Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Honda Prelude 2.3 16V vs Astra C20XE

Тази тема е заключена « Prev

respekt снимка respekt 19 юни 2008 - 18:47

Колеги много се чудя коя кола би обрала старта на 400м,скоро ще ми престои бартер и двете коли са в списъка и незнам коя по-навървява,екстри и визия не са на първо място в претенциите ми за кола,бързината е тази която ме блазни повече.Прелюда е 160 магарета,но малко по-тежичък.Вие как мислите.......?
Отговори

R_IVANOV снимка R_IVANOV 19 юни 2008 - 18:52

аз съм за астрата ,особено ако е чипосана
Отговори

Zygot снимка Zygot 19 юни 2008 - 19:14

Прелюда мисля ,че пада. Друг е въпроса ,че има и някакъв прелюд 2,3 двеста и нещо коня от него задължително пада ;).
Отговори

sauber снимка sauber 19 юни 2008 - 19:30

Съвсем обективно смятам, че Астрата е по добрия избор щом си търсиш резачка :)
Да не говорим, че ако се "разболееш" ( <_< ) по нататък, имаш много повече възможности за ъпгрейт :)

 Zygot, на Jun 19 2008, 08:14 PM, каза:

Прелюда мисля ,че пада. Друг е въпроса ,че има и някакъв прелюд 2,3 двеста и нещо коня от него задължително пада ;).


Има един 200 коньов, но е 2.2 :)
Отговори

vaioo снимка vaioo 19 юни 2008 - 20:17

за вървене не знам,не са нови колите и не се знае от тия 160 магарета дето излизат при 7000++ оборота колко са останали,но като кола прелюда е от класа на калибрата-спортно купе, и лично на мен хондата много по ми допада като кола,и стоиката ти в нея и усещането няма нищо общо с астрата...за съжаление.....,обаче идва момент ако искаш да правиш нещо повече по нея тогава вече <_< е машината
Отговори

fanatic снимка fanatic 19 юни 2008 - 20:24

Според мен астрата трябва да е в много ама много добро състояние за да бие Прелюда. Като дизайн също Ондата ми харесва повече. Сега с цените на частите у Хамерика не знам дали това не е по- добрия вариант. Имам предвид after market частите <_<
Отговори

manolov снимка manolov 19 юни 2008 - 22:07

Тъкмо като пуснах мотора в астрата се пробвах с такъв който по думите на собственика е 200++ коня

http://vbox7.com/use...ity?p=allvideos
http://vbox7.com/use...ire?p=allvideos
Отговори

fanatic снимка fanatic 19 юни 2008 - 22:15

Ти вярваш ли му <_<
Отговори

Tank снимка Tank 20 юни 2008 - 08:31

Астра ХЕ бие прелюд 2.3(160к.с.), но пада поне според мен от прелюд 2.2(185к.с.)Возил съм се в 2.2vtec и върви доооооста прилично-лошото е че 2.2 става акцизен.За визия прелюда ако е сток е малко дървен,но имаме тук 1 с бронички,прагчета,спойлерчета разни и му отиват много.Абе вземи си астраХЕ и дери.
Отговори

ogo снимка ogo 20 юни 2008 - 10:51

Не знам коя кола е по-бързата, но за всичко останало Прелюда е колата...
Отговори

manolov снимка manolov 20 юни 2008 - 17:45

 ogo, на Jun 20 2008, 11:51 AM, каза:

Не знам коя кола е по-бързата, но за всичко останало Прелюда е колата...


Не мисля човек, не че мразя хондите, ама прелюда ... вътре като влезеш имаш чувството че си в миниван , направо няма как да стигнеш предното стъкло, уредите му са някак ... особенно това с прожектирането на бензиномера.Да не говорим че все пак е хонда , скоро търсихме фар и някакви извънземни цени , най накрая и сложихме "кристални" бяха на цената на 2-ра употреба оригинални.А колко е дълга за 2 местна кола, нямам думи направо
Отговори

Razorsedge снимка Razorsedge 21 юни 2008 - 00:01

2,2 185 konq e vyrhy,lo6o 4e e akcizen
ama i CRX vyr6i rabota
Отговори

GREENWATER снимка GREENWATER 21 юни 2008 - 00:15

абе кво ви става ,частите му били скъпи ? не съм съгласен
отделно визията му и комфорта за какво изобщо ги сравнявате
да астрата е бегачка спор няма, ама на дълго ????Прелюда хем върви хем е комфортен ,а помислете за времето когато е излезнал по улиците колко са колите с такъв интериор . <_<
Отговори

го6ко снимка го6ко 21 юни 2008 - 01:50

 ogo, на Jun 20 2008, 11:51 AM, каза:

Не знам коя кола е по-бързата, но за всичко останало Прелюда е колата...


колега зимаи ХЕ-то щом те интересува бързината пък и подръшката с тия хонди ще се видиш в приключения опела си е опел мисля че няма нужда да ти изброявам още хиляди причини да вземеш астрата опел си е практичен автомобил става за всичко па кои иска лукс да си вземе мерцедес S-класа
Отговори

Ashes снимка Ashes 21 юни 2008 - 15:20

Най-голямото предимство на Опела е, че е евтин и срещу малко вложение ще лети! Фен съм на Прелюда, но тунинга му, спрямо Опел-а, ще е в пъти по-скъп! ЦРХ-са вече е друга бира...
Отговори

aMaTboP снимка aMaTboP 21 юни 2008 - 19:09

Прелюда вади вид,не че ГСИ-то не вади,но замисли се ако имаш пари за да поддържаш Хонда ... само ще ти кажа че оплътнението на вратата струва 180 лева,а на Астра ХЕ за 250 сложих нови части на 50-60% от двигателя...на Хонда Сивик всички ремъци саседа му излязаха към 300 лева с гумички по клапани ... за Прелюд не знам,иначе аз ти писах ЛС за тази която продавам... звънни ако имаш интерес,няма да съжеляваш!
Отговори

vinetu снимка vinetu 21 юни 2008 - 23:34

ха това ми хареса браво бе <_< <_< е какво на дълго прелюда какво прави тогава на късо да ходи да се дърпа на дълго с некоя вектра има и такива тука макар че съм сигурен че астрата и на дълго може да го спука макар че там зависи на шофера дали му стиска иначе хондите си ги харесвам но само сивиците но коя марка е по добра не знам знам само че хонда е един от най големите производители на двигатели в света 2007 4,5 милиона има и хонди които вървят има и опели но в момента гледам клипчетата и виждам резултата :beer:
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 21 юни 2008 - 23:41

На бужурище сьм гледал такьв прелюд и записваше времена около 16.5, не е зле, но според мен не е кои знае какво. Иначе спор няма че е по-кола от астрата, но и подрьжката е на по високо ниво...
Отговори

го6ко снимка го6ко 22 юни 2008 - 03:32

 v_ankata, на Jun 22 2008, 12:41 AM, каза:

На бужурище сьм гледал такьв прелюд и записваше времена около 16.5, не е зле, но според мен не е кои знае какво. Иначе спор няма че е по-кола от астрата, но и подрьжката е на по високо ниво...



вие полудехте бе тоя прилют колко километри ще държи на магистралата моита стрелката е обратно софия пловдив кадето позволява разбирасе знаете колко пи6е на него а колко е одгоре незнам 6тото стрелката не мърда маи не и стига тоя 250км.ще го сменям
Отговори

aMaTboP снимка aMaTboP 22 юни 2008 - 04:47

За това става въпрос че всяко ХЕ което е да не казвам супер поддържаното просто човека да се грижи за него и да му сменя каквото има 200 ги прави за страхотно време а 250 ги поддържа ей така <_< за прелюд не знам,не съм се возил с такава скорост,дори мога да ти кажа че с ХЕ с 5 човека 240-245 ги държа без проблемно а в Прелюд дали ще се съберат 5 човека и ще им е комфортно :beer: <_< и дали ще дигне тази скорост...защото както си казал ти търсиш бегачка.
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg