Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Стоповете светят постоянно

dulo снимка dulo 26 юли 2009 - 10:55

Здравейте,

Стоповете ми светнаха постоянно. НАведох се под спирачката и проблема е в ключето на педала. Като го върна в горно положение, нещата се оправят, но за няколко дни и пак така. Дори вече го чувам кога прещтраква и остава в горно положение и светвам като елха.

Някой със същия проблем?

Лесно ли се сменя такава машинка? А може ли да го попраявя за постоянно, все пак за 2-3 дена става?

Благодаря предварително.
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 26 юли 2009 - 13:54

Сменяй "ключето над педала" или така наречената "машинка" от много майстори.Мисля че е около 30тина лева, а момента в който е за смяна са симптомите които описваш. Мисля че се завърташе обратно на часовниковата стрелка, или просто се издърпваше от ламаринената планка над педала - ще те излъжа, беше едно от двете.Поздрави :icon_smile2:
Отговори

stancho снимка stancho 26 юли 2009 - 13:56

Колега иди в най-близкият магазин за ел. части и си купи подобен прекъсвач(ключе или машинка) като този дето ти е на педала на спирачката.Гледай да е с нормално затворени контакти. Сваляш старото приспособяваш новото и проблема ти е решен за 2 - 3 лева. Не се харчи много за такива дребулии
Мнението беше редактирано от stancho: 26 юли 2009 - 13:59
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 26 юли 2009 - 15:21

трудно ше успее да приспособи нещо обикновено, но по принцип оригиналните се ремнтират успешно, аз съм правил на доста коли и почти всички работят дълго време :icon_smile2:
Отговори

dulo снимка dulo 26 юли 2009 - 17:08

 Shmortz, на 26 Jul 2009, 04:21 PM, каза:

трудно ше успее да приспособи нещо обикновено, но по принцип оригиналните се ремнтират успешно, аз съм правил на доста коли и почти всички работят дълго време :icon_smile2:


Колега, опиши ремонта. Плунжера не се застопорява, според мен това е проблема. Но как да го застопоря да не мърда при някое от многократните настискания на педала?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 26 юли 2009 - 17:14

ами честно казано ако ми е в ръцете все ще ми дойде някаква идея но сега не мога да се сетя нищо, още повече че не се сещам точно каква беше стопмашинката на твоята астра и имаше ли разлики в закрепянето на различните машинки :icon_smile2:
Отговори

don_ray снимка don_ray 26 юли 2009 - 17:17

Колега, потърси втора употреба или питай нова колко е. Ако те устройва цената - сменяш и забравш за проблема.
Отговори

dulo снимка dulo 26 юли 2009 - 18:35

Току що свалих машинката и я разгледах. Италианска, явно не е оригинална. Сваля се със завъртане. После махаш захранващата букса. Машинката си работи. За регулиране издърпваш плунжера максимално при натиснат педал на спирачката. При по-силно натискане обратно на плунжера, той изщраква и се връща в крайно горно положение (в това положение при моя педал няма контакт с плунжера). Очевидно задействащата сила е станала доста малка и плунжера се връща в изходно положение със щракане. Дори чувам това щракането в движение, ако няма други шумове.

Май ще проверя цената на нова или втора употреба, а и като гледам ми прилича на универсална машинка. Отпред плунжера е правоъгълен и се монтира със завъртане. Май важното е да съвпаднат клемите на новата и на захранващата.
Мнението беше редактирано от dulo: 26 юли 2009 - 18:37
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 26 юли 2009 - 18:46

я направи някоя снимка и я пусни, че нещо не мога да загрея как точно се закрепя и какво щрака :icon_smile2:
Отговори

dulo снимка dulo 26 юли 2009 - 18:50

 Shmortz, на 26 Jul 2009, 07:46 PM, каза:

я направи някоя снимка и я пусни, че нещо не мога да загрея как точно се закрепя и какво щрака :icon_smile2:


Тази вечер няма да е вече. Завърташ машинката на 90 градуса в която и да е посока и я изваждаш от един правоъгълен отвор. А плунжера фактически е прекъсвача на светлените. Направен е да се регулира явно за различни модели. Може да се изтегля на около 1,5 см за да докосне педала в крайно натиснато положение. Само не разбирам, защо обратно трябва да може да се прибира рязко и бързо с едно изщракване.

Както и да е чувам, че такива машинки са 5 лева, а не 30. Ще проверя и ще пиша пак.

От всичко това поне установих, че смяната става за 10 минути със сваляне на кората и въздуховода за парното.
Мнението беше редактирано от dulo: 26 юли 2009 - 18:53
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 26 юли 2009 - 18:57

смяната е бърза на повечето коли, разбрах как се вади вече въпреки че не съм виждал такава на астра Г повечето са с една закопчалка която щрака точно както описваш, дърпаш я и я вадиш тогава от правоъгълния отвор, като сложиш машинката пак щракаш за да не може да се приберат обратно зъбите които я държат, защо не измериш колко не ти достига за да я натисне и да залепиш или нахлузиш нещо върху плунжера и да си ползваш твоята, не мисля че ще намериш машинка за 5лв дори и втора ръка, 20-30лв струват че и нагоре
Отговори

dulo снимка dulo 26 юли 2009 - 19:09

... защо не измериш колко не ти достига за да я натисне и да залепиш или нахлузиш нещо върху плунжера и да си ползваш твоята, не мисля че ще намериш машинка за 5лв дори и втора ръка, 20-30лв струват че и нагоре
[/quote]

Мдаа, тази идея ми допада особено. Ще се огледам за нещо подходящо, за да работи машинката в прибрано положение на плунжера. Благодаря колега! :icon_smile2:

Ще се опитам да пусна и снимка като сглобя решението.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 27 юли 2009 - 20:58

за предпочитане е ако може да има нещо меко в това което ще сложиш, едва ли ще можеш да го направиш абсолютно точно, има вероятност да го натиска повече и да се скапе датчика накрая
Отговори

dulo снимка dulo 28 юли 2009 - 19:27

Последно, купих от морга втора употреба GM. Нищо общо с италианския боклук. Дори на снимката ще видите, че италианското дори и прах не е хванало, а вече се е скапало. Та така 20 лева за втора употреба, буксите бяха различни, явно са го ремонтирали професионално в Италия, но с резервна част боклук. Сега ще се опитам да сложа и снимката.

Темата приключва, дано да е полезна и на други.

Ето файла, валидност 1 месец - http://file.bg/c21049epgWl
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg