Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Странна случка Вектра Б

kalata88 снимка kalata88 27 март 2012 - 23:13

Здравейте колеги.
Имах странна случка онзи ден с мойто опелче вектра Б 96г 2.0i 16v бях в Ямбол и при спиране на 2 светофара колата ми изгасваше. Предположих че степ моторчето заяжда затова ми губи ниските обороти понеже и др път ми се е случвало. Но след това както си карах малко преди Карнобат с нормална скорост изведнъж предърпа и ми светна жълтата лампа на таблото (за компютара) и изгуби мощност докато намеря място да спра предърпа още няколко пъти, при спирането изгасна вдигнах капака но понеже беше тъмно нищо не видях пробвах да я запаля взе че запали и всичко и беше наред и си тругнах. Изминах около 50км, пребрах се, на следващия ден видях че маслото ми е под минимума както и да е долях. Минаха няколко дни изминах още около 100км градско и няма никакви проблеми...
Вапроса ми е какво подяволите се случи онази вечер???
Отговори

barezz снимка barezz 28 март 2012 - 08:48

Възможно е да ти е заяждал EGR клапана. При мен се е случвало доста пъти от по-дебела сажда да заяде стъблото на EGR клапана при опит да затвори. Тогава така гасне защото смуче въздух. Оправя се с яко газ да отвори повечко ЕГР-то и да издуха тази сажда. Ако и на диагностика ти покаже грешка за ЕГР (рециркулация на изгорелите газове) (тази гррешка която е грейнала на таблото), това е.

Всъщност незнам ти с какъв двигател си и дали ЕГР е вакумен или електрически. Моя е електрически.
Поздарви,
Мнението беше редактирано от barezz: 28 март 2012 - 08:50
Отговори

oci снимка oci 28 март 2012 - 10:39

Общо взето диагностика си трябва. Така описани проблемите може да се дължат и на датчика на валовете :icon_razz2:
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 28 март 2012 - 14:19

И аз залагам на датчика на валовете!
Отговори

Mario_Ludiq снимка Mario_Ludiq 28 март 2012 - 20:00

И аз съм за датчик на разпределителните валове или хлабави връзки на буксата към него :) По принцип,когато ЕКУ-то не получава сигнал от този датчик и колата изгасва.Аз имах същия проблем и го реших срещу 156 лева във "София Ауто"-толкова струваше оригинален датчик на "Сименс".
Мнението беше редактирано от Mario_Ludiq: 28 март 2012 - 20:01
Отговори

kalata88 снимка kalata88 28 март 2012 - 20:54

Благодаря за мненията но смятам за сега да си я карам и когато спре ще я водя на чичо доктор :)
Дано да не е нещо скъпо.
Отговори

kalata88 снимка kalata88 28 март 2012 - 21:26

 barezz, на 28 март 2012 - 08:48, каза:

Възможно е да ти е заяждал EGR клапана.


нали тои определя само въздоха за празния ход а не служи за високите обороти?
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 29 март 2012 - 06:28

Бъркаш моторчето за празният ход(МПХ) с клапана за рециркулация на изгорелите газове EGR :icon_wink2:
Отговори

kalata88 снимка kalata88 29 март 2012 - 22:15

Днес се получи абсолютно същото нещо :(
Пак изгасна запалих си я и сега пак е наред дано да е някое кабелче.
Отговори

hudson снимка hudson 29 март 2012 - 22:23

А защо не направиш една диагностика и да напишеш тук грешките които са излезнали, за да спрем да гадаем като стари врачки?
Отговори

kalata88 снимка kalata88 29 март 2012 - 22:34

Да колега ще направя но 1-во трябва да взема заплатата. А до тогава само ще гадая...
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 30 март 2012 - 06:33

А това дали ще помогне преди да си взел заплата самодиагностика при Вектра Б, пък и за напред да скатаеш някой лев :icon_wink2:
Отговори

Blades снимка Blades 30 март 2012 - 08:52

Колега и на мен ми се е случвало същото нещо проблема е датчик на колянов вал.
Отговори

kalata88 снимка kalata88 30 март 2012 - 23:26

 Rosen Popov, на 30 март 2012 - 06:33, каза:

А това дали ще помогне преди да си взел заплата самодиагностика при Вектра Б, пък и за напред да скатаеш някой лев :icon_wink2:

Утре бучкам кламера :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg