Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

избор между два автомобила

Aco2727 снимка Aco2727 26 февруари 2020 - 14:45

Здравейте колеги.Насочил съм се към Opel Astra 2.0CDTI-AVTOMAT и Chevrolet Cruze 2.0D Automatic.По принцип Шевролета си е Опел и мисля че трябва да имате виждане за него.Много са ми харесали и двата автомобила но гледам че са с различни двигатели.Та питането ми е кои според вас е по добрият избор.И на двата двигатела ли е задължително смяна на уплатнението на маслената помпа?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 февруари 2020 - 16:44

Сменяш задължително на Опела, кой каквото да ти говори. Но задължително проверка на лагерите - основни и биелни. Ако няма нищо смущаващо, сменяш и караш. Ако имаш някой лев за друга маслена помпа, това ще ти е още по-голяма сигурност преди да затворят картера.

Не знам дали са едно към едно еднакви с този на Круза.Ако говорим за Z20D1, мисля че той не е с такова уплътнение, поне по това, което виждам като картер.Но вероятно ти говориш за друг мотор, по-нов. Най-вероятно е същия като A20DTH

Разправят че Шеви-то е по-гадната кола от двете. по-нискокачествена, по-лоши материали и т.н.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 февруари 2020 - 16:57
Отговори

Aco2727 снимка Aco2727 26 февруари 2020 - 17:59

Благодаря Димов за отговора. Астрата е 2011г. и е 160 к.с. а Круза е 2011г. и е 163к.с. Затова предполагам че са различни. Виждам че Круз има и 2013 г. с 163к.с. Има и някакъв мотор на Круз 150к.с.
Мнението беше редактирано от Aco2727: 26 февруари 2020 - 18:40
Отговори

benzy снимка benzy 26 февруари 2020 - 20:26

Не знам двигателя какъв е, но по лични наблюдения при Круз и Орландо - в Шевито материалите наистина са по-калпави и от това, което съм чел - в дългосрочен план са по-зле. В крайна сметка нали знаеш, при втора ръка кола важно е да вземеш по-запазената. Гледано Шеви ще е по-добре от изцеден Опел, така че не го изключвай като възможност.
Отговори

Aco2727 снимка Aco2727 26 февруари 2020 - 23:44

И според мен материалите в Опел ще са по качествени, но както казваш зависи как е подържан автомобила. Чудно ми е че не знаете за двигатела на Шевролета.Все пак е Опел с друга емблема.
Отговори

Aco2727 снимка Aco2727 27 февруари 2020 - 17:48

На Круза доколкото разбрах двигателя е Z20D1. Какво ви е мнението за него.
Мнението беше редактирано от Aco2727: 27 февруари 2020 - 17:58
Отговори

benzy снимка benzy 27 февруари 2020 - 20:23

Пас... мисля че само на Антара е слаган, от Опелите, значи малко отзиви ще има - разгледай мнения за Антара.
според помоему ще е шумен, защото не съм чувал Антара да не клопа като трактор :) но пък не съм чувал и да има драми... ама пък наистина антарата никога не ме е интересувала :)
Отговори

Aco2727 снимка Aco2727 28 февруари 2020 - 00:55

benzy благодаря.Ще разгледам какво пишат за Антарата.Всеки един ваш коментар ми е от полза ,защото като взимам кола е за минимум 8-9 години.Затова ме интересува какво е мнението за двигателя. Трябва да знам какво да сменя при покупката задължително.Благодаря ви.Да разбирам ли че не трябва да се притеснявам за уплатнението на маслената помпа?
Мнението беше редактирано от Aco2727: 28 февруари 2020 - 01:03
Отговори

benzy снимка benzy 28 февруари 2020 - 09:42

 Aco2727, на 28 февруари 2020 - 00:55, каза:

Да разбирам ли че не трябва да се притеснявам за уплатнението на маслената помпа?

А, не притеснявай се :) Докато не видиш какво е положението с него си е притеснително, защото това наистина води до тоталка.
Но ако свалиш картера и не видиш проблеми, както ти е казал и Димов, после с редовна смяна на 80-100 хил мисля препоръчваха колегите, трябва да няма проблем с мотора.

П.С. или ти питаш за мотора на Круз-а Z20D1, там наистина не знам нищо...
Мнението беше редактирано от benzy: 28 февруари 2020 - 09:47
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 февруари 2020 - 10:34

Аз не виждам какво се плашите от една гумичка. Колата или работи хубаво или не като я купувате. От тук натам е котка в чувал. Вземаш сменяш гумичката и ако кихне някой ден я ремонтираш. Ако не можеш да си го позволиш - астра Г. Има случаи на тръгнали да раждат мотори, но съм сигурен, че поне 19 от 20 не са тръгнали.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 февруари 2020 - 11:05

Да обобщим за колегата че между двете коли, от опела ще е по-доволен.

Двигателя в сервиз да свалят картера, проверка на поне по 2 биелни и основни лагери. След това за най-най-най-сигурен вариант, нова гуменетка(25 лева) + нова маслена помпа (към 450 може да се намери на Пиърбург)
https://www.euavtoch...hast/oen/646136
Не знаех че вече и за 350 я има.

Няма ли им нищо на лагерите, слагат се тия двете неща преди затваряне, ново масло + филтър... и караш нормално и нямаш грижи.
След 100 000км пак сваляш картер за нова гумичка само(може да си вземеш 2-3 да имаш). И пак караш и нямаш грижи.
След това предполагам ще са минали вече 8-9 години.

И пак важно! Ако не се навият да иде в сервиз колата да смъкнат картер и да гледат - завърташ гъза към продавача и си заминаваш без повече да говориш нищо!
На приказки че била сменена гумичката преди да я вкарат в автокъщата .. или "ама няма й нищо".... отново изпълняваш горното изречение. При специално този двигател се процедира точно така.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 28 февруари 2020 - 11:15
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 февруари 2020 - 11:26

Димов, изобщо не съм съгласен. Първо кола дето е тръгнала, финишира скоро. При условие че е безсимптомно, как някой е разбрал че трябва да я махне 100 км преди да се счупи? Ако колата върви хубаво и можеш да и направиш един хубав тест 200/300 км, ако е регистрирана, не виждам защо да се притесняваш че ще кихне до сервиза. Палиш я в София, отиваш до Пловдив и после в КАТ и за смяна на гумичката. Това със свалянето на картер си е преиграване. От тук натам е късмет. И да свалиш картера пак може друг да те изненада...
Отговори

Aco2727 снимка Aco2727 28 февруари 2020 - 14:26

Не мисля че някой търговец ще се съгласи да се разглобява картера за преглед.Леко клоня към Круза, но това ще се решава на място. Зависи как са подържани колите.Разбрах че един приятел има Круз 163 к.с. и ще отида да врътна едно кръгче. Но пък доста съм раздвоен.Астрата много ми харесва.Но този двигател бая ме притеснява.Ми ако вече е станал проблема с лагерите? Няма ли разлика в работата на двигателя ако лагерите са надрани?Нещо шум да се чува или нещо друго?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 февруари 2020 - 14:35

 Ne6to Smisleno, на 28 февруари 2020 - 11:26, каза:

Димов, изобщо не съм съгласен. Първо кола дето е тръгнала, финишира скоро. При условие че е безсимптомно, как някой е разбрал че трябва да я махне 100 км преди да се счупи? Ако колата върви хубаво и можеш да и направиш един хубав тест 200/300 км, ако е регистрирана, не виждам защо да се притесняваш че ще кихне до сервиза. Палиш я в София, отиваш до Пловдив и после в КАТ и за смяна на гумичката. Това със свалянето на картер си е преиграване. От тук натам е късмет. И да свалиш картера пак може друг да те изненада...



А не мислиш ли че с тоя 200-300 км тест(хубав тест), може да направиш нещата още по-зле и после да ти кажат "Айде сега плати дето я прееба". Ти явно не знаеш какви "търговци" има напоследък, затова ми казваш че е преиграване.

А който има излишни 8-10 бона за кола от тоя период да дава без да види какво става(говоря за тоя двигател) - нека ги дава на сляпо и да прави 200 км "проба".

Не виждам защо няма да се съгласят при условие пак ще кажа, всички вече знаят за тоя двигател. И ако не се съгласи, ще си има паметник при него. Смятам че всеки насочил се към 2.0 ще направи така. Който не направи, си е за негова сметка. За да няма ревали, аз казвам какво е нужното.
Дай 300-400 лева предварително, отколкото да даваш после 2500-3 бона за ремонт на двигател... и защо да си го причиняваш?

А това за 19 от 20, аз няма да се съглася, защото не знаеш кой и как е карал(дефакто нищо не знаеш за тая кола). Може както се казва да се качиш , да запалиш , да подадеш газ и да изчатка нещо яко или да застърже...
Не си правете експерименти да силите кола, за която нищо не знаете, че може да ви излезе още по-солено.

Я сервиза, я с очите си да видите - и тогава говорим! Това не е един чисто нов болт от магазина(виждаш има ли резба, виждаш цяла ли е, до половината ли е , с каква глава е). Това е скрит дефект, който може да се прояви по всяко време. Особено при палачори(каквито са 90% от вноса). Знаем че на "запад" кара и не го ебе нищо! Щото след 200-300 хилки ще си купи друга.
И пак да кажем , говорим за 2.0, не за 1,9.

От Германия пък специално 2.0 НИКОГА не бих взел. Като знам как карат със 666 км/ч по техните неограничени магистрали, да ми я подаряват от там, няма да я взема!

Пък после казвай ти че нищо им нямало на 19 от 20..Там оня шваба не го еня за никаква гуменетка и че трябвало някой да я смени, ДЪНИ ЯКО и го боли уя че някой бай чепик от България щял да я кара.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 28 февруари 2020 - 14:54
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 февруари 2020 - 15:01

 Aco2727, на 28 февруари 2020 - 14:26, каза:

Не мисля че някой търговец ще се съгласи да се разглобява картера за преглед.Леко клоня към Круза, но това ще се решава на място. Зависи как са подържани колите.Разбрах че един приятел има Круз 163 к.с. и ще отида да врътна едно кръгче. Но пък доста съм раздвоен.Астрата много ми харесва.Но този двигател бая ме притеснява.Ми ако вече е станал проблема с лагерите? Няма ли разлика в работата на двигателя ако лагерите са надрани?Нещо шум да се чува или нещо друго?



Според теб, защо ги пиша аз всичките тия работи, нали за да си сигурен за въпросното нещо, за лагери млагери...
Шумове могат да се чуват от 100 неща. Ти на шумове недей разчита.

Никой не казва че двигателя е пълен боклук, просто е недомислен откъм тая част и ако е изтърван - забрави го!
Но за да разбереш дали е изтърван, няма друг начин, освен да отвориш и да гледаш или мериш. Ако искаш разчитай на приказки и други, аз ти ги казвам нещата за да няма после "ама затегна", ама стърже ама счупи се. Счупи се щото никой не си вързва гащите.
Други изненади по тоя мотор няма. Ако не го чипосваш, не му ли вадиш душата.. Караш ли нормално, караш си дълго.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 28 февруари 2020 - 15:07
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 февруари 2020 - 15:18

Димов, извинявайм, но ако си продавам колата и някой дойде и ми каже дай да отворим картера да видим какво има вътре ще го изгоня (най-малко). Кой ще ми гарантира после че всичко ще се направи както трябва, при условие че твойте майстори ще го правят по най-тънката лайсна при събирането? Ами кой ще ми гарантира че няма да ми свалиш картера и няма да ми кажеш я виж тоя мотор за нищо не става? Просто е налудничаво. Съжалявам.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 февруари 2020 - 15:44

Някъде да съм споменал нещо за твоята кола ?
Говорим за кола от автокъща, за която ти и бъкел не знаеш(дори шефа на автокъщата да си, пак може да не знаеш, щото други ходят да обират скраб от европа, а ти седиш и вземаш парите само, не ти лично, шефа на автокъшата, който и да е той, обикновено е така).

Като си е твоя, ти ще знаеш какво си правил, въпреки че може и да лъжеш, щото искаш да я набуташ на някого.

В твоя случай от човек ако е, е малко по-ларж. Въпреки че и така да е, аз давам парите, щом не си съгласен и си излъгал - ще си я държиш. Или ще си отговаряш после пред купувача като му се прецака след 2-3 дена примерно.
Тук не става дума за "моя ли е или твоя", тук става дума за заводска недомислица, която ако не е следена, има огромен шанс за фал.

А като толкова не вярваш на майстори, ще го направиш с човека, с който ще я купува. Има 200 варианта.
Съжалявам, аз не давам така пари на вятъра, който дава, да дава. тук говорим за една модификация, нищо повече.

Налудничаво е за теб, защото не си купил такава кола, 6-та употреба и да се нахендриш, понеже няма да гледаш там.

Направи го, купи, попадни на наредена кола набутай се и тогава ще говорим кое е налудничаво. Явно имаш много пари за 2.0 без да гледаш каквото и да е.

Ще ми кажеш сигурно че си взел БМВ-то направо без да го носиш в сервиз(макар и да няма нищо изобщо с картер там). "Здрасти, здрасти- давай колата"

После що даде 3 бона за вериги и т.н.?

Предпочитам да не спорим за 2.0-та, но това с налудничавото малко обижда.. Не е да не знаеш какво е с тоя двигател. Не бъди така ларж, защото ще ти изиграе шега някой път. Ти няма да си купиш 2.0 де ама , казвам само.

Аз знам за себе си, като няма да са съгласни, вземам си по-стария 1.9 и карам и не ме е....такова.. Кво като не е J-ка? И H-ката е достатъчно добра и всичките й болежки се знаят(ЦИМ МИМ, там дреболии)
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 28 февруари 2020 - 16:21
Отговори

benzy снимка benzy 28 февруари 2020 - 17:07

 Д-и-м-о-в, на 26 февруари 2020 - 16:44, каза:


Тука съм на акъла на Нещо Смислено, и автоджамбазин няма да ти позволи да бараш да разглобиш колата... той много добре знае, че ако не ти следващият клиент ще е невеж за този проблем и ще и скочи без да мисли. Има майстори, които не са в час за това уплътнение и ще го заведеш да гледа колата той ще ти премери налягане на цилиндрите и ще ти каже взимай :)

...вярно, това е идеален вариант, ама не вярвам да е възможен. Аз за това питах дали не е възможно да се провери налягането на маслото, щото той проблема тръгва от ниско налягане. Ако покаже в момента на купуване нормално налягане, много евентуално (щото пък не се знае търговеца дали не я е сменил вече и тя да си маже, а лагерите да са заминали) поне да е с по-малък риск.

Истината е, че винаги има риск - взимаш кола на N години с N+2 (или 3) хиляди превъртяни километра. И да улучиш с уплътнението и помпата нещо друго може да е заминало на майце си - късмет е. При кола за 8-10 хил трябва да имаш и още едно финансово наум за един по-сериозен много евентуален ремонт. Взимаш, сменяш, кръстиш се и караш.


 Ne6to Smisleno, на 28 февруари 2020 - 10:34, каза:


Колега възмутен съм от тебе... ако не беше комби сега колата ти щеше да си има нов собственик :D ... и да направя "харашо" на Димов, да мина на дизел :)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 февруари 2020 - 17:29

Никой не искам да обиждам :drinks: Просто наистина ми звучи невероятно.

Ако някой поиска да отвори мотора на колата ми преди да я купи няма как да се съглася. Отваря го някакъв майстор и после я затваря, казва няма да я взема, а кой ми гарантира, че майстора я е събрал като хората? Не е като да отвори капачката на маслото.

Относно бмв-то да гледах го аз и взех един приятел дето им разбира и я взех. Не съм я разглабял, дори на подемник не съм я качвал, а веригите не съм гледал, защото си бях приготвил пари за смяната им и да трябва и да не трябва. Харесах колата защото беше свежа. Наясно съм колко струва да се кара такава кола и се бях приготвил психически за рисковете свързани с нея.

Нека колегата да пита човека дето я продава дали ще му позволи да отвори картера на колата да видим какво ще каже...
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 28 февруари 2020 - 17:30
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 февруари 2020 - 18:23

 benzy, на 28 февруари 2020 - 17:07, каза:

Тука съм на акъла на Нещо Смислено, и автоджамбазин няма да ти позволи да бараш да разглобиш колата... той много добре знае, че ако не ти следващият клиент ще е невеж за този проблем и ще и скочи без да мисли. Има майстори, които не са в час за това уплътнение и ще го заведеш да гледа колата той ще ти премери налягане на цилиндрите и ще ти каже взимай :)

...вярно, това е идеален вариант, ама не вярвам да е възможен. Аз за това питах дали не е възможно да се провери налягането на маслото, щото той проблема тръгва от ниско налягане. Ако покаже в момента на купуване нормално налягане, много евентуално (щото пък не се знае търговеца дали не я е сменил вече и тя да си маже, а лагерите да са заминали) поне да е с по-малък риск.

Истината е, че винаги има риск - взимаш кола на N години с N+2 (или 3) хиляди превъртяни километра. И да улучиш с уплътнението и помпата нещо друго може да е заминало на майце си - късмет е. При кола за 8-10 хил трябва да имаш и още едно финансово наум за един по-сериозен много евентуален ремонт. Взимаш, сменяш, кръстиш се и караш.



Колега възмутен съм от тебе... ако не беше комби сега колата ти щеше да си има нов собственик :D ... и да направя "харашо" на Димов, да мина на дизел :)



За това говорим де , Бенз. Ако е сменено уплътнението , но лагерите са заминали, пак си наебан. При всички случаи(освен късмет за непрецакан двигател), все си нахакан.
И айде кажи ми как ще имаш гаранция? Никак, освен да отвориш. А и ако има нещо за да не се вземе, винаги можеш да го извикаш и да му покажеш защо няма да я вземаш, то ще си личи ама много.. Ще платиш отварянето и ще му пожелаеш приятен ден, но ще си минал с 300 лева да кажем. Но ще си спестил 3 бона за ремонт после(след като вече си наебан с цената на колата), още 3 бона. Как ти звучи? На мен безмислено ми звучи. Аз за 3 бона още една кола ще си купя, нищо че ще бъде Астра Г примерно.. ама ще е още една. Предпочитам да ги дам за още една, отколкото насила заради това че някой ме е прецакал.

Но стига с тоя 2.0, дай да навием човека да мине на 1.9 че да му е мир на главата и да не се занимава с това Шеви, това поне ще му гарантира в много по-голяма степен "безпроблемие". Сега, ЕГР за чистене и там разни алтернатори и други дребни глупости, не ги слагам изобщо. Тях навсякъде ги има.


Пък ако искаш и на тебе да ти избараме една 1.9-ка 150-ка, да си я чипнеш на 190 и да си свириш по пътя. Аз ще бъда поне спокоен че ще имаш ако не друго, то един голям чук без дръжка, поне доказан чук от много време насам..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 28 февруари 2020 - 18:39
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg