се закачат и не се ползват. Също така и ГИ си има отделен компютър, за това и нищо не се прави по твоя. Абе сиситемата си е просто алтернативма. Не трябва да имаш никава промяна във вървежа на бензин, ако имаш то тея "майстори" са ти прецакали нещо, или пък са ти взели нещо читаво и са ти го заменили с нещо по-така :)
Отговори

Teodor Jordanov снимка Teodor Jordanov 27 февруари 2012 - 12:02

Извинявам се ако се отклонявам от темата .... но би ли споделил къде го сложи и как е името на сервиза ... да се знае :)
Отговори

Akso снимка Akso 27 февруари 2012 - 12:40

 speedo, на 27 февруари 2012 - 00:56, каза:

Дали върви по-малко на бензин,може би се подлъгваш. Блендите за газовите дюзи трябва да са около 2.5мм при налягане 1-1.2 барa. На газ е по шумна защото газовите дюзи са по-шумни, това да не те тревожи, от там идва тракането. И изобщо не се притеснявай,че караш на газ, хората които те критикуват сигурно никога не са карали на газ.
Аз карам с ГИ изпарителя е томасето аляска, храни ХЕто, може би твоя е такъв също.?


Здравейте!
Прав си, колега! Вчера я засякох и ми направи същото време 0-100 км/ч на бензин... днес установих, че калибра с c20ne и обикновено газово срещу моята астра с хе-то и газовия инжекцион от летящ старт - 50 км/ч на 2-ра направо заминава... сигурно ще ми направи 1 автовоз разлика на 400м доста жалостиво! А относно щума за който става въпрос.. не, нямам предвид тик такането от инжекторите.. просто самата работа на мотора се променя.. говорих с газаджията ми и той ми каза, че дюзите на газовото са си на 2мм и като му казах какво сте ми казали ми вика " много четеш в интернет " това силно ме подразни... много съм ви благодарен за всичко, което ми казахте... ще видя какво ще правя, дали ще ми връща парите или ще я оправя.. не знам! Ясно ми е пределно , че на газ няма как да го направят да върви колкото на бензин... в това вече е много трудно някой да ме убеди... иначе преди карах галант 136 хп. с газов инжекцион поставен на същото място и бях много доволен.


 Жоро, на 27 февруари 2012 - 11:33, каза:

Akso, аз да ти напиша по въпросът който питаш. Двете системи нямат нищо общо. Ако са ти сложили ГИ, той си ползва отделни дюзи, тези за бензина не се закачат и не се ползват. Също така и ГИ си има отделен компютър, за това и нищо не се прави по твоя. Абе сиситемата си е просто алтернативма. Не трябва да имаш никава промяна във вървежа на бензин, ако имаш то тея "майстори" са ти прецакали нещо, или пък са ти взели нещо читаво и са ти го заменили с нещо по-така :)


Благодаря за информацията! Промяна във вървежа наистина няма... снощи след писанията ми тук излязох да я пробвам и от 6-7 старта установих, че разлика наистина няма :)

 2.0 16v, на 27 февруари 2012 - 07:47, каза:

Кажи и какъв е редуктора защото ако е обикновенно томасето няма да го храни,а имам съмнение че е такъв.
Слоши една снимка да видим какво са сложили.


Колега, представа нямам какъв е редуктора.. не мога и да я снимам сега колата, че не е в мен... иначе от това, което си говорихме с газаджията ми разбрах, че ще сложи инжвктори като за 6 цилиндрова кола... някакъв по-мощен бил за над 161 хп.. сложихме такъв защото гси-то е пипано и пляска доста убедително другите 150-ки.. та преценихме, че е повече :) иначе компа си бил като за 4 цилиндрова кола, за компютъра също ме убеждаваше, че е някакъв модел на томасето.. как и да е.. според мен цялата работа е от тези жалостиви дюзи дето ми е сложил... а горенето в момента ми се вижда малко много за вървежа си... с 23 литра газ изминах има-няма 150 км като съм я стъпвал от време на време... :) а както казах по-горе на газ пада от стокова калибра 115 коня с обикновенно газово.. човека с калибрата ми е най-добър приятел, така че съм напълно на ясно с нея..

Относно мястото и името на газаджията не бих искал да го казвам за момента, за да не го черня по този начин ( с предната кола бях доволен от работата му )... ще отида пак при него да видим какво ще направи и ако остана разочарован ще споделя къде да не ходите! Благодарен съм ви адски много за цялата тази информация, ако има още нещо, което можете да ми кажете ще се радвам!!
Мнението беше редактирано от Akso: 27 февруари 2012 - 12:42
Отговори

Lord Extra снимка Lord Extra 28 февруари 2012 - 22:12

Ми гледай тук http://store4.data.b...0inj%20calc.jpg , ако искаш си изтегли калкулатор и моля те , след като ти помагаме не поставяй нашата помощ под въпрос, щото майстора ти бил казал ,че четеш много интернет. Моля не ни убиждай , все пак гледаме да помогнем. Лека нощ.
Мнението беше редактирано от Lord Extra: 28 февруари 2012 - 22:14
Отговори

Рошко снимка Рошко 28 февруари 2012 - 22:15

 Akso, на 26 февруари 2012 - 19:47, каза:

Здравейте! Преди да започнете да ме хулите искам да кажа, че осъзнавам вината си...
колата е Astra GSI c20xe...

В профила ти пише друго... Айде като си оправиш профила ми пиши да отключа темата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg