Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Двигател инжекцион + обикновена газова?

restless снимка restless 31 октомври 2006 - 13:44

В процес на купуване на кола съм (примерно Астра комби) и ме изкушават обяви с 1.6 екотек двигател + газова. най-често става дума за обикновена газова - ясно защо.
Бихте ли ми дали съвет дали е разумно да се купи такъв вариант?
Допълнителни условия:
- не съм любител-механик (е може и да стана някой ден :) ) - липсва ми какъвто и да е опит по ръчно оправяне на кола и АГУ
- търся надеждност - чета тук-там по форумите че при такава комбинация са възможни детонации - колко са "мощни" и опасни ?

Благодаря
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 31 октомври 2006 - 15:39

Един съвет 1.6 + екотек + газова+комби не си взимай. Не е удачно.
За комбито е добре 1.8 двигателче - по сполучлив е от 1.6
Отговори

restless снимка restless 31 октомври 2006 - 16:04

Juvigy, на Oct 31 2006, 03:39 PM, каза:

Един съвет 1.6 + екотек + газова+комби не си взимай. Не е удачно.
За комбито е добре 1.8 двигателче - по сполучлив е от 1.6
 
а, в какъв смисъл 1.6 не е удачно? като мощност? Или самия 1.6 двигател е по-капризен ?
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 31 октомври 2006 - 16:11

И двете. Хем като мощност-ще слагаш газ все пак, хем по капризен , има навика да пипа маслото, харчи колкото 1.8.
Отговори

деян василев снимка деян василев 02 ноември 2006 - 13:11

Juvigy, на Oct 31 2006, 04:11 PM, каза:

И двете. Хем като мощност-ще слагаш газ все пак, хем по капризен , има навика да пипа маслото, харчи колкото 1.8.
 

Като цяло има нещо вярно,но-винаги има едно но.Не е гаранция ,че 1,8 няма да гори масло.И при тях се случва,но са по-малко разпространени,и от там има по-малко впечатления.Относно вървенето-не се усеща разлика.Относно поставянето на газ-никакви проблеми.
Отговори

geniy снимка geniy 04 ноември 2006 - 22:17

деян василев, на Nov 2 2006, 01:11 PM, каза:

Juvigy, на Oct 31 2006, 04:11 PM, каза:

И двете. Хем като мощност-ще слагаш газ все пак, хем по капризен , има навика да пипа маслото, харчи колкото 1.8.
 

Като цяло има нещо вярно,но-винаги има едно но.Не е гаранция ,че 1,8 няма да гори масло.И при тях се случва,но са по-малко разпространени,и от там има по-малко впечатления.Относно вървенето-не се усеща разлика.Относно поставянето на газ-никакви проблеми.
 



И в крайна сметка екотека / независимо от кубатурата / става ли с обикновенна газова уредба?
Отговори

gogovatev снимка gogovatev 05 ноември 2006 - 16:41

Аз съм с Астра Ф 1,6 Екотек и колата си върви много добре (Не е като GSI ама все пак е комби). Сложих си обикновенна газова и на 1-вия месец "Гръмна". Щетите бяха - счупена кутия на въздушния филтър и нищо друг. Минаваш на бензин и не оставаш на пътя :) Просто трябва повече поддръжка и по-внимателно каране и тогава всичко си е ок. От гърмежа до сега са минали 4 месеца и не съм имал никакъв проблем по колата. Ти сам си преценявай от тук нататък
Отговори

geniy снимка geniy 05 ноември 2006 - 19:02

gogovatev, на Nov 5 2006, 04:41 PM, каза:

Аз съм с Астра Ф 1,6 Екотек и колата си върви много добре (Не е като GSI ама все пак е комби). Сложих си обикновенна газова и на 1-вия месец "Гръмна". Щетите бяха - счупена кутия на въздушния филтър и нищо друг. Минаваш на бензин и не оставаш на пътя :) Просто трябва повече поддръжка и по-внимателно каране и тогава всичко си е ок. От гърмежа до сега са минали 4 месеца и не съм имал никакъв проблем по колата. Ти сам си преценявай от тук нататък
 


Благодаря за отговора!А този модел Ф кой е-полицейските ли или по-стария модел.От аватара Ви не мога да разбера.Благодаря!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg