Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Corsa B - Задни говорители

h8r снимка h8r 09 март 2009 - 21:45

Как забога се разглабят тези панели за да стигна до говорителите отзад ? Мисля да ги сменям но не мога да го измисля от къде се разглабят пустите панели . Все едно са ги отляли пфф . Дайте снимков матрял ако имате Мерси ви
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 10 март 2009 - 14:51

Здравей, колега!
Наскоро ми се наложи да разглобявам единия панел (ляв), за да сменя един кабел. Ще се опитам да ти обясня как става въпросното разглобяване на панелите при Корса Б с 5 врати, дано ти е от полза...
Сваля се облегалката на задната седалка и отстрани на самия панел има едни болтове, но за да се развият трябва ключ тип "еврейска звезда". Освен до задната седалка болтове има и в нишата за аптечката (на левия панел). Те също се развиват.
След това с помощта на нещо остро (отверка или нож) се махат едни "тапи", които са точно до уплътнението на петата врата, няма начин да не ги забележиш.
След тези процедури би трябвало панелите да излязат без проблем. :icon_wink2:
Съжалявам, че нямам снимков материал. Дано съм бил полезен. Успех! :thu:
Отговори

h8r снимка h8r 10 март 2009 - 19:45

Прекрасно те разбрах колега няма да ми е нужен снимков материал. Обяснил си го достатъчно добре. Благодаря ти за информацията !
Отговори

icefire снимка icefire 03 юли 2009 - 20:35

Здравейте!

Фабрично имам говорители само във вратите, а искам да си сложа и говорители в предвидетното за това място отзад. Въпросът мие, как да си прекарам кабелите? Трябва да се смени буксата на радиото ли? Досега никога не съм се занимавал, затова не знам как точно става. Колата е Корса Б, радиото е Goodman's GCE7350MP3.
Отговори

Sandman снимка Sandman 03 юли 2009 - 22:53

Като го извадиш на корпуса няма ли схема кой пин за какво е на буксата? Оттам нататъка е лесно...
Отговори

icefire снимка icefire 03 юли 2009 - 23:23

Ми аз схема кой пин за какво е имам в упътването на радиото, което е купено втора ръка, нооо намерих упътване в нета ;)

Но притесненията ми са в това, че не знам буксата, която влиза в него, дали изобщо има кабели към тези пинове на радиото, където е сигналът за задните говорители.. ако няма, тогава какво да правя? Нова букса ли да търся?
Отговори

CH_M снимка CH_M 04 юли 2009 - 10:25

Колега ,здравей . Би трябвало да имаш окабеляване за задни говорители до местата отзад .Трябва да откопчееш едната кора отзад с решетката за говорителя и да огледаш -около отвора в ламарината за говорителя -кабел с букса ,даже мога да ти ги кажа по цветове -от ляво по посоката на движение -зелен и кафяв със зелена ивица . Отдясно - бял и кафяв с бяла ивица .
Отговори

icefire снимка icefire 04 юли 2009 - 17:21

Ами ако се окаже, че имам - ще е супер, но говорители нямам 100%. Значи, като отворя багажника, нали вдясно има един капак (не този за стоповете, а другия). Като го отворя и бръкна с ръка не напипвам никакви кабели. Аз там бърниках, за да видя имам ли фланци за говорители - нямах и съответно си купих. Вече съм се обзавел и с говорители и сега само остава да ги сложа.. но ако нямам окабеляване, въпросът остава как да си го прекарам...
Отговори

MAD_DOGG снимка MAD_DOGG 04 юли 2009 - 18:54

Единственият начин да разбереш дали имаш кабели към говорителите, е да разглобиш страничните панели.
Поздрави!
Отговори

icefire снимка icefire 05 юли 2009 - 11:07

Утре ще погледна и ще видим как седи въпросът. Мерси много за подробното обяснение как се свалят корите!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg