Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Всичко за скоростните кутии на Опел

Igor снимка Igor 22 май 2017 - 19:20

 Ne6to Smisleno, на 22 май 2017 - 18:46, каза:

Той ако не смени съединителя след като смени демпфера ще му стане интересно :hahaha:


Ако искаш автомат ти трябва цяла кола за донор при това работещ. Цял куп неща се сменят и после се програмира. 2 бона не ти мърдат, а след като го сложиш може може да се окаже счупен и пак от началко.

Хммм, значи ще се въздържа от автомата :D хахахаххаха
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 май 2017 - 21:12

Ако моеш сам да го направиш може доста да свалиш цената, но щом питаш, най-вероятно ти е извън възможностите, а и при твоя автомобил са си голяма рядкост автоматите. Да не говорим че не изпъкват с пословични качества.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 22 май 2017 - 21:22

Да присаждаш автомат е филм, и до последно няма да знаеш дали ще тръгне, или ако не работи както трябва - иди разбери дали са ти пробутали прецакана кутия, или нещо при монтажа не е като хората.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 08 септември 2017 - 16:40

Как да разбера каква ми е скоростната кутия?
Колата е от подписа с ръчна кутия.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 19 септември 2017 - 10:41

Според :google: кутията ти е F17
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 25 септември 2017 - 19:57

 Стаевски, на 19 септември 2017 - 10:41, каза:

Според :google: кутията ти е F17

Абе аз мисля,че е F18 ама утре ще разбера.
Днес тръгнах да сменям маслото на кутията.Свалих капака на картера и с него в магазина за гарнитура.Оказа се че няма налична такава гарнитура.Човека обеща утре до обяд да дойде гарнитурата.Като взема гарнитурата ще разбера каква е кутията.Ама малко след дъжд качулка!

П.П.:А маслото дето източих от кутията беше малко повече от литър.Дават му да е 1,4-1,9 литра,моето беше далеч от тези числа.
Отговори

upal снимка upal 29 декември 2017 - 11:09

Здравей те,скоро смених кутията на комбото Ф13 с същата Ф13 от корса.Оказа се че това комбо не иска да мръдне,порових малко из нета и установих че моята кутия е с диф 4.53,а тази която съм сложил е с диф 3.73,прерових доста обяви ,но не намирам такава.Като погледнах в опел-инфо.де установих че такава кутия има на корса б,кадет.Въпроса ми е имали някой такава кутия Ф13 с диф 4.53 или 4.29.Моля да ми пише.
Отговори

Hevy снимка Hevy 01 февруари 2018 - 21:06

Има ли някой на тоя форум , който наистина е сменил F17C с F17W ? Да каже какво реално се получава. Тая хватка с замяната само на зъбчатките на 5та скорост, без да сваляш кутията, не става. Взех една F17W и счупих няколко зъба при опит да сваля колелото. Трябва специализирана скоба за вадене и течен азот за вала, сглобката е зверска. Сега като си помисля че лятото пак ще ми бръмне главата по тия магистрали, ми идва да взема и направо да сложа една дълга кутия. А най вече - предстои ми смяна на съединител, 200 000 ми пише на километража, колко са един дявол знае, още съм с оригиналния. Та няма да е лошо като даде фира, да съм си подготвил една кутия, и да я сменя направо и нея...Обаче реално инфо кво се получава няма, само една жена казала в града ще се качи разхода, извън града ще падне... :kuku:
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 01 февруари 2018 - 22:24

То на тая жена сигурно и върви математиката защото е прекарала оборотите на мотора на различните предавки на двете кутии през дифовете дето са написани на самите кутии и е получила някакво число което пък прекарала през обиколката на гумата и са получило пак число дето е вярно и се различава от това на другата кутия.Успех в смятянето.
Отговори

Коцето снимка Коцето 01 февруари 2018 - 22:54

 Hevy, на 01 февруари 2018 - 21:06, каза:

Има ли някой на тоя форум , който наистина е сменил F17C с F17W ? Да каже какво реално се получава. Тая хватка с замяната само на зъбчатките на 5та скорост, без да сваляш кутията, не става. Взех една F17W и счупих няколко зъба при опит да сваля колелото. Трябва специализирана скоба за вадене и течен азот за вала, сглобката е зверска. Сега като си помисля че лятото пак ще ми бръмне главата по тия магистрали, ми идва да взема и направо да сложа една дълга кутия. А най вече - предстои ми смяна на съединител, 200 000 ми пише на километража, колко са един дявол знае, още съм с оригиналния. Та няма да е лошо като даде фира, да съм си подготвил една кутия, и да я сменя направо и нея...Обаче реално инфо кво се получава няма, само една жена казала в града ще се качи разхода, извън града ще падне... :kuku:

Значи доста хора се връзват на това за дългите и къси кутии, вярно е че и това има значение но разковничето се крие в диференциала. Разбери с каква кутия си, WR или CR както и с какъв диф. е. Ако примерно си с диф 3.94 търсиш по-дългия 3.74, ако си с 4.17 търсиш 3.94.
Сменял съм няколко пъти F13, която е същата като F17 но с по-тънки зъбчатки и по-лека серия на лагерите. При WR кутия (предавателните отношения са еднакви с F17) на Вектра А беше с диф 4.17, след смяната с кутия с диф 3.94 кефа беше страхотен на дълъг път, значително сваляне на разхода както и оборотите на двигателя. Градско обаче трудно се включва 5-та и колата е една идея по-мудна при ускорение.
За да се ориентираш за диференциалите (на някой кутии не пише на табелата какъв е диф-а) отваряш капака на диф-а и броиш зъбите на пиньона, а те са 18 за 3.94 и 19 за 3.74. На короната всички са със 71 зъба.
Забрави за смяната на 5-та скорост, както си установил ваденето на зъбчатката на първичния вал си е приключение, пък и усещането от "дупката" м/у 4-та и 5-та няма да ти хареса.
И пак ти казвам, преди да търсиш "нова" кутия разбери каква е точно твоята и с какъв диф.
ПП - сега гледам че има вариант на F17 с диф 4.18 който обаче е 67 на 16 зъба.
Aз съм отварял 2бр F17 и са били на X16XEL - 71/18 и на X18XE1 - 71/19. и двете са на Вектра Б.
Мнението беше редактирано от Коцето: 01 февруари 2018 - 23:13
Отговори

Hevy снимка Hevy 03 февруари 2018 - 20:53

Разбира се че знам с каква съм, всички бензинови Астри са с къси кутии. Ето този линк обяснява всичко http://www.opel-info...riebe/f17.html. Има главни предавания, предавателни числа, всичко ...
Ето и една снимка как изглежда надписа, иска търкане с четка, после с маркер или молив, после с пръст и чак тогава се разбира нещо....

Публикувано изображение

пс. Няма какво да се смята, моята при 120 е на 3500 об, Вектра със същия мотор - при 120 е на 3000 об .
Мнението беше редактирано от Hevy: 03 февруари 2018 - 20:57
Отговори

Коцето снимка Коцето 05 февруари 2018 - 22:23

Тази която си снимал е дълга кутия със диф 3.94, намери си същата с диф 3.74 и ще усетиш голяма разлика. Моята с точно такава кутия като на снимката при 120 е на 3300-400 оборота. На Вектра с X18XE1 съм виждал точно с диф 3.74 но трябва да отбележа че колата беше седан и може би има значение щото моята е комби, а може и да не е това решаващото а просто по-дългия диф да го слагат само на големия мотор а късия диф на малкия мотор за да не го "спъва".
Мнението беше редактирано от Коцето: 05 февруари 2018 - 22:24
Отговори

Hevy снимка Hevy 07 февруари 2018 - 22:09

Коце, ти хвърли ли му едно око на тоя линк дето го дадох ? Там за теб пише

X16XEL, Y16XE, Z16XE - F17WR - 4,188 = 67/16 Естествено ако го има това W , ако си отварял на Вектра и си броил 71/18, значи те е мързяло да търкаш май и е била F17CR :mhihi:

Тази на снимката е

X18XE1, Z18XE, Z18XEL - F17WR - 3,944 = 71/18

Лошото е че за първите F17 нищо не можеш разбра от надписа, няма алфакод и прокод, само тъпата дата кога е направена и къде. И в таблицата не е спомената, само F17+ . Тази я взех от един дето я докара колата от Англия, той ми каза за оборотите. Може и да ме е излъгал за да я купя , знам ли. Точно това имах предвид в първия си пост, никой не го е правил и никой нищо не знае...

п.с. Май това 394 накрая на надписа,7 = Abtriebsübersetzung , е всъщност 71/18 3,948 , а по късно го именуват прокод, главно предаване.

Че и ми замина снимката на моята кутия като ми умря стария телефон, другата седмица като сменям спирачките ще видя надписа,щото на сайта пише че след номер A32923 от F17 стават F17+.
Моята на колата е F17+CR или F17CR MG4 , при всички положения с диф 3,737 = 71/19.
И ако бях успял да сменя 5тите зъби направо щях да имам 6 скорост. При мен петата е 0,892 = 33/37, на тази на снимката е 0,756 = 31/41

п.п.с. Любопитството ми надделя над мързела и направих някои бакалски сметки

Моето предавателно число, на 5 С, е 3,737.0,892=3,333 , с него при 120км/ч съм на 3500об. На 5 W пр. число е 2,982 и с простото кръстно правило пресмятаме че при 120км/ч ще е на 3131 об.

Което според мен е доста добра разлика и си струва, почвам да търся кутия...

п.п.п.с. Свидетелски показания на колегата neopolitan Opel Vectra B Caravan X18XE1 : при 120км/ч - 3000 об./мин
Мнението беше редактирано от Hevy: 16 февруари 2018 - 23:06
Отговори

ceko снимка ceko 21 юни 2019 - 10:48

Ето тук един много полезен линк.Можеда се смята скоростта според оборотите ако знаем предавателните числа ма всяка една скорост и крайното предавателно число на дифа,трябва да се въведе и диаметър на гумите.

https://www.blocklay...m/rpm-gear.aspx
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 21 юни 2019 - 15:48

 ivan_pop, на 25 септември 2017 - 19:57, каза:

Днес тръгнах да сменям маслото на кутията.
...
П.П.:А маслото дето източих от кутията беше малко повече от литър.Дават му да е 1,4-1,9 литра,моето беше далеч от тези числа.


Да ви кажа според мен 90% сме на това дередже, с количеството на масло в скоростната кутия. Набързо разказвам какво се случи при мен. По време на смяна на маншон на външно каре без да искам изваждам полуоската от скоростната кутия. Очаквам, че би трябвало да изтече доволно количество масло, тъй като пробката за ниво е по-нависоко от отворите за каретата. Е да ама ама не, нивото ми е до полуоските. Доливам оригинално опелско масло за ск. кутии, измивам кутията и следя за течове. Не след дълго установявам теч от семеринга на едното вътрешно каре. Смяна на семеринг, пак миене и пак теч. След замервания на оста се оказа, че самото каре е изтъняло на мястото, където трие в семеринга.
Отговори

ceko снимка ceko 21 юни 2019 - 19:36

Където е текло пак ще тече,износват се лагерите на дифа и се получава луфт,и да се сменят семерингите пак тече,всяко нещо се има живот и не е вечно.
Отговори

plamentodorov снимка plamentodorov 23 октомври 2019 - 07:21

Здравейте колеги нов съм в групата и нямам големи познания по автомобилите. От скоро имам корса б 1.4 60 кс. Идват ми доста къси скоростите. Четох тук, че може да се сложи кутия Ф28 или по-дълга пета. Въпроса ми има ли някой такава кутия и ще може ли да я монтира, тъй като аз не се наемам да го направя. Ще си платя каквото е необходимо. Сигурно ще кажете, че това ще мъчи колата, но искам да опитам. В крайна сметка имам и двигател 1.6 моно, така че може и той да се смени. Благодаря предварително на отзовалите се.
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 октомври 2019 - 07:58

plamentodorov, и 1.4 и 1.6 са малкия блок и не можеш да сложиш Ф28
Отговори

Silencer снимка Silencer 23 октомври 2019 - 10:37

Цената на ф28 е 1200 лв...
Сменяш с дълги скорости - ф13 , ф15 или ф17. Има различни , избери с какъв диф и действай.
Но след това колата няма да може да отлепи и ще ръчкаш постоянно по-ниски предавки.
За това не пипай.
Отговори

sathv снимка sathv 23 октомври 2019 - 11:26

Той човека иска да опита. Слага скорости от дизелова корса за сто лева и тества. Резултата предварително е ясен и много хора са пробвали.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg