Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

VECTRA C + / - ПРОБЛЕМИ

dreamhell снимка dreamhell 03 май 2011 - 15:49

Здравейте фенове на този прекрасен автомобил :good:
Честито на saava - много да те радва и безпроблемно да ти служи :good:
Това ми е първия пост тук и е свързан със следното питане:
Векторът съм си го купувал нов, преди 2 години. Скоро му изтича гаранцията - до момента никакви проблеми. Надявам се и занапред да не ме разочарова.
Това, което вече втора година се опитвам да разбера е едно леко потропване в предницата, което се усеща основно по неравен път, лошо закърпен примерно път, преминаване на релси (не дупки).
Този лек шум се чува още от деня на покупката на колата, 4-5 пъти съм я карал да я проверяват в Дженеръс Ауто. Всеки път отговорът е - всичко е ОК по окачването.
Ходил съм и на друго място за преглед - и оттам същото- окачването е без забележки, всичко е здраво. Тествах и амортисьорите - в норма са. Въпреки това аз усещам тази хлабавина и леко потропване при неравен път. Някой досега да се е сблъсквал с нещо подобно? Не че нещо, но мен лично ме дразни този шум :wall: .

Поздрави :flag:
Отговори

Гостking arthas_* 10 май 2011 - 17:52

Vectra C 1.9cdti 150кс 6 степенна автоматична скоростна кутия

+++ Като цяло съм много доволен!!! Както от двигателя 150кс така и от 6 степенната автоматична скоростна кутия. Невероятно удоволствие от карането...
При бавно/нормално каране на равен път сменя на по-висока предавка при достигане на 2500 оборота, като на следващата предавка оборотите стават 2000. Супер плавно.
При по енергично каране зависи колко е настъпен педала на газта, като пример при 110 от 6та минава на 4та, включва турбото, 5та и вече 160 :))) Получава се редуване на ускорението от турбото и смяната на предавките, турбо/смяната на предавките ...

Степ-троника не го ползвам по няколко причини:
Ако карам бързо, нямам време да превключвам на ръка :)
Ако карам бавно, забравям че съм на ръчно превключване
...дисплея който показва на коя предавка съм е разположен прекалено ниско!!! т.е случва се да не зная на коя предавка съм и трябва да гледам към километража...

--- Определено вози твърдо... Работата с климатроника е ужасна, ако трябва да го включиш/изключиш или да смениш от къде да духа най-добре е предварително да отбиеш от пътя...

За една година каране, основно градско (10 000км):
1) смених преден ляв носач - 329 лв +30лв за смяна
2) от преден ляв носач един селеновата втулка я преместиха на десния носач 30лв
3) бинелна щанга - 35лв + 16лв за смяна
4) вътрешен ябълковиден болт за кормилна рейка 55лв+24лв за смяна
5) През цялото време имам някакво тропане от задното окачване (задни горни криви носачи) което като цена за консумативи и ремонт беше 500лв с оригинални части и 250лв с части за vectra B и обработка при стругар - нямам намерение да го оправям :)
Всичко до тук си го имаше си го като забележка при купуването на автомобила
6) някакъв гризач ми наяде кабелите :) - нз какви пари застраховката го покри

Застраховката каско е към 700лв, а гражданска около 210лв.
Загряла 0,7л/час без климатик
2,5л/час с климатик
Студена по 0,5л/час повече
10л/100км градско без климатик (от вчера до днес за 100км каране във Варна средна скорост 25км, а не съм забелязал да ме изпреварват)
11,5л/100км градско с климатик
Мнението беше редактирано от king arthas: 10 май 2011 - 17:53
Отговори

sashoopel снимка sashoopel 06 юни 2011 - 06:21

Здравейте колеги
За сега карам стара вектричка и бих искала да я сменя с нещо по-ново.
Спрял съм се на Вектра Ц 2.2 - 147кс бензинов мотор с мех. ск. кутия. Първа регистрация 2009г. Имате ли някакви мнения или наблюдения за този модел?
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 06 юни 2011 - 06:37
Причина за редактиране:: Сливам ти темата с тази която е точно за твоето питане и може да ти даде информация.
Отговори

vvaskata снимка vvaskata 07 юни 2011 - 11:18

Здравейте,
Ще си взимам опел вектра С!Мотор Z19DTH!Колата е от Каргоекспрес Варна върната на 20 000 км!Някой от вас колеги,които има подобен автомобил,ако може да си каже мнението!Специално за този дизел,дето е 150 коня!Колата е с ръчна скоростна!Благодаря ви предварително,дано да съм се спрял на добър вариант за семейна кола!:)
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 07 юни 2011 - 11:20
Причина за редактиране:: Колега преместих мнението ти в тази тема която е пълна с информация за Вектра С, моля те и да си попълниш профила според правилата.
Отговори

sashoopel снимка sashoopel 08 юни 2011 - 16:44

Здравейте момчета,
Можете ли да кажете защо на пазара се предлага най-вече Вектра ц 2.2 147кс а тези с ДВГ 2.2 мощност 155кс или 2.0 турбо - 175 кс не се предлагат?
Да разбирам ли, че Вектра ц 2.2 147кс имат някакаъв проблем?
Благодаря предварително.
Отговори

kopirn снимка kopirn 16 юни 2011 - 12:09

Здравейте на всички :beer:

Аз също попаднах на Вектра Ц феислифт с мотор 2.0 Турбо 175 к.с. Досто изчетох но мненията и коментарите са доста малко на брой и почти нищо конкретно не е написано.Пред дилема съм дали да я взимам, така че дайте повече инфо някой карал/претежава ли такава :turbo: Вектра/Сигнум. Аз лично съм чувал слухове за завишен разход на масло и проблеми с турбото.Дали е така или верно са само слухове.
Отговори

Гостmce_* 16 юни 2011 - 18:00

Здравейте! Има ли някой представа горе-долу коя година е решен проблемът с вихровите клапи при 1.9 CDTI и евентуално решен ли е проблемът с демпферния маховик? Да очаквам ли някакви често срещани проблеми с двигателя при Зафира 1.9 CDTI от 2007 г.?
Отговори

plamen_angelov снимка plamen_angelov 28 юли 2011 - 12:55

Колеги,някой може ли да даде по-подробна информация за Z30DT и по конкретно на Вектра Ц Караван.Благодаря ...
Отговори

Гостmfc_* 31 юли 2011 - 19:46

здравейте колеги. някой има ли вектра ц, на която огледалата да се прибират електронно? моята е gts и не мога да разбера има ли я тази функция?
Отговори

oggie снимка oggie 01 август 2011 - 00:01

 mfc, на 31 юли 2011 - 19:46, каза:

здравейте колеги. някой има ли вектра ц, на която огледалата да се прибират електронно? моята е gts и не мога да разбера има ли я тази функция?

Много лесно ще разбереш - четирипосония бутон на шофьорската врата дето служи за наместване на огледалата . Без да наискаш бутончета за ляво или дятно огледало т.е изключени натискаш четирипосония бутон в посока навътре в посока волана и се прибират .
Отговори

Гостshopa81_* 03 август 2011 - 11:07

zdr imam problem sis vektra c 2002g ponyakoga mi mi prekisva turboto zagasyam kolata sled tova palya i se opravya otidoh na nyakolko maystori i mi kazaha ce e ot vakuma na turboto nyakakvi klapanceta no tocniya defekt ne mojaha da go otkriyat ako nyakoy imal takif problem ste cakam da pise blagodaray
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 03 август 2011 - 11:17
Причина за редактиране:: Във форума се пише САМО на КИРИЛИЦА!
Отговори

Гостmfc_* 13 август 2011 - 12:53

ако някой има вектра ц gts да помага, че закъсах. днес ми направи следния проблем. докато шофирах ми светна крушката за тракшъна, след което всички стрелки по таблото паднаха, колата загуби мощност и на дисплея за повреди започнаха да светят подред светлинните знаци за повреда, за управлението, фаровете и така нататък. гася я, паля отново и проблема се оправя, но не за дълго, после се повтаря същото. помагайте ако можете.
Мнението беше редактирано от mfc: 13 август 2011 - 15:30
Отговори

oggie снимка oggie 13 август 2011 - 18:24

 mfc, на 13 август 2011 - 12:53, каза:

ако някой има вектра ц gts да помага, че закъсах. днес ми направи следния проблем. докато шофирах ми светна крушката за тракшъна, след което всички стрелки по таблото паднаха, колата загуби мощност и на дисплея за повреди започнаха да светят подред светлинните знаци за повреда, за управлението, фаровете и така нататък. гася я, паля отново и проблема се оправя, но не за дълго, после се повтаря същото. помагайте ако можете.

CIM модула ти заминава. Без ходене в сервиз няма да се разминеш .
Отговори

Гостmfc_* 13 август 2011 - 22:54

 oggie, на 13 август 2011 - 18:24, каза:

CIM модула ти заминава. Без ходене в сервиз няма да се разминеш .


колега дай някаква по-подробна информация ако можеш. какъв е този модул и как се поправя, скъпо ли и въобще нещо повече да ми кажеш
Отговори

oggie снимка oggie 14 август 2011 - 17:55

Не претендирам за достоверност нито за познания но поне от това което знам тоя модул отговаря за събирането и обработкаката на информацията от всички датчици и системи на кола и за трансфера и към главния компютър . Намира се някъде зад таблото . Проблемен е при почти всички вектри ц до фейслифта където се вграждат нови модули с нови процесори . Поне до колкото знам в по-старите вектри ц се вграждат в модула процесори на Моторола които се дънят и отам омазвацията е тотална . Дефакто почва да бълва грешки за всичко за което може да се сетиш въпреки че всичко работи изрядно грешките индивидуално и според случая . Във Варна има някъкъв фен който се твърди че ги поправял - как ги поправя не знам. Тоя вариант го прескачаме . Другия вариант е да се рисетне самия модул и чрез оригинални интерфейси и софтуер от опел да се флашне с нов фирмуер вероятно може да се оправи но силно ме съмнява . И третия вариант както може би сам се досещаш - замяна с нов . Има два модела - кой е вграден в твоята кола се разбира след като играят отверки по таблото , кормилото и пластмасите след него . Единия модел е намален и е около 400лв другия към 1300лв оттам натък плащаш за работа но това цървул не може и не трябва да го върши . Трябва да си намериш добър диагностик на когото да си повериш колата за това те посъветвах и да идеш в сервиз надявам се си имаш доверен човек който да ти пипа колата . Понякога официалния сервиз не е това място поне за Варна е така !
Отговори

Гостmfc_* 14 август 2011 - 23:18

 oggie, на 14 август 2011 - 17:55, каза:

Не претендирам за достоверност нито за познания но поне от това което знам тоя модул отговаря за събирането и обработкаката на информацията от всички датчици и системи на кола и за трансфера и към главния компютър . Намира се някъде зад таблото . Проблемен е при почти всички вектри ц до фейслифта където се вграждат нови модули с нови процесори . Поне до колкото знам в по-старите вектри ц се вграждат в модула процесори на Моторола които се дънят и отам омазвацията е тотална . Дефакто почва да бълва грешки за всичко за което може да се сетиш въпреки че всичко работи изрядно грешките индивидуално и според случая . Във Варна има някъкъв фен който се твърди че ги поправял - как ги поправя не знам. Тоя вариант го прескачаме . Другия вариант е да се рисетне самия модул и чрез оригинални интерфейси и софтуер от опел да се флашне с нов фирмуер вероятно може да се оправи но силно ме съмнява . И третия вариант както може би сам се досещаш - замяна с нов . Има два модела - кой е вграден в твоята кола се разбира след като играят отверки по таблото , кормилото и пластмасите след него . Единия модел е намален и е около 400лв другия към 1300лв оттам натък плащаш за работа но това цървул не може и не трябва да го върши . Трябва да си намериш добър диагностик на когото да си повериш колата за това те посъветвах и да идеш в сервиз надявам се си имаш доверен човек който да ти пипа колата . Понякога официалния сервиз не е това място поне за Варна е така !


изключително съм ти благодарен колега за подробния отговор. явно нещата ще излязат сериозни, но вече мисля на кого да си поверя колата и се надявам да не ме подведе. във варна май няма да се пробвам, че скоро се парих и мисля да търся някой друг. още веднъж благодаря, поне имам отправна точка, а не да се чудя или пък да ровичкат без идея. дано всичко се поправи. ще пиша.
Отговори

oggie снимка oggie 14 август 2011 - 23:53

Гледам, че си от Варна. Бих ти препоръчал сервиза на Опел и Шевролет който се намира отстрани на сервиза на Тойота на бул.Цар освободител - ТУК Момчетата са много читави диагностици с голям опит точно с Опел , работят с оригинални части и консумативи а цените им са доста под тия на Карго - куриоза е че те за бившите диагностици на Каргоекспрес а откакто там взимат на работа хора от кол и въже Каргоекспрес се е превърнал в чудесно място където можеш да си бракуваш колата срещу солидна сума . За това в каргото не се пробвай само ядове ще береш .
Отговори

Гостmfc_* 19 август 2011 - 22:14

 oggie, на 14 август 2011 - 23:53, каза:

Гледам, че си от Варна. Бих ти препоръчал сервиза на Опел и Шевролет който се намира отстрани на сервиза на Тойота на бул.Цар освободител - ТУК Момчетата са много читави диагностици с голям опит точно с Опел , работят с оригинални части и консумативи а цените им са доста под тия на Карго - куриоза е че те за бившите диагностици на Каргоекспрес а откакто там взимат на работа хора от кол и въже Каргоекспрес се е превърнал в чудесно място където можеш да си бракуваш колата срещу солидна сума . За това в каргото не се пробвай само ядове ще береш .


колега, исках да ти кажа, че пробвах един вариант и от тогава проблема не се е показвал. просто свалих клемата на акумулатора и след няколко часа я сложих отново. от тогава до сега, вече сто километра без проблем. казвам ти това, защото имам едно съмнение и искам да си кажеш мнението. възможно ли е вече да са ми поправяли сим модула, понеже имам четири ключа и преди да стане проблема отключвах няколко пъти с един от другите. от това което четох след подобна смяна на модул се правят други ключове и се настройват по някакъв начин. възможно ли е заради ползването и на двата ключа да става някакво объркване в модула и от там да идва всичко? благодаря ти предварително за отговора.
Отговори

oggie снимка oggie 22 август 2011 - 14:22

 mfc, на 19 август 2011 - 22:14, каза:

колега, исках да ти кажа, че пробвах един вариант и от тогава проблема не се е показвал. просто свалих клемата на акумулатора и след няколко часа я сложих отново. от тогава до сега, вече сто километра без проблем. казвам ти това, защото имам едно съмнение и искам да си кажеш мнението. възможно ли е вече да са ми поправяли сим модула, понеже имам четири ключа и преди да стане проблема отключвах няколко пъти с един от другите. от това което четох след подобна смяна на модул се правят други ключове и се настройват по някакъв начин. възможно ли е заради ползването и на двата ключа да става някакво объркване в модула и от там да идва всичко? благодаря ти предварително за отговора.

Еми ти си рисетнал ЕКУ-то и са се зачистили грешките но това не е решение на проблема те пак ще започнат да се трупат ако нещо е развалено . Иначе е възможно по ЦИМ-а да са правени някъкви интервенции софтуерни или хардуерни или пък да е сменен с нов, може и имобилайзера ти да е бил сменян . Принципно ключовете не е възможно да правят проблем тъй като явно два от тях са ти оригиналните а два са със същата резба но с нови транспондери което ще рече че с оригиналните ти не би трябвало да можеш да запалиш автомобла а само да го отключиш . Нямаш ли как да я провериш тая кола в кой сервиз е била обслужвана и каква и е историята ?
Отговори

Гостmfc_* 22 август 2011 - 18:16

 oggie, на 22 август 2011 - 14:22, каза:

Еми ти си рисетнал ЕКУ-то и са се зачистили грешките но това не е решение на проблема те пак ще започнат да се трупат ако нещо е развалено . Иначе е възможно по ЦИМ-а да са правени някъкви интервенции софтуерни или хардуерни или пък да е сменен с нов, може и имобилайзера ти да е бил сменян . Принципно ключовете не е възможно да правят проблем тъй като явно два от тях са ти оригиналните а два са със същата резба но с нови транспондери което ще рече че с оригиналните ти не би трябвало да можеш да запалиш автомобла а само да го отключиш . Нямаш ли как да я провериш тая кола в кой сервиз е била обслужвана и каква и е историята ?



няка как да проверя тъй като е внос от австрия. явно като остане време ще я карам да я видят. благодаря ти много за помощта.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg