Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

До колегите с Corsa B

Blue_Best снимка Blue_Best 27 април 2007 - 21:04

Искам да питам колегите с Корса Б.Какви сам им впечатленията от колите.Конкретно ме интересува двигателя 45к.с.Има ли добро ускорение?Каква скорост сте подаржали с нея?И до колегите с 1.4моно и 1.4пълна инжекция?
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 27 април 2007 - 21:44

Аз съм с корса 1.2 45 коня , на газ . Градско 8.5/100 , извънградско 7/100 . Здрава е не се троши , градско е пъргавка , извънградско може да подържа 120 но повече и е мъка ... дига 155 - 160 км/ч максимум . Не ръждясва . и има добра возия за толко малка кола ....

ПП. разхода дето ти казвам е на газ!

Заключение : Това е градска кола... аз затва ще я оставя на женами и ще взимам нещо по-едричко лятото . За мене е златната среда 1.6 или 1.8 на по големшко купе да може да се подържат едни 150 на магистрала спокойно и да се пътува комфортно :unsure:
Отговори

Piron45 снимка Piron45 27 април 2007 - 21:46

Доволен съм от моята / колата от аватара /, върви си чудесно, набира бързо като я настъпя с една забележка че първа и втора скорост са малко късички и трябва да целиш момента кога да ги превключваш за да не забива от високите обороти. 180 си ги държи стабилно като може да си напълни километража на 200, но аз още не съм ги вдигал понеже все има някой в колата и не искам да прекалявам ако не съм сам.
Отговори

Minush снимка Minush 28 април 2007 - 15:04

Аз съм с 1.0 12V. Малък двигател, но за градско е перфектна. За града ускорението й е добро, на дълъг път съм дигала 120, не смея повече. Разхода ми е 6-7/100 градско 5/100 извън градско - бензин. И най-вече навсякъде се навирам с нея из града (че даже може и измежду шамарите някой път).
Отговори

plamen_g снимка plamen_g 29 април 2007 - 14:48

Колега на газ в града ми гори 10, извънградско 7 определено юркам колата в градски условия често се чудя закъде бързам винаги ама човек кат се роди глупав такъв си оставя за цял живот. Виж при жена ми разхода пада с около литър надолу в града. Колата е определено градски тип паркираш я на по тесни места но останах приятно изненадан от пъргавината й за нейните 60 коня. И извън града се държи доста добре при скорост с 120-140км, сложих все пак гуми 175/70 защото ми се струваше, че с по тесните не е достатъчно стабилна. Верно като види по голям баир скороста пада чувствително при движение на 5-а скорост ако колата е с 4 човека и багаж. Двигателя е 1,4моно както казах 60 конски сили, не съм забелязал някакво чувствително намаляне на мощноста като включа климатика. Максималната скорост която съм вдигал е 180км, предполагам можеше да вдигне още малко но тъкмо я бях купил с много кофти стари гуми и ме хвана страх. :unsure:
Отговори

mima снимка mima 20 август 2007 - 14:54

Здравейте, незнам дали съм точно за този подфорум, но все пак бих искала да попитам нещо. От 2 месеца имам Корса В 1,2mi,'93 доста запазена кола, но ми прави един проблем, заради който и на майстор я карахме и уж нищо, а проблема си стои. Проблемът е следния:ако съм я карала дори и 10 км и я загася мн трудно пали после, трябва да подам доста газ и после няма проблем, това ако веднага тръгна да я паля, ако изчакам малко 5-10 мин си пали от раз!Но незнам на какво се дължи това, сменяхме свещ преди около месец, акумулатора също ми е слабичък но ми казват че не е от него!Някаква идея ако имате моля кажете ми!
Благодаря Ви предварително!
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 20 август 2007 - 15:08

 mima, на Aug 20 2007, 03:54 PM, каза:

Здравейте, незнам дали съм точно за този подфорум, но все пак бих искала да попитам нещо. От 2 месеца имам Корса В 1,2mi,'93 доста запазена кола, но ми прави един проблем, заради който и на майстор я карахме и уж нищо, а проблема си стои. Проблемът е следния:ако съм я карала дори и 10 км и я загася мн трудно пали после, трябва да подам доста газ и после няма проблем, това ако веднага тръгна да я паля, ако изчакам малко 5-10 мин си пали от раз!Но незнам на какво се дължи това, сменяхме свещ преди около месец, акумулатора също ми е слабичък но ми казват че не е от него!Някаква идея ако имате моля кажете ми!
Благодаря Ви предварително!

Oпределено не си за тази тема ,но по изключение ще ти отговоря.
Проблема ти с паленето може да се дължи на доста нещица и затова трябва да я закараш на майстор с компютър за да види какво показва компа -в Стара Загора е само 20 лв.(СБАто)
Така че успех ,иначе ще има да я бърникат ако нямат компютър и може да я развалят повече.
Отговори

mima снимка mima 20 август 2007 - 15:27

 realprofesora, на Aug 20 2007, 04:08 PM, каза:

 mima, на Aug 20 2007, 03:54 PM, каза:

Здравейте, незнам дали съм точно за този подфорум, но все пак бих искала да попитам нещо. От 2 месеца имам Корса В 1,2mi,'93 доста запазена кола, но ми прави един проблем, заради който и на майстор я карахме и уж нищо, а проблема си стои. Проблемът е следния:ако съм я карала дори и 10 км и я загася мн трудно пали после, трябва да подам доста газ и после няма проблем, това ако веднага тръгна да я паля, ако изчакам малко 5-10 мин си пали от раз!Но незнам на какво се дължи това, сменяхме свещ преди около месец, акумулатора също ми е слабичък но ми казват че не е от него!Някаква идея ако имате моля кажете ми!
Благодаря Ви предварително!

Oпределено не си за тази тема ,но по изключение ще ти отговоря.
Проблема ти с паленето може да се дължи на доста нещица и затова трябва да я закараш на майстор с компютър за да види какво показва компа -в Стара Загора е само 20 лв.(СБАто)
Така че успех ,иначе ще има да я бърникат ако нямат компютър и може да я развалят повече.


Точно на такъв майстор я водихме и пак нищо....! Възможно ли е да е нещо нормално за моно инжекция на стара кола?!
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 20 август 2007 - 15:46

 mima, на Aug 20 2007, 04:27 PM, каза:

Точно на такъв майстор я водихме и пак нищо....! Възможно ли е да е нещо нормално за моно инжекция на стара кола?!

Ми освен от някоя морга да вземете само за проба една моноинжекция и ако пак го прави това значи не е от нея.
Това нещо може да се засече като в момента в който не иска да ти пали ,да се свали пластмасата над инжекцията и да се види хвърля ли бензин и колко .Ако хвърля а пък не пали значи се дави .Ако не хвърля .Трябва да се търси проблема .Или като неще да пали да се рзвърти някоя свещ ,ако е зацапана с бензин значи колата се дави.
Ако беше от СтЗагора щях да ти я диагностицирам ама.....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg