Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra H

LED на късите (Astra H)

CastieL снимка CastieL 23 април 2018 - 09:29

Здравейте!

След доста неуспешни опити за монтаж на LED крушки (CANBUS са, работят, но не мога да ги закрепя), реших да пусна тема тук. Пробвах ги и с т.н. "ледови" адаптери, но уви. :unsure: Та моля, ако някой е слагал LED на късите на Astra H, да сподели как ги, слагал ли е нещо допълнително и какви крушки е монтирал.


:rulez: :rulez: :rulez: :rulez: :rulez:
Моля хора, които смятат да коментират с "Не слагай LED на рефлектор", да се въздържат от коментара си. Благодаря!
Отговори

sathv снимка sathv 23 април 2018 - 09:58

Гледах един циганин си беше сложил такива лед крушки на астратa и ги беше уплътнил с вестници. Пробвай по неговия начин.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 23 април 2018 - 10:10

Не е ли по-лесно да покажеш какви си купил за ориентация по проблема ...че така е малко като хвърляне на боб!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 април 2018 - 08:09

Понеже не искаш коментари в духа на "не слагай ЛЕД на рефлекторен фар", ще ти напиша следното, което имам предвид и за всякакви промени както по светлините, така и по други неща по автомобилите:
Крайно време е режима на контрол при ГТП и текущо от КАТ по улиците да бъде затегнат така, че всякакви изменения в конструкцията на автомобила, и особено тези, касаещи пряко безопасността на другите участници в движението да бъдат санкционирани по такъв начин, че такива въпроси изобщо да не стоят в пространството. Очаквам с нетърпение този момент, а за моя радост напоследък виждам все повече хора, които мислят като мен.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 април 2018 - 08:12
Отговори

CastieL снимка CastieL 24 април 2018 - 11:40

 dusty rain, на 23 април 2018 - 10:10, каза:

Не е ли по-лесно да покажеш какви си купил за ориентация по проблема ...че така е малко като хвърляне на боб!


Крушките, които пробвах са тези:
Публикувано изображение

Съотвено с такъв адаптер:
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение


Публикувано изображение

Всякаш адаптера идва по-голям от "хралупата"

 tisho.74, на 24 април 2018 - 08:09, каза:

Понеже не искаш коментари в духа на "не слагай ЛЕД на рефлекторен фар", ще ти напиша следното, което имам предвид и за всякакви промени както по светлините, така и по други неща по автомобилите:
Крайно време е режима на контрол при ГТП и текущо от КАТ по улиците да бъде затегнат така, че всякакви изменения в конструкцията на автомобила, и особено тези, касаещи пряко безопасността на другите участници в движението да бъдат санкционирани по такъв начин, че такива въпроси изобщо да не стоят в пространството. Очаквам с нетърпение този момент, а за моя радост напоследък виждам все повече хора, които мислят като мен.


Има специални LED светлини за рефлектор. НЕ заслепяват и НЕ натоварват очите.
Мнението беше редактирано от CastieL: 24 април 2018 - 11:38
Отговори

sathv снимка sathv 24 април 2018 - 16:12

 CastieL, на 24 април 2018 - 11:40, каза:

Има специални LED светлини за рефлектор. НЕ заслепяват и НЕ натоварват очите.

Дай да ги видим тогава, щото тези ментаци дето си ги показал не са такива. Още повече, че съвременните фарове са сложни оптични системи и монтиране на всичко друго освен стандартната крушка променя диаграмата на излъчване и е недопустимо. А дано с последните поправки в закона такива бомбета като тебе да ги ударят както трябва, защото правилата трябва да се спазват.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 април 2018 - 17:33

А моя съвет е: Като не ти стига светенето - намери си фарове за H, който заводски са с ксенон, смени ги и така отново няма да "пречиш" и светиш на никого, защото ксеноните са заводска опция и ги има от G насам. Говорим за оригинални фарове, слагащи се в завода и гарантирано както е ксенон, свети където и както трябва. Това по въпроса от мен.

Всичко друго са свободни съчинения, водещи до калпави резултати.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 април 2018 - 21:42
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 24 април 2018 - 20:03

 CastieL, на 24 април 2018 - 11:40, каза:

Всякаш адаптера идва по-голям от "хралупата"


Струва ми се сякаш пила или клещи "ще го вкарат у буркана", а голем ли е или малък може да каже само шублерО!

А като гледам ква кочина е там без капаците скоро ще имаш чифт кастанети и допълнителни габарити вместо къси.
Мнението беше редактирано от dusty rain: 24 април 2018 - 20:08
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 24 април 2018 - 20:32

 tisho.74, на 24 април 2018 - 08:09, каза:

Понеже не искаш коментари в духа на "не слагай ЛЕД на рефлекторен фар", ще ти напиша следното, което имам предвид и за всякакви промени както по светлините, така и по други неща по автомобилите:
Крайно време е режима на контрол при ГТП и текущо от КАТ по улиците да бъде затегнат така, че всякакви изменения в конструкцията на автомобила, и особено тези, касаещи пряко безопасността на другите участници в движението да бъдат санкционирани по такъв начин, че такива въпроси изобщо да не стоят в пространството. Очаквам с нетърпение този момент, а за моя радост напоследък виждам все повече хора, които мислят като мен.

И какво точно ИЗМЕНЯШ в конструкцията на автомобила със поставянето на такива лампи!?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 април 2018 - 20:46

Ако не ти е ясно какво толкова се променя,тук ще ти го обясня накратко:
Всеки автомобил, продаван на територия на ЕС е преминал процедура по одобрение на типа, която касае аспекти на безопасността и не само. Едва след като получи такова типово одобрение той може да се продава на територията на държавите- членки. Това важи и за други страни, които не са част от ЕС, но са си хармонизирали законодателството. В други краища на света има действащи подобни регулации.
Та в процеса на тази процедура част от проверките са удостоверяване на съответствието със съответните изисквания на осветителната уредба на автомобила- фарове, стопове, и останалите външни светлини. Към всеки елемент има достатъчно сериозни изисквания. Покриването на тези изисквания е отговорност на производителя на автомобила и одобрението на типа е факт единствено когато са използвани предписаните от производителя на автомобила типове крушки. Към фаровете има доста изисквания между другото- яркост, ъгли, разсеяна светлина и още немалко параметри, да не влизам по- надълбоко. Замяната на типа крушка с такава, с която не е одобрен типа на автомобила, автоматично прави автомобила несъответстващ на типовото си одобрение. Управляването на такъв автомобил е незаконно на територията на нормалните държави. За съжаление не и у нас.
У нас има едни текстове в ППЗДвП, които принципно са ОК, но не се прилагат на практика. Но тези текстове не променят фактите, изложени по- горе.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 април 2018 - 20:50
Отговори

sathv снимка sathv 24 април 2018 - 20:48

Ами ПРОЧЕТИ си правилника и ще разбереш. Или искаш персонално обяснение?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 април 2018 - 20:51

Няма страшно, вече го обясних персонално.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 април 2018 - 21:24
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 24 април 2018 - 20:53

 sathv, на 24 април 2018 - 20:48, каза:

Ами ПРОЧЕТИ си правилника и ще разбереш. Или искаш персонално обяснение?

Понеже професорите тук сте в повече,аз питах само какво ИЗМЕНЯШ в КОНСТРУКЦИЯТА на автомобила с монтирането на въпросните лампи :blahblah: .Не искам да ми пишете някакви пасквили които никой не чете.
Отговори

sathv снимка sathv 24 април 2018 - 21:17

Къде видя тук пасквил? Би ли ми го цитирал, ако изобщо знаеш какво е? И недей говори от името на всички. Дали някой чете или не,не е твоя работа. Туй, че ти не четеш си остава за твоя сметка. Щото иначе щеше да знаеш какво гласи член 10, ал.1, т.12а. А прочети го и ако пак не разбереш може да се запишеш на курс отново да ти го обяснят. Ако изобщо си ходил де.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 април 2018 - 22:17

 bobi7474, на 24 април 2018 - 20:53, каза:

Понеже професорите тук сте в повече,аз питах само какво ИЗМЕНЯШ в КОНСТРУКЦИЯТА на автомобила с монтирането на въпросните лампи :blahblah: .Не искам да ми пишете някакви пасквили които никой не чете.

Хвани и си закарай колата в нормална държава, регистрирай я, и сложи такива крушки или ксенон от оня гъзарския и да видим колко време ще имаш възможност да я стопанисваш преди да те санкционират. Дали ще е до ГТП- то?

Явно не обичаш да четеш, но поне Правилника прочети и се постарай да го разбереш, щото те всички четат, но написаното го разбират едва 20 % от населението.
Отговори

sathv снимка sathv 24 април 2018 - 22:29

 tisho.74, на 24 април 2018 - 22:17, каза:

ксенон от оня гъзарския

Кой е тоз ксенон? Да не е оня мангалския? Голяма гъзария са тез ментаци за стотина долара.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 април 2018 - 22:38

Тоя, същия, дето ставал за рефлектор. Снощи заради такъв лайньо замалко да не успея да видя едно семейство, което пресичаше на пешеходна пътека. И мен и тях ни спаси факта, че имам достатъчно опит зад гърба си и намалих до под 30 км/час и ги забелязах в последните десетина метра.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 април 2018 - 23:23

 tisho.74, на 24 април 2018 - 22:38, каза:

Тоя, същия, дето ставал за рефлектор. Снощи заради такъв лайньо замалко да не успея да видя едно семейство, което пресичаше на пешеходна пътека. И мен и тях ни спаси факта, че имам достатъчно опит зад гърба си и намалих до под 30 км/час и ги забелязах в последните десетина метра.


Ето това е нещото, което не разбират повечето, които слагат каквото където им падне!
И пак ще кажа че тия дето са ги конструирали, ама никак не са тъпаци или "селски тарикати"(...нали... с кабелчета за 20 лева :icon_razz2: ) - не случайно са направени така и всяка крушка си има "опашка"(рефлектор подходящ). Затова мисля че най-доброто, което му казах беше да си сложи заводски фарове с ксенон - виждал съм го и свети както все едно е обикновен фар, без да пречи ни най малко. Другото е да си "зачисти фаровете" (в случай че са пожълтели, ще има ефект), аз така направих и не съм тръгнал да слагам крушки, където не им е мястото. Единственото, което ако се наложи бих направил аз, е това, което го съветвам - слагане на оригинални фарове от заводски ксенон. Това ще гарантира точното им светене. Други опции не съм и мислил никога.
Както не се прави компромис със спирачките - с изменението на фаровете е същата работа....След като "измениш" крушката, ти му изменяш цялата структура на светене ! Просто и лесно за "смилане".... за който може де.
Късите светлини затова се казват КЪСИ, за да не светят като ДЪЛГИ! Затова си и имат "форма" на светене, отрязана така, че да не свети в очите на другите водачи.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 април 2018 - 08:04
Отговори

bobi7474 снимка bobi7474 25 април 2018 - 21:10

Искам пак да питам професорите специалисти,какво ИЗМЕНЯШ в КОНСТРУКЦИЯТА на автомобила с поставянето на такива лампи.И не ми пишете как видиш ли с такова нещо не можело да се движиш в нормална държава,мен това не ме интересува.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 25 април 2018 - 21:16

Да не ти се налага да го доказваш това, че не е промяна в конструкцията в съдебна зала, щото няма да ти е лесно, "г-н Професор"
То това е спам, ама нещо не мога да се сдържа, защото не смятам да чета закон и правилник вместо който и да било друг. Ай със здраве!
Мнението беше редактирано от tisho.74: 25 април 2018 - 21:17
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg