Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

4х4 скорости на Астра ГСИ

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 04 февруари 2014 - 19:58

Колеги ситуацията е следната - изпадна ми Вектра 4х4, а на моята кошара кожуха на кутията е на последен напън да се пръсне, вече е правен 3 пъти. Въпросът ми е дали и става ли да се сложи кутията с полуоските от 4х4. Съвпада ли ширината(между гумите) на Астрата и Вектра А. Каретата сами по себе си са същите, но с тази кутия и тези полуоски да не излезнат по 3 пръста навън от всяка страна?! Някой правил ли е тази интервенция и има ли си идея аджеба голям ли е филма. Същото се отнася за задния мост. Съвпада ли от 4х4 заден мост на мястото на моста от ГСИ?! Освен кутията трябва ли да се смени и километража, за да показва вярно, има ли и други дивотий покрай 4х4 системата, който могат да ми потрябват за вбъдеще евентуално ако реша да правя и астрата 4х4, някъкви компютри, доп. инсталации и прочие?!(ясно ми е, че има филм с кардана и купето, но за сега главно ми е кутията и евентуално задния мост)
Мнението беше редактирано от ^_fenixa_^: 04 февруари 2014 - 20:00
Отговори

kalin09 снимка kalin09 04 февруари 2014 - 20:30

Предния мост е различен,май става директно на астрата. Кутията става,но за ползване на предно тр да се направи капачката която държи десния лагер на дифа и да има легло за семеринг. Ширината на вектра и астра е компенсирана с полуоските. Задния мост абсурд да стане-правят го като режат цялото дъно с гредите и местата за захващане от 4х4 и го садят на пациента.
Може да се ползва раздатката и без комп и т.н.,но трябва да се блокира съединителя-най-често се изработват дискове едновременно с вътрешен и външен шлиц. Раздатката си има виско-муфа и по този начин може да се ползва спокойно.
От тези работи съм правил само 2-3 ремонта на раздатки,инфото е от нета.
Отговори

gujo78 снимка gujo78 04 февруари 2014 - 20:36

В форума имаше такава Астра, както Калин го описа на кратко, става с рязане. До колкото си спомням, се ползваха и някой чарколяци от Ауди.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 04 февруари 2014 - 20:39

Сега не разбрах, дали трябва целия мост да сменя или само кутията с полуоските... Значи задният мост отпада като опция - няма да се занимавам. Вектрата е преправена на предно само, раздатката е свалена, че им горяла много(жена) и от тогава е само предно. Какво се иска да направя за да сложа онази кутия(от 4х4'то) на мястото на моята?!
Отговори

eskaliburg снимка eskaliburg 04 февруари 2014 - 20:53

взимаш кутията слагаш късата полуоска 1към1 а за дългата ти трябва полуоска с висящ лагер ,но щом няма раздатка вектратс би трябвалода е с такава. задния мост забравяш за него.. там филма е голям..
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 04 февруари 2014 - 21:06

 eskaliburg, на 04 февруари 2014 - 20:53, каза:

взимаш кутията слагаш късата полуоска 1към1 а за дългата ти трябва полуоска с висящ лагер ,но щом няма раздатка вектратс би трябвалода е с такава. задния мост забравяш за него.. там филма е голям..

Е те на 4х4'то са еднакви 2'те полуоски, диф'а е по средата г/д и на пръв поглед изглеждат 1:1 2'те, не като при нормалните вектро/калиброви кутии, 1'та да е с висящ лагер, а другата къса... Ако беше от FWD Вектра, Калибра - късата е 1:1(доколкото знам), а дългата си остава моята, но тук нещата са различни...
Отговори

kalin09 снимка kalin09 04 февруари 2014 - 21:27

Не може да са свалили раздатката без да са преправили дясната капачка. А ако са я преправили си нанизваш твоята полуоска. Ако не са-ти го правиш и пак твоята полуос. Не е задължително да слагаш такава с висящ лагер.
Отговори

Жоро снимка Жоро 04 февруари 2014 - 22:34

А ето я и темата на колегите дето вкараха 4х4 в Астра. Има доста снимки...

Моята връзка
Отговори

gujo78 снимка gujo78 04 февруари 2014 - 22:53

Евала Жоре, един модератор да си свърши работата <_<
Освен темата на Сами, мисля че имаше и една на Стоил. В която подробно обясняваше как се слага раздатка от Ауди, как се решава проблема с опелското 4х4 и всичко става ток и жица.
Но нещо не я откривам.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 04 февруари 2014 - 23:10

 kalin09, на 04 февруари 2014 - 21:27, каза:

Не може да са свалили раздатката без да са преправили дясната капачка. А ако са я преправили си нанизваш твоята полуоска. Ако не са-ти го правиш и пак твоята полуос. Не е задължително да слагаш такава с висящ лагер.

http://www.opelclub....pic=79533&st=20 - стр.2 има снимки на кутията - виж диф'а до къде идва, мисълта ми е моята(дълга) полуоска(от към пасажера) няма ли да дойде прекалено дълга?! Благодаря на Жоро, за темата, търсих, но не намерих(не съм от най-начетените във форума)... В общи линии, доколкото разбирам ситуацията е плъг енд плей с скоростите, няма да има смяна на магарета и идиотии...?! 4х4 проекта няма да се прави, поне не за сега, като прегледах темата се наплаших още повече... И понеже така и така ще се слага тази кутия доколкото знам маховика на 20не/20сех е по-лек(6.8кг) от този на ц18хе(9.6кг ако не ме лъже паметта) ще стане ли да се сложи?! Все пак и 2'те са бигблок, а не е проблем да се смени лагера и накове феродото, ако притискателя е жив и здрав, ако не - нов притискател... Всичко с времето си. Question'a е 'to be or not to be'?!
П.С.-Вектрата е била 4х4(с липсваща раздатка) и 20сех мотор, забравих да спомена по-горе.
П.С.2–Не разбрах с километража как стоят нещата, да взимам ли този от вектрата(до колкото съм чел някъде на 4х4 са с датчик, не жило) или...?!
Мнението беше редактирано от ^_fenixa_^: 04 февруари 2014 - 23:15
Отговори

kalin09 снимка kalin09 05 февруари 2014 - 00:11

Това което стърчи на снимката не е диф,а раздатка. Като се михне,ширината на кутията би трябвало да е същата? И пишеш че раздатката е свалена,но маи само кардана са бутнали,и евентуално задния диф.
Значи теб те чака преправянето на капачката на десния лагер на дифа в скоростите.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 05 февруари 2014 - 01:02

Ахм, е сега вече схванах... Е ок, така както си я карат към момента(с раздатката) не мога ли и аз така да я подкарам?! Или задължително трябва да се отстрани иначе, не пасва...?!
Отговори

Жоро снимка Жоро 05 февруари 2014 - 09:15

 gujo78, на 04 февруари 2014 - 22:53, каза:

Евала Жоре, един модератор да си свърши работата <_<
Освен темата на Сами, мисля че имаше и една на Стоил. ...

Не е един, много са...
Темата на Stoil

 ^_fenixa_^, на 04 февруари 2014 - 23:10, каза:

...Благодаря на Жоро, за темата, търсих, но не намерих(не съм от най-начетените във форума)...

И аз, ама Google знае почти всичко...
Отговори

kalin09 снимка kalin09 05 февруари 2014 - 18:41

Ами не пасва на твоя мост. Ама с него трябва да стане.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 05 февруари 2014 - 19:49

Значи има 2 варянта... Или сменям моста, за да влезне - така, както е на вектрата(+раздатката) с полуоските от 4х4-значи ширината на Вектрата и на ГСИ'то е еднаква/близка/сходна... Или преправям кутията и слагам с мойте си полуоски... Сега остана да разбера и с километража как стоят нещата и да се почва в най-скоро време(да се постопли малко).
Мнението беше редактирано от ^_fenixa_^: 05 февруари 2014 - 19:50
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg