Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Astra F - дерестрикция на всмукателните тръби.

boichev снимка boichev 16 август 2011 - 12:14

Колеги, от доста време чета за въпросните тръби от Vectra C. Имам един въпрос към Вас, същите тези тръби от Vectra C мога ли да ги приложа на моята Astra F? Мисля си че ще има малко преправяне относно закрепянето, а ефекта ще има ли? Също така, има ли нещо за премахване от моята кутия на въздушния филтър?
Поздрави. :love_opel:
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 август 2011 - 13:25

Сега ще се опитам да опиша как се прави на Астра Ф. Взема се тръба за водопровод. Имам спомен за Ф80 (но не съм сигурен на 100%). Махаш решетката, изкормваш твоята завъртяна тръба и на нейно място слагаш въпросната тръба. Като от към филтърната кутия с леко нагряване се прави елипсовидна за да влезе а от другата страна се реже на 45градуса, за да се изравни с маската. Това е всичко, но не зная защо си мисля, че с това трудно ще падне разхода (това поповод разговорите с теб и надеждата ти, че ще падне разхода). Защото дебитомера като хване повече въздух, няма да намали бензина а напротив :)
Ето как е сложена при мен:
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Жоро: 16 август 2011 - 15:00
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 16 август 2011 - 14:52

Двете тръби в кутията също не е лошо да се махнат, най-вече горната.

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Siskoбг: 16 август 2011 - 14:59
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 август 2011 - 15:01

Аз не си спомням точно как са, но си мисля, че тея тръби са си залепени, имаш в предвид да се отрежат ли?
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 16 август 2011 - 15:06

Вадят се без проблеми, особено горната. До колкото си спомням имаше един зъб който се натиска и излиза надолу. Долната излиза по трудно, щипките и се виждат като погледнеш кутията отдолу.
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 август 2011 - 15:07

ти да не пишеш за Астра Г, че тук се отцепи темата за Астра Ф, а там са си лепени по мой спомени...
Мнението беше редактирано от Жоро: 16 август 2011 - 15:11
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 16 август 2011 - 15:10

Имаме и Астра Ф, и съм го правил на нея :icon_wink2:
Отговори

boichev снимка boichev 16 август 2011 - 16:12

Жоре, моят двигател е изцяло механичен, без дебитомер и електроника по ГНП, само болчета, както казвам аз. :mhihi: Има ли разлика, макар и малка но положителна след манипулацията по филтърната кутия и тръбите? И въпроса който ме тревожи най-много, ако плисне вода опасността да я засмуче не е ли по голяма след като се сложат по големите тръби? Щото водата за дизела значи смърт.. :sad: И друго което се сетих, в момента и без това вади черен пушек, ако направя манипулацията с тръбите, мисля че и черния пушек ще намалее, тъй като ще турбото ще засмуква повече въздух. :19a: До тук има доста плюсове, и само 1 минус, това с водата. :unknw:
Мнението беше редактирано от boichev: 16 август 2011 - 16:13
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 август 2011 - 16:29

Аз карам от 5г с тази тръба и бая вода съм прегазил, не вярвам да има проблеми. По скоро да добавя, че аз съм сложил мрежа за комари преди кутията, че вътре какво ли не съм намирал, преди тази интервенция...
Все пак по сиситемата има и филтър и резонаторна кутия в която водата е по-склонна да отиде. Също така да добавя, че водния удар е еднакво вреден за всички двигатели, но има колеги с калибри дет си изкарват гофрета до теглича, което е доста по-ниско и за сега не съм чул, някой да е проплакал...
Отговори

boichev снимка boichev 16 август 2011 - 16:56

Само не ми каза има ли ефект, и какъв е при Теб. :devil-smiley-019: И освен това, то ако плисне вода към самата решетка, и оригиналната тръба ще я засмуче. Слизам до колата да направя 1-2 снимки, и след малко ще ги кача да Ви покажа при мен как е. :icon_razz2:

п.п. Ето и обещаните снимки как е всичко напълно Сток при мен. Даже има една перфорирана пластмаса точно на тръбата която е на решетката и се маха, но и това не съм направил. :smile3560: Ето и снимките:
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

При мен има малко повече място, но държа да мога да си сменя крушката на фара, или да си сменя крушката на мигача. Давайте идеи, да видим какво ще се получи накрая. :icon_wink2: :dance:
Мнението беше редактирано от boichev: 16 август 2011 - 17:13
Отговори

WILLY снимка WILLY 16 август 2011 - 17:17

Преди
Публикувано изображение
сега
Публикувано изображение
разликата между старата и новата
Публикувано изображение
Разлика определено има след поставянето на по голямата тръба. Аз за по лесно използвах гумена от някаква друга кола :newsm05_41:
Отговори

boichev снимка boichev 16 август 2011 - 17:29

WILLY - супер се е получило при Теб. :cw: :clapping: Можеш ли да снимаш на светло, там където гумената тръба влиза във филтърната кутия? И ако ми кажеш гумената тръба от каква кола е, ще е супер. :good: Аз определено смятам да го направя това с тръбите. И без това както споменах по горе карам дизел, и си пропушва черно, а това значи по малко въздух и повече нафта. Мисля си, като сложа тръбата дали черния пушек ще намалее, все пак ще има повече въздух? :unknw:


п.п. Сиско, сега се загледах в снимката на кутията която ти си показал по горе. Моята не е такава, по различна е. :confused:
Мнението беше редактирано от boichev: 16 август 2011 - 17:31
Отговори

WILLY снимка WILLY 16 август 2011 - 21:34

Определено твоята кутия изглежда по различно , и тръбата е друга. Маркуча не знам от каква кола е , намерих го в един палет пълен с всякакви подобни в сервиз на колега.Определено е по добър вариант от ПВЦ тръба защото лесно се намести и огъна.Изхода на кутията ми е елипса но с разтягане маркуча се надяна и застана плътно , но за всеки случай го притегнах с няколко самонарезни.
виж тази снимка дали ще ти свърши работа ако не ще направя утре на светло :thu:
Публикувано изображение
Отговори

xahaha снимка xahaha 19 август 2011 - 10:47

 Siskoбг, на 16 август 2011 - 14:52, каза:

Двете тръби в кутията също не е лошо да се махнат, най-вече горната.

Здр колега , може ли да ми кажеш за какво се махат тея тръби , щотото вчера 1 приятел ми каза да ги махна и почвало да се чува като спортен филтър и махнах ги нито звука е друг нито вървежа ?
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 19 август 2011 - 11:28

Махат се с цел да влиза повече въздух и да се използва цялата площ на филтъра, според мен :newsm05_41:
Отговори

xahaha снимка xahaha 19 август 2011 - 11:55

А нещо повече да върви или пък по малко да гори има ли нещо такова ? Не пречи ли нещо на дебитомера да не да се прецака ?
Отговори

Setfan снимка Setfan 30 август 2011 - 06:58

И аз я бях махнал тази пластмаса която е вътре в кутията точно зада се разпределя по-добре въздуха в кутията, но зимата като сменях малсо и филтри и като видях на какво прилича вътре и ми стана лошо и пак си я сложих. Зимата си е най-кофти с тея пясъци и камъчета, за тах си мислете преди да дупчете е да режете...
Мнението беше редактирано от Setfan: 30 август 2011 - 07:01
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg