Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Мигача забива

Томчо снимка Томчо 18 март 2009 - 23:11

От 2-3 дни се появи странен проблем.То не е точно проблем, но е неприятно. Левия мигач забива. Например като дам ляв мигач и той вместо да мига, свети постоянно. И това не е винаги, ами само когато на колата и прищрака. Същото се получава и при заключване от ключа дистанционно. От време на време мигача остава да свети и след 2-3 откл. и закл. се оправя. При това само левия мигач. Някакви идеи !?!? :icon_razz2:
Отговори

i_p снимка i_p 19 март 2009 - 00:41

Колега проблема е в релето на мигачите.
Имах същия проблем намерих каде е релето разглобих го и открих една пъпка на контктната система на релето махнах я и вече половин година няма проблем.

Получава се от алармата щото моита съм я направил да ми светят постояно мигачите а пък товара на релето му идва повече.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 19 март 2009 - 08:54

И аз имах същия проблем,но при мен беше от релето на самата аларма.В момента когато включени задържат(не изгасват)релето което е виновно започва да нагрява,аз така го открих,след което смених.Поздрави
Отговори

Томчо снимка Томчо 20 март 2009 - 18:12

Мерси за отговорите, явно ще търся др реле за проба. :)
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 20 март 2009 - 18:15

По-често срешаният проблем е копчето за аварийните светлини - веригата минава през него, а там има някаква заигравка...
Пробвай с друго ключе за аварийките и ако се оправи - сменяй смело - 8-10лв е :mhihi:
Отговори

Томчо снимка Томчо 20 март 2009 - 18:22

Хммм. Мерси ще пробвам пъво това щото реле много се знае дали ще намеря
Отговори

radok снимка radok 21 март 2009 - 16:42

 Томчо, на 20 Mar 2009, 06:22 PM, каза:

Хммм. Мерси ще пробвам пъво това щото реле много се знае дали ще намеря


Послушай колегата i_p. Точно преди половин час си оправих моето реле. При дългогодишната работа, тока през контактите на релето, образува в единия издатина а в другия, вдлъбнатина. В един момент контактите започват да залепват и не отлепват лесно. За 10 мин. свалих релето, отворих го, изпилих образувалата се пъпка, затворих и го монтирах. Лошото е, че и аз в началото набедих ключа за аварийните и сега си имам резервен :mhihi:

П.С. Купих оригинален ключ за аварийните за 35 лв :mhihi:
Мнението беше редактирано от radok: 21 март 2009 - 16:46
Отговори

drmapty снимка drmapty 21 март 2009 - 18:37

Реле по-вероятно.Но и ключа за аварийните не е за изключване. :mhihi:
Отговори

Томчо снимка Томчо 22 март 2009 - 13:57

Ок. Мерси, днес ще видя дали ще моа да го оправя.
Мнението беше редактирано от Томчо: 22 март 2009 - 13:57
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg