Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

хидравлика

simko снимка simko 25 август 2007 - 15:45

Някой може ли да ми каже, може ли да се сложи хидравлика на автомобил който няма такава фабрично сложена? Просто от любопитство се интересувам. Става въпрос за Опел Корса 95 г.
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 25 август 2007 - 15:58

Възможно е. Нужни са ти всички части от кормилното управление на автомобил с хидравлика, с които да заминиш твоите части. Това са: Рейка, помпа, нов ремък за помпата, казанче за течноста и всички маркучи и тръбопроводи.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 25 август 2007 - 18:06

Може и да не стане, ако има несъответствие в шайбите и ремъците- старите и новите. И за какво ти е хидравлика на Корсата? Тя не е тежка кола и е лесна за управление.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 25 август 2007 - 20:27

налага се и да смениш и АЛТЕРНАТОРА щото твоя сега не е за пистов ремък . а сменя се заедно със стойката на двигателя цялата хидравлика ти излиза втора ръка поне 200лв
Отговори

Swing снимка Swing 25 август 2007 - 22:16

Освен всичко изброено, трябва да се смени и предния тампон на двигателя. Различен е при двигателите със и без хидравлика. Друго, което трябва да се добави към списъка с частите е обтягаща ролка за ремъка и ремъчна шайба за коляновия вал.
Операцията е напълно възможна. Просто трябва да си проучиш цените на частите и да прецениш дали си струва.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 26 август 2007 - 10:53

Според мен изобщо не си струва нито парите, нито времето и нервите, особено за Корса.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 26 август 2007 - 12:52

Щом има желание нека да го направи колегата,напълно възможно е! Пък и сега от Астрата като се кача дори и в Корса А без хидравлика и ми се струва бая тежичък волана особено за паркиране в града.
Отговори

dionisi снимка dionisi 30 август 2007 - 22:15

@zdravkop
Колега на Корсата въпреки че си е малък автомобил не и толкоз лекичък волана, даже за жена си е тежък. В сравнение с на Кадет '90 на Корсата си е пъти по-тежък. Това го казвам от опит с мойта Корса и сравнение с на един съсед кадета който съм карал 1-2 пъти само.
Отговори

Piron45 снимка Piron45 31 август 2007 - 06:26

:icon_twisted: Не знам как е на Корса без хидравлика че не съм карал, но служебната Фиеста е чисто нова без хидравлика и се набирам върху волана като щангист за трети опит. :love_opel:
Отговори

vesheff снимка vesheff 31 август 2007 - 10:28

Абсолютно излишно е да слагаш хиравлика на кола, в която не е предвидена такава. Освен ако не си голям ентусиаст и се чудиш къде да си дадеш парите. Абе едно време кат са карали без хидравлика какво. И аз съм карал без хидравлика свиква се. Само че трудно се гъзарее с една ръка на волана показана през прозореца и стиснала волана все едно е тъща му.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 31 август 2007 - 11:48

 vesheff, на Aug 31 2007, 11:28 AM, каза:

Абсолютно излишно е да слагаш хиравлика на кола, в която не е предвидена такава. Освен ако не си голям ентусиаст и се чудиш къде да си дадеш парите. Абе едно време кат са карали без хидравлика какво. И аз съм карал без хидравлика свиква се. Само че трудно се гъзарее с една ръка на волана показана през прозореца и стиснала волана все едно е тъща му.

Мани го гъзареенето, ама като сложиш некви баници за гуми и малкия волан на място не можеш да го мръднеш :love_opel:
Отговори

Swing снимка Swing 31 август 2007 - 12:41

 vesheff, на Aug 31 2007, 11:28 AM, каза:

Абсолютно излишно е да слагаш хиравлика на кола, в която не е предвидена такава.

Къде прочете, че в Corsa не е предвидено да се слага сервоусилвател на волана? Предлага се като опция за всички модификации, като според двигателя може да бъде електрически или хидравличен.
Отговори

batececo снимка batececo 31 август 2007 - 12:55

Какво го почнахте човека... дали има или няма смисъл - това той си го решава, щом е възможно, защо да не си сложи...
Друго си е с хидравлика... На асконата е сравнително лек волана, макар и без хидравлика, но като се кача в пасата на дедо... съвсем друго нещо е...
Ако е читава и поддържана колицата и си я кара често какво пречи да си облекчи живота...
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 31 август 2007 - 13:12

 dionisi, на Aug 30 2007, 11:15 PM, каза:

@zdravkop
Колега на Корсата въпреки че си е малък автомобил не и толкоз лекичък волана, даже за жена си е тежък.

Да не искаш да кажеш, че жените са по- силни от нас, или че ние сме по- слаби в ръцете? Ако имаш предвид някоя щангистка, тогава съм съгласен. :love_opel:
Отговори

vesheff снимка vesheff 31 август 2007 - 13:45

 Swing, на Aug 31 2007, 01:41 PM, каза:

 vesheff, на Aug 31 2007, 11:28 AM, каза:

Абсолютно излишно е да слагаш хиравлика на кола, в която не е предвидена такава.

Къде прочете, че в Corsa не е предвидено да се слага сервоусилвател на волана? Предлага се като опция за всички модификации, като според двигателя може да бъде електрически или хидравличен.

Не говоря за Корса като цяло колега. Малко мисъл вложи преди да пишеш.
Отговори

dionisi снимка dionisi 31 август 2007 - 15:33

 zdravkop, на Aug 31 2007, 02:12 PM, каза:

 dionisi, на Aug 30 2007, 11:15 PM, каза:

@zdravkop
Колега на Корсата въпреки че си е малък автомобил не и толкоз лекичък волана, даже за жена си е тежък.

Да не искаш да кажеш, че жените са по- силни от нас, или че ние сме по- слаби в ръцете? Ако имаш предвид някоя щангистка, тогава съм съгласен. :love_opel:



Хехе имал съм предвид че особено за жена си е твърде тежък ама съм се изказал и аз... :tongue:

Преди 2 години като си купихме нашата корса /която беше предвидена за майка ми/ питахме в една морга колко ще струва рейката помпата казанчето и другите там глупости необходими за хидравликата те казаха към 160лв. Незнам вече колко ще ти искат за поставянето. Според мен е що годе нормална сума и си е полезна екстра а не само за гъзареене каране с една ръка и другата през прозореца гледайки страшно.
Отговори

monsherova снимка monsherova 25 юли 2008 - 20:18

 simko, на Aug 25 2007, 04:45 PM, каза:

Някой може ли да ми каже, може ли да се сложи хидравлика на автомобил който няма такава фабрично сложена? Просто от любопитство се интересувам. Става въпрос за Опел Корса 95 г.


Колега, какво стана с хидравликата? Сложи ли?
Аз искам да направя същото! Не ми се става щангистка! :thd:
Ако си сложил, казвай къде си достави удоволствието с лекия волан!
Веднага ще дойда на Габрово!
Отговори

kocak снимка kocak 07 ноември 2009 - 16:06

Колеги,и аз взех едно Корсе 95 Х14ХЕ,обаче няма хидравлика,което за мен не е проблем ама за жена ми,която 50кг с мокри дрехи :mhihi: :padlock: малко се набира като куче на боклукчийска кофа :biggrin: :pardon: Та ако някой вече го е правил това нещо нека пише колко му е излезнало/само части/ и какви точно части е взел.
Отговори

glarus_burgas снимка glarus_burgas 04 март 2010 - 22:32

Здравейте, колеги!
Интересувам се някои поставял ли е хидравлика на вектра А (моята е 91 година, дизел, 60к.с.) и може ли да сподели какво е нужно, въобще възможно ли е за този двигател/купе да се направи подобно нещо-съответно къде може да се направи и всичко,което би било от полза.

Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg