Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

Gena_bs снимка Gena_bs 06 юли 2018 - 20:10

Извинявай, колега, но мога ли да попитам как сте купували колата?
При огледа няма как да не се види ниското ниво на антифриза. Или сте се доверили сляпо на тъгаша?
Отговори

Traichev снимка Traichev 06 юли 2018 - 21:35

 Gena_bs, на 06 юли 2018 - 20:10, каза:

Извинявай, колега, но мога ли да попитам как сте купували колата?
При огледа няма как да не се види ниското ниво на антифриза. Или сте се доверили сляпо на тъгаша?

Защо реши , че тогава е било ниско ?
Да може би една идея - не надува Не прегряваше.... Водата си беше където трябва като ниво....
Никога не съм имал Опел. Още по малко съм имал на идея , и че купувам кола с датчик за нивото ...
Видях го сега и искам да си го направя... Затова се допитвам до Вас... къде може да бъде проблема при тази Ситуация ?
Разбира се , останаха няколко възможности - лош контакт между букса и датчик и проблемен Поплавък ...
Като преди последното закачане на буксата замерих датчика и съпротивлението беше 0 т.е. късо и би следвало да нямам проблем и да няма съобщение за това ...
Но УВИ ... има съобщение... затова се съмнявам в буксата до някъде....
Приемам предложения за диагностиката и отстраняването на Проблема при създалата се ситуация...
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 юли 2018 - 21:57

Огледай внимателно и ще видиш как се сменя датчика. Виж какво ще стане като го смениш.
Отговори

Traichev снимка Traichev 06 юли 2018 - 22:04

 tisho.74, на 06 юли 2018 - 21:57, каза:

Огледай внимателно и ще видиш как се сменя датчика. Виж какво ще стане като го смениш.

Да колега елементарно е сменянето :-)
Днес няколко пъти го сменях. Промяна няма....
Сетих се че беше на късо кабела когато не беше включен т.е. датчика трябва да дава 0лево съпротивление при нормално ниво.
Така и направих мерих. Мерих и като монтирах обратно почистения съд... И да Даваше на късо т.е. 0 лево съпротивление.
Въпреки това при свързване с буксата - излиза съобщението....
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 юли 2018 - 22:07

https://www.opelclub...howtopic=121744
Не съм ровил по въпроса, но тук има нещо за поплавък вътре в казанчето заедно с датчика и смяна цяло казанче.
Отговори

Traichev снимка Traichev 06 юли 2018 - 22:10

 tisho.74, на 06 юли 2018 - 22:07, каза:

https://www.opelclub...howtopic=121744
Не съм ровил по въпроса, но тук има нещо за поплавък вътре в казанчето заедно с датчика и смяна цяло казанче.

Да колега гледах го и това....
И затова се Допитвам . Иначе казано това със закъсяването е тествано - Така си беше :-)))
Затова свалих чистих , смених и датчика - и замервах преди монтажа обратно на казанчето....
До колкото разбирам - предложението е да сменя и Казанчето с ново оргинално и тогава да видим ???????
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 юли 2018 - 15:59

Я пробвай да доближиш магнит до запоения елемент на датчика и виж какво съпротивление ще отчете в този момент. Ако стане безкрайно голямо значи това е т.нар. магнитна ампулка и проблема е в поплавъка в казанчето- заседнал е където не трябва.
А можеш да свалиш казанчето и да видиш дали поплавъка изобщо се движи...

Между другото ако реагира на магнит това ще обясни генерално проблемите след третата година.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 07 юли 2018 - 16:27
Отговори

Traichev снимка Traichev 07 юли 2018 - 17:59

ДА , магнитно е и го проверих още вчера ....Ампулка е .
Промивах и казанчето вчера - Движи се и тествах и преди и след монтажа - при ОК ниво е 0 т.е. Късо. При ниско съпротивлението се Увеличава...
В момента отчитам Късо , но пак излизат съобщения.... да разбирам , че проблема е в казанчето след 3тата година така ли ?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 юли 2018 - 18:48

По принцип магнит на тия температури не устисква дълго и се размагнитва.
Обаче при теб проблема може да не е изобщо в поплавъка и датчика. Поразгледай внимателно, пробвай и ще разбереш какво е.
И пак да кажа- лично не съм се борил с такъв проблем, но и ти ще се справиш като гледам.
Отговори

Traichev снимка Traichev 12 юли 2018 - 08:31

Смених с оригинално казанчето (имах и закупен оригинален датчик) .
Очаквам тези дни да видим резултат :-)


Резултат - След смяна и на КАзанчето с Оригинално такова от София Ауто (94 лева). Всичко си е на мястото и няма съобщение повече!
:-)
Мнението беше редактирано от Traichev: 16 юли 2018 - 08:51
Отговори

Traichev снимка Traichev 16 юли 2018 - 15:54

Сега пък нов проблем...задната врата зад шофьора не се отключва / заключва ... или по точно стои само отключена....При Н модела пак ли проблема е Микроключето прословуто или кабели нещо ?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 16 юли 2018 - 16:12

 Traichev, на 16 юли 2018 - 15:54, каза:

Сега пък нов проблем...задната врата зад шофьора не се отключва / заключва ... или по точно стои само отключена....При Н модела пак ли проблема е Микроключето прословуто или кабели нещо ?

Свали гуменото гофре и ще разбереш...
Отговори

Dimov снимка Dimov 16 юли 2018 - 16:13

 Traichev, на 16 юли 2018 - 15:54, каза:

Сега пък нов проблем...?


99% кабели, почти винаги отказа първо тая зад шофьора. Огледай хубаво гофрето на вратата.
Ето един малко по-подробен клип, там са написали даже и вида на конекторите.
https://www.youtube....h?v=x0VEIcNe7d8
Аз лично презапоих директно старите конектори към нови дълги кабели, които свързах с кабелни муфи за кербоване, така че свръзката да остане извън гофрето.
Отговори

Traichev снимка Traichev 19 юли 2018 - 22:33

Благодаря !
Ще проверя и това. Всъщност - първо бутах кабелите и нищо не се промени.... Но , ще проверя и буксата т.е. ще сваля гофрата да видя вътре какво е положението.
Приемам помощ , от колега който го е правил и е от София за почивните дни.
На ЛС може и след 18:00 Благодаря на Всеки с малка възможност!
Отговори

Златомир Златев снимка Златомир Златев 21 юли 2018 - 18:20

Здравейте и от мен нов съм тук, от скоро съм горд собственик на една Astra H 1.7 CDTI 100 коня от февруари я караме, напълно обслужих всички ремъци филтри ролки, смених масло 5W30 GM Dexos2 забелязах, че го гори 7000 км до сега 1л. ми изпи но иначе имам други 2 проблема които ме мъчат... Ходих по какви ли не сервизи в Русе но, не намериха решение за тях

1. Проблем, както си караме по баир нагоре и минем 2500-3000 Оборота ми светва чека и угасва след 15-20 сек. докато установя от какво е накрая закачихме KOMP диагностика и светна P0234 което било някакво слабо налягане, Четох много за тази грешка и се че е Мап сензор, но не знам вече в Русе на кой да отида дайте съвет!

2. Проблем, сутрин давам контакт чакам паля и се чува един много кофти звук като виене и след 5 сек. изчезва, след това подавам газ 1200-1700 оборота и почва да вие като че ли е турбина някаква след 2000 об. звука изчезва закачаха я и казаха алтернатор смениха лагери четки и тнт. по него сложиха го и пак така вие, като Карпатски вълк!

Казаха ми витково било от статор и тнт. като го махнели от ремъка не виел като го сложили динамото зарежда, но вие, както едно време жигулите виеха през радиокасетофона... А и след смяна на лагери на динамото, като работи двигателя на място и светлините къси, табло, борд комп премигват много слабо на интервали сякаш не достига тока …

Това не ми е проблем само това виене и сутрин след паленето Моля помогнете. и най важното насочете ме към майстор, на който мога да се доверя... Благодаря предварително :25:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 юли 2018 - 20:04

Може да е от няколко неща. Имаш Overboost . Соленоид на турбото, MAP както са ти казали (поне чистене на сензора със подходящ спрей), или нещо по вакуум системата, някой тръбичка за вакуум може да се е сцепила - огледай. Провери соленоида за проводимост на намотката с уред - за да видиш да не е прекъсната. Отделно че той самият може да е задръстен/запушен/мръсен
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 юли 2018 - 21:19

Първия проблем не знам кой в Русе ще ти го реши. По- скоро никой. Но в тази ситуация ще трябва сам да се бориш с проблема. По стечение на обстоятелствата съм правил седем- осем такива, та питай ако нещо конкретно те интересува да ти дам насоки освен това, което ти е писал колегата горе. А, и ако пуснеш търсачката с номера на грешката ум ще ти зайде от материала. Има да четеш поне до сутринта.

Втория проблем ще стане проблем, въпреки, че пишеш, че не ти е проблем. Обаче пак трябва да го търси човек, който много добре знае какво прави. Та за него- алтернатор, верига от алтернатора до акумулатора, маси по купето, самия акумулатор. Но пак да напиша- човека, който се занимава трябва да е доста наясно.
И за виенето- ами ако не е от алтернатора? Тоя ремък има още две- три ролки, включително опъваща. На свален ремък вижте много внимателно всички други ролки как са. Ако някоя задържа или прещраква или шуми, или не ти харесва как се върти- сменяй.
И още нещо пак за алтернатора, че се сетих. Ролката му е с вграден изпреварващ съединител или с храпов механизъм, не знам точно, т.е. предава момент само в едната посока. По данни на производителя тая ролка живее 150 хиляди. После не. Сменя се с нова, за мойто Пижо е от 60 до 100 лева в зависимост от марката. Между другото като приключи тая ролка звука е някакво такова виене. И ако е точно тая ролка примигването може да е следствие. При свален ремък пробвай да я разклатиш с ръка- ако успееш си за нова.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 22 юли 2018 - 00:13
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 юли 2018 - 00:02

 Д-и-м-о-в, на 21 юли 2018 - 20:04, каза:

Може да е от няколко неща. Имаш Overboost . Соленоид на турбото, MAP както са ти казали (поне чистене на сензора със подходящ спрей), или нещо по вакуум системата, някой тръбичка за вакуум може да се е сцепила - огледай. Провери соленоида за проводимост на намотката с уред - за да видиш да не е прекъсната. Отделно че той самият може да е задръстен/запушен/мръсен

Не пращай колегата да мери бобинката на соленоида. Колите ни са достатъчно умни все пак. Щото ако знаеше къде е тоя соленоид на 1.7... колегата нямаше да си купи колата:-) въпреки че ще му се наложи да стигне до тоя клапан.
И само да предупредя- при тая грешка P0234 вече на трима познати са им рециклирали турбините по разни сервизи. Познайте дали е имало резултат. Всъщност трима с 1.7 и един с 2.2.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 22 юли 2018 - 00:14
Отговори

Златомир Златев снимка Златомир Златев 22 юли 2018 - 14:19

 tisho.74, на 22 юли 2018 - 00:02, каза:

Не пращай колегата да мери бобинката на соленоида. Колите ни са достатъчно умни все пак. Щото ако знаеше къде е тоя соленоид на 1.7... колегата нямаше да си купи колата:-) въпреки че ще му се наложи да стигне до тоя клапан.
И само да предупредя- при тая грешка P0234 вече на трима познати са им рециклирали турбините по разни сервизи. Познайте дали е имало резултат. Всъщност трима с 1.7 и един с 2.2.
Колега точно за моят модел 1,7 CDTI 74kw знам къде е Мап сензора показаха ми го в един сервиз и имахме уговорката да го почисти но е е забравил където ми сменяха лагера на динамото и аз си казах сам щв г опочистя ама малко ме е страх, като гледах клип в нета как нежно се пипа и може да не сработи ме хвана шопе : )
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 юли 2018 - 14:32

Никакъв проблем нямаш да си го изчистиш. Приготвяш си един спрей за чистене на спирачки на ТРВ от тия червените, сваляш го внимателно и пръскаш обилно със спрея в отвора. Не бъркаш с нищо вътре, само пръскаш. След като изпръскаш половината спрей може да се каже, че си свършил работата.
Но виж сега, ако искаш наистина да свършиш нещо трябва да си почистиш целия смукателен колектор заедно с вихровите, ако имаш. После нови гарнитури и сглобяваш. Така ще осигуриш нормалната пропускливост на колектора, защото ако знаеш какво събира там просто няма да повярваш... А между другото в някои случаи пише тая грешка и заради задръстване точно там.

И това, за което писах, че ако знаеше къде е нямаше да си купиш колата не е МАП-а, а соленоида за управление на турбото. По написаното от теб съдя, че не знаеш къде е. Така че може и да съм прав:-)

И оставам с впечатлението, че не си прочел внимателно това, което съм ти написал. Прочети отново, защото съдържа решенията на проблемите ти. Не че особено ме вълнува де...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 22 юли 2018 - 14:44
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg