Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна гарнитура на капака на клапаните

tushez снимка tushez 26 октомври 2015 - 19:51

 kalin09, на 26 октомври 2015 - 17:17, каза:

За дизела от профила ли питаш?

За Кадета. Извинявам се че не съм пояснил. Понеже не е каран доста годинки и въпреки че е на малко километри тече като лейка от всички гарнитури и семеринги. Дизела да чукна на дърво няма ядове с нищо за сега.

 tushez, на 26 октомври 2015 - 17:10, каза:

Мдам, явно е бил силикон, за това не се сетих. Дистанционерите са си на капака. Аз успешно смених гарнитурата, поне до момента съм минал 1000км и е ок. Благодаря колега.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk



Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
Мнението беше редактирано от tushez: 26 октомври 2015 - 19:55
Отговори

Коцето снимка Коцето 26 октомври 2015 - 22:52

Всички коркови гарнитури с времето се втвърдяват, особено след като изсъхнат. Сменяй смело и щом са ти здрави дистанционерите няма да имаш проблем, иска хубаво обезмасляване на двете повърхности капак и основа и след това леко силиконче на капака > залепяш гарнитурата за него, оставяш 15 мин и мажеш силикон в/у корка изчакваш 3-4 мин и затваряш. Важно е стягането, като затвориш стягаш съвсем леко равномерно всички болтове, оставяш 2-3 часа и дозатягаш но не зверски, и си готов. И да знаеш коркова гарнитура ако я пренатегнеш се разчупва-разкъсва вътрешно, променя и се структурата и става само за хвърляне, за това са тези дистанционери ама понеже са тънички и от алуминий няколко майстори като ги понатегнат повече и се смачкват, и от там нататък иска ръчичка за да се стегне гарнитурата точно.
Отговори

tushez снимка tushez 28 октомври 2015 - 20:40

И без силикон става. Просто иска перфектно обезмасляване. Само коркови съм използвал до сега. Направи ми впечатление че последната която смених протече след 2000км , проверявах маслото и от щеката по невнимание голяма капка падна на ръба на гарнитурата, вечерта видях че от там е протекло. Силикон не смея да сложа. Намерих парчета от силикон слаган от предишният собственик върху коркова гарнитура. Около разпределителния вал се мяткаше доста голямо парче от силикона.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
Мнението беше редактирано от tushez: 28 октомври 2015 - 20:43
Отговори

vencivip снимка vencivip 15 август 2018 - 21:40

В комплекта с гарнитурата имаше и едни 10бр.гумички те,къде се слагат
Отговори

Даниел34 снимка Даниел34 02 май 2022 - 22:09

 Pinto, на 21 януари 2009 - 14:25, каза:

Здравейте. Най-после форума е в действие.
Значи ще сменям гарнитурата на капака на клапаните. Купих от Ауто+ коркова за 5 лева. Преди 2 години ми сложиха гумена ама пак взе да омаслява. Искам да попитам като сменяте мажете ли със силикон и колко стягате болтовете. Сигурно има писано из форума, но не можах да намеря нищо. А нали трябва да натоварим малко форума.
Отговори

Nekrad снимка Nekrad 13 октомври 2022 - 16:29

Здравейте колеги. Темата е малко стара, но и аз имам проблем със смяната на гарнитурата. По скоро проблема ми е че за първи път сменям на този модел ( Astra 1.6 1999г) и имам проблем със свалянето на капака.
Гледах няколко клипа, но не намерих точно това което търсих, но проблема е че от едната страна не иска да се отлепи.

Уж съм развил и откачил всичко което пречи, но от страната на капачката, над кутията на ремъка, не иска да се отдели. Иначе навякъде другаде е ОК.
Моля помогнете :)
Отговори

ufer снимка ufer 13 октомври 2022 - 16:50

Спечен е, вземи един гумен чук и го очукай по цялата периферия полека, като накрая може да се наложи и по-силен удар...
Мнението беше редактирано от ufer: 13 октомври 2022 - 16:59
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg