Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Щори за стъклата

bat_jorko снимка bat_jorko 03 юли 2006 - 15:54

Колеги,

Спестете ми моля няколко часа (вероятно безополезно) обикаляне по магазините.

Търся си щори за страничните стъкла на Астра Г - комби. Под щора разбирам навитата на руло мрежеста материя, която се събира нагоре или се дърпа надолу и закача за кука.

Питах в магазин "Авто Мания" (бул. Вапцаров, след кръстовището на семинарията), но там имаха само само един единствен модел ширина 45 см. - твърде късо. Цена 12 лв. комплекта. Доста се обезкуражих къде мога да намеря това нещо, като се има пред вид изобилието в този магазин.

Кажете моля къде на друго място в София има такива аксесоари, та направо там да отида.

Първоначално мислех да си сложа фолио, но ме посъветваха че не е много удобно - на тъмно нищо не се виждало през прозорците.
Отговори

xblade снимка xblade 04 юли 2006 - 00:29

да наистина и аз искам да си взема за моето комби
помагайте ако знаете :mhihi:
Отговори

DerMeister снимка DerMeister 04 юли 2006 - 10:05

Проверете на Симеон или на Илиенци, ако там няма, не знам къде може да има. На Симеон има сигурно 100 магазина за всякакви авто принадлежности, а Илиенци си е ... Илиенци. :mhihi:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 04 юли 2006 - 10:09

bat_jorko, на Jul 3 2006, 04:54 PM, каза:

Колеги,

Спестете ми моля няколко часа (вероятно безополезно) обикаляне по магазините.

Търся си щори за страничните стъкла на Астра Г - комби. Под щора разбирам навитата на руло мрежеста материя, която се събира нагоре или се дърпа надолу и закача за кука.

Питах в магазин "Авто Мания" (бул. Вапцаров, след кръстовището на семинарията), но там имаха само само един единствен модел ширина 45 см. - твърде късо.  Цена 12 лв. комплекта. Доста се обезкуражих къде мога да намеря това нещо, като се има пред вид изобилието в този магазин.

Кажете моля къде на друго място в София има такива аксесоари, та направо там да отида.

Първоначално мислех да си сложа фолио, но ме посъветваха че не е много удобно - на тъмно нищо не се виждало през прозорците.
 



Май ще се намерят в АвтоМания - Раковска 4 (Раковска и Козлодуй). Преди малко ги питах по телефона. :mhihi:
Отговори

porostorm снимка porostorm 04 юли 2006 - 10:16

а ценита какви са ?
Отговори

gradev снимка gradev 08 юли 2006 - 16:42

Вижте и в Горубляне - магазин за автоаксесоари ТОНЕКС
Отговори

ХЮРСТ снимка ХЮРСТ 27 май 2007 - 08:41

Малко да я поизровя темата.
Някой напазари ли отнякъде?
Аз съм с Астра 2 Врати. Искам за двете странични т.е. големи. Тези дето се лепят на стъклото не ми харесват. Затъмняването също не ми харесва. Ако има някой специализиран магазин казвайте къде е.
Отговори

banan80 снимка banan80 12 април 2008 - 10:22

Здравейте колеги.Имам си една Омега Б комби и искам да и сложа на задното стъкло(петата врата)някаква щора или по някакъв начин да затъмня стъклото,че много ме заслепяват вечер тези отзад.Дайте някакви идеи.Мислех да сложа една цяла щора ама там моторчето на задната чистачка пречи? :beer:
Отговори

Sandman снимка Sandman 12 април 2008 - 10:58

Защо не сложиш фолио? Или държиш да е щора?
Отговори

banan80 снимка banan80 12 април 2008 - 11:13

Ами не държа да е щора ама 1.Не знам къде по колата фолиото е позволено от закона?
2.Не знам къде в Бургас и региона някой ще го направи кат хората?
Чакам идеи и препоръки?
А и май фолиото излиза по скъпичко? :beer:
Отговори

ValentinoV снимка ValentinoV 12 април 2008 - 11:16

по принцип , разрешено е да се затъмняват само задните странични стъкла, забранено е да се затъмнява това на багажника , аз съм със щора колега ,макар че и тя е забранена , но още съм си нямал проблеми с Органите на реда, затова според мен сложи щора , ролетна , така през деня ако искаш може да я навиеш , и вечерта да я сложиш пак . поздрави :beer:
пп. щората ми излезе 10 лева , и съм я хванал с 4 болта за кората , тъй като колата ми е хечбек :)
Отговори

banan80 снимка banan80 12 април 2008 - 11:27

 ValentinoV, на Apr 12 2008, 11:16 AM, каза:

по принцип , разрешено е да се затъмняват само задните странични стъкла, забранено е да се затъмнява това на багажника , аз съм със щора колега ,макар че и тя е забранена , но още съм си нямал проблеми с Органите на реда, затова според мен сложи щора , ролетна , така през деня ако искаш може да я навиеш , и вечерта да я сложиш пак . поздрави :beer:
пп. щората ми излезе 10 лева , и съм я хванал с 4 болта за кората , тъй като колата ми е хечбек :)

При хечбека става ама при комбито на омегата цъ!?Щото тъпия мотор на чистачката(задната)точно по средата издува коратаи няма как да е една цяла щора.А аз точно за тва исках щора щот когато искам я прибирам а и струва 10-12 лв.и монтажа по принцип е лесен ама на?!
Отговори

Рошко снимка Рошко 12 април 2008 - 11:28

 banan80, на Apr 12 2008, 11:13 AM, каза:

Ами не държа да е щора ама 1.Не знам къде по колата фолиото е позволено от закона?
2.Не знам къде в Бургас и региона някой ще го направи кат хората?
Чакам идеи и препоръки?


Не ти трябва някой да ти го слага... Ако си що-годе сръчен можеш и сам (все пак на комбито задния джам е почти прав). Само си купуваш от Практикер/Бриколаж фолио за стъкло, измиваш хубаво джама, пръскаш го от външната страна със сапунена вода и слагаш фолиото (без да го отлепяш). Обрязваш по контурите на стъклото с макетно ножче, обдухваш го с пистолет за горещ въздух, и с пласмасова шпакличка го търкаш да заеме леката извивка на стъклото (не задържай на едно място дълго, щото или ще сгърчиш фолиото, или ще спукаш джама). След като направиш дъгата, го отлепяш, измиваш ХУ-У-У-БАВО стъклото с вода и веро (че това ще му е за последно и ако не го измиеш като хората, после ще те дразнят мацанките). После напръскваш цялото стъкло отвътре с вода и веро, отлепяш фолиото и също го напръскваш върху лепилото, слагаш го на стъклото, наместваш го хубаво (сапуненият разтвор ти позволява да го плъзгаш). С пласмасовата шпакличка изкарваш въздуха, останал под фолиото и толкова... След 24-48 часа вече е здраво стегнало. Не се шашкай, че в началото след лепенето ще изглежда на мацанки - това е понеже има влага все още отдолу.
:beer:
Отговори

ValentinoV снимка ValentinoV 12 април 2008 - 11:33

колега ,това че на задния прозорец е разрешено фолиото за пръв път го чувам , незнам , но тука в харманли правят актове за подобни работи :beer: нищо лично ;)
Отговори

Рошко снимка Рошко 12 април 2008 - 11:33

 banan80, на Apr 12 2008, 11:13 AM, каза:

А и май фолиото излиза по скъпичко? :nau:


Фолио витражно (шарено, което по принцип е по-скъпо от едноцветното) го купувах по около 4 лв/кв.м. от Практикер. Съмнявам се за задното стъкло на Омега Комби да отиде повече от 1 квадрат...

Цитат

колега ,това че на задния прозорец е разрешено фолиото за пръв път го чувам , незнам , но тука в харманли правят актове за подобни работи col01cop.gif нищо лично ;)


Може, не споря, затова коригирах поста си... Като бях в щатите, там беше разрешено дори и за предните странични, просто с по-малко затъмнение, а на предното - лента до 10-ина сантиметра... :beer:
Отговори

banan80 снимка banan80 12 април 2008 - 12:02

Абе колеги опитвам се да кача малко снимки за да ви улесня ама нещо не става?
Отговори

Sandman снимка Sandman 12 април 2008 - 12:08

Качи ги в data :beer: .bg или снимка.бг ?
А снимките се импортват лесно после в темата.
Отговори

banan80 снимка banan80 12 април 2008 - 12:36

Ето ги двете снимки
цък1

цък2
а сега дайте идеи :beer:
Отговори

ValentinoV снимка ValentinoV 12 април 2008 - 13:09

ето , снимах моята щора преди малко от няколко ъгли , според мен ако си вземеш подобна и я завинтиш с по - дълги болтове , смисъл да опре в тая вдлъбнатина както казваш , не е най- брилянтното решение , но може да ти свърши работа :beer: Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

banan80 снимка banan80 12 април 2008 - 14:21

Абе благодаря колега за снимките.Точно така му търся вариант да стане ама ми се струва че ще е грозно с по дълги видии да я хвана.Щот нали виждаш тая гърбица в средата мноо пречи и бърка цялата работа.Благодаря все пак кат измисля нещо ше пиша :beer:
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg