Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Vectra 3.0 V6 CDTI 2005

baboeba снимка baboeba 09 декември 2011 - 14:07

Здравейте колеги,

преди един месец си купих Opel Vectra 3.0 V6 CDTI, като цяло впечатленията са ми много добри, с изключение на возията, тъй като, когато я купих беше с много меки предни гуми и впечатлението ми беше, че возията е супер, но като напомпах гумите и нещата много бързо се промениха за съжаление возията си е малко каручка.
Иначе всичко останало за сега е супер, може би пропуснах да добавя, че колата е с дата на производство 07.2005 г. купувана и е карана само в България със сервизни документи и надявам се реални 155 хил.кил.
Усещането за комфорт в колата е много приятно тъй като е огромна/комби/ и това, което най-много ме дразни за момента е проклетото копче голямо кръгло, от което се управлява климатроника, което си сработва когато си иска, или като че ли повече сработва, когато колата е загряла и по малко, когато е студена, адски и неудобно, отклонява ти вниманието и е направено много неудобно, а като вземеш в предвид това, че и копчето си прави каквото си иска направо полудяваш.

Та въпроса ми е има ли някаква възможност да мога сам да си го оправя без да трябва да ходя по сервизи да ме дерат и т.н., някой, който има подобен проблем ще се радвам да сподели, тъй като разглеждам форума от едно известно време и никъде не видях някой да пише за подобен проблем.

Иначе малко повече да споделя за колата, тнъй като това ми е първият опел, е интересно да вземеш нещо по различно от досегашното и освен возията и малко по големия разход на гориво в града, като, че ли колицата си е супер.
Отговори

mileff снимка mileff 09 декември 2011 - 14:22

Проблема с копчето за управление на климатроника е хроничен при нашите автомобили. Това, което аз направих миналата зима бе да отворя бутоните и средния го напръсках с WD40. До тази зима нямах проблема, сега отново забелязвам че е започнало да прескача на моменти. Тази зима ще пробвам с някакъв контактен спрей да видим колко ще издържи.
Отговори

baboeba снимка baboeba 09 декември 2011 - 14:33

а този спрей каква роля точно играе и от къде мога да го купя? Някъде четох, че с някакво дунапренче се оправяло това.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 09 декември 2011 - 16:06

Да те подготвя психически...пълното обслужване на тоя мотор е около 2000лв.
Иначе честито...страхотен автомобил с перфектния мотор.Само хубави мигове да имаш с него. Сервиз за София мога да ти препоръчам, ако искаш драсни едно ЛС.
Отговори

baboeba снимка baboeba 12 декември 2011 - 10:56

а какво ще рече "пълното обслужване" ?
Смисъл нещо като основен ремонт ли имаш в предвид?

Незнам но като си гледам разхода градско и направо ми настръхва косата....., незнам колко е верен компютъра но ми показва градско м/у 8 и 9 а по книжка му дават 11, като по мои изчисления също е към 9, а за този модел знам по-принцип, че компютъра често дава грешен отчет и не показва много правилно, вашите наблюдения какви са?
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 12 декември 2011 - 11:37

 baboeba, на 12 декември 2011 - 10:56, каза:

а какво ще рече "пълното обслужване" ?
Смисъл нещо като основен ремонт ли имаш в предвид?

Ремъци, ролки, водна помпа и прочие...
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 12 декември 2011 - 12:19

 baboeba, на 09 декември 2011 - 14:07, каза:

....най-много ме дразни за момента е проклетото копче голямо кръгло, от което се управлява климатроника, което си сработва когато си иска, или като че ли повече сработва, когато колата е загряла и по малко, когато е студена, адски и неудобно, отклонява ти вниманието и е направено много неудобно, а като вземеш в предвид това, че и копчето си прави каквото си иска направо полудяваш.
Та въпроса ми е има ли някаква възможност да мога сам да си го оправя без да трябва да ходя по сервизи да ме дерат и т.н., някой, който има подобен проблем ще се радвам да сподели, тъй като разглеждам форума от едно известно време и никъде не видях някой да пише за подобен проблем...

За този хроничен проблем на Вектра "С" можеш да питаш колегата pacho_m. Той се справи с проблема в домашни условия и мисля че го беше описал някъде в ТАЗИ.

Дано да нямаш никакви проблеми с Ц-класата и само приятни емоции ти желая с комбито...
Отговори

baboeba снимка baboeba 12 декември 2011 - 15:20

Благодаря за информацията на всички.
Конкретно за смяна на масла ремъци фитри и ролки мисля, че сумата от 2000 лв. е малко множко, имам информация, че за 700 - 800 лв. се сменя всичко + ангренаж.

От няколко дни насам обаче непрекъснато ми свети датчика за задните амортисьори при положение, че са сменени преди няколко месеца, предполагам, че е някаква грешка защото няма реална причина.

Остава да си намеря и аз една карта за отстъпка в Дженеръс Ауто и съм супер.
Отговори

boichev снимка boichev 12 декември 2011 - 15:54

Колега, само ремъка + ролки ти е 1000 лева.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 12 декември 2011 - 16:10

 boichev, на 12 декември 2011 - 15:54, каза:

Колега, само ремъка + ролки ти е 1000 лева.

Като даваш информация, дай и източника. Каква марка, къде и т.н.

Защото аз мога да кажа, че виждам ремък Gates 150лв, обтяжна ролка Ина - 315лв, и 2 паразитни SKF по 70лв.
Което прави 605лв. без отстъпки и без труд естествено.
Отговори

baboeba снимка baboeba 13 декември 2011 - 10:22

 Liubeznia, на 12 декември 2011 - 16:10, каза:

Като даваш информация, дай и източника. Каква марка, къде и т.н.

Защото аз мога да кажа, че виждам ремък Gates 150лв, обтяжна ролка Ина - 315лв, и 2 паразитни SKF по 70лв.
Което прави 605лв. без отстъпки и без труд естествено.



Точно това чух и аз от моя майстор, който смея да твърдя, че работи много честно!
Това 2000 лв звучи малко стряскащо и мисля, че не е съвсем реално.
Отговори

ГостMilsan_* 13 декември 2011 - 10:32

Та.. аз искам за возията да драсна някой ред, понеже се оплака в началото.
Щом е комби следователно има вариант за възможност да се помпи задницата. Може някой да я е напомпал и така да я оставил и за това да е като каручка. Виж в кутията на задния десен стоп за винтил (моторен), натисни с нещо да видиш дали излиза въздух.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 13 декември 2011 - 10:34

 baboeba, на 13 декември 2011 - 10:22, каза:

Това 2000 лв звучи малко стряскащо и мисля, че не е съвсем реално.

Абе то си е стряскащо, но колегата е имал впредвид освен ангренажния комплект и масло, филтри, водна помпа, пистов ремък с ролки, труд и т.н. което отива над 1500лв. от воле.
Отговори

baboeba снимка baboeba 13 декември 2011 - 12:41

 Milsan, на 13 декември 2011 - 10:32, каза:

Та.. аз искам за возията да драсна някой ред, понеже се оплака в началото.
Щом е комби следователно има вариант за възможност да се помпи задницата. Може някой да я е напомпал и така да я оставил и за това да е като каручка. Виж в кутията на задния десен стоп за винтил (моторен), натисни с нещо да видиш дали излиза въздух.


Ами за возията беше добре в началото като а взимах защото гумите бяха на 1.4 някъде и беше съвсем различно, но не обърнах такова внимание, и сега ги направих 2.2 и е съвсем друга работа, усещаш всяка неравнина по пътя, предвид това, че колата е голяма, возията на октавията е сто пъти по добра според мене.

Относно разходите за масла, ремъци и т.н., на тоя етап сменям първо масло и филтри, като има и някакъв поленов филтър за смяна, както и горивния, който поленов филтър нямам никаква идея за какво служи и дали налага всеки път да се сменя?
Иначе ремък е сменян на 107 хил. км, сега колата е на 156 ,т.е. са изминали 49 хил.км с тоя ремък и мисля, че ще даяни още поне 5.
А някой има ли идея с картата за отстъпка колко излиза в Дженеръс Ауто една смяна на масло и филтри с твое масло?
Аз въобще не съм наясно и този двигател колко масло иска.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 13 декември 2011 - 12:51

Почти всеки автомобил след 1990г вече има поленов филтър/ на купето. Ролята му е да спира всички мизерии във въздуха да не ти влизат вътре. Честата му смяна е препоръчителна. Сам ще се убедиш в БГ след 5000/10 000км какъв цвят придобива и какви боклуци хваща. Когато не е сменян и стъклата се потят повече. Препоръчвам ти да смениш всичките, горивен, въздушен, на купето и естествено масления. За ангренажа дано си на 100% сигурен кога е сменян и в какво състояние е.

За Карта за отстъпка можеш да пишеш на Maiky или Виктор Станчев. А всякаква информация отностно колко масло събира, колко би струвало и т.н. можеш да питаш по телефона в Дженеръс Ауто. Те имат и кампания - http://www.opelclub....showtopic=84000
Отговори

baboeba снимка baboeba 13 декември 2011 - 14:22

 Liubeznia, на 13 декември 2011 - 12:51, каза:


Благодаря ти за информацията, ще ми бъде от полза.
Една бира от мене.
Отговори

BULLDOG снимка BULLDOG 14 декември 2011 - 20:39

Колата която си купил е много добра според мен,но е насочена предимно за извънградско.За да ти гори 8-9 градско това значи,че се стремиш да гониш икономия,не че нещо но забрави да смяташ гориво и консумативи.Ако не го направиш още напролет ще видим обявите за колата ти тук и в мобилето.Абсурд е да гори под 10 градско с нормално каране.Ако се изнасяш от кръстовище както се изнася Москвич дефорсар и едва галиш газта е възможно да гори даже и 7.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 14 декември 2011 - 20:50

 Liubeznia, на 13 декември 2011 - 10:34, каза:

Абе то си е стряскащо, но колегата е имал впредвид освен ангренажния комплект и масло, филтри, водна помпа, пистов ремък с ролки, труд и т.н. което отива над 1500лв. от воле.

Ей как знаеш само.
Така..консумативи, демек - 1 обтяжна ролка, 2 паразитни, ангренажен ремък, пистов ремък, 4 броя филтри и масло и труд е към 1100-1200лв. Смяна водна помпа + антифриз + евентуално накладки и още нещо скрито.... ето ти почти 2000лв.
В Стефанов смяна ангренаж, филтри и масло е 1500лв с оригинални части, на друго място повече от 300-400лв няма как да икомисаш.И това са цени все без водна помпа, а тука за смяната и знам, че е един филм.
И все пак не се стряскай! Мотора е супер, но поддръжката му е много скъпа.
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 14 декември 2011 - 20:52
Отговори

baboeba снимка baboeba 15 декември 2011 - 13:24

 BULLDOG, на 14 декември 2011 - 20:39, каза:

Колата която си купил е много добра според мен,но е насочена предимно за извънградско.За да ти гори 8-9 градско това значи,че се стремиш да гониш икономия,не че нещо но забрави да смяташ гориво и консумативи.Ако не го направиш още напролет ще видим обявите за колата ти тук и в мобилето.Абсурд е да гори под 10 градско с нормално каране.Ако се изнасяш от кръстовище както се изнася Москвич дефорсар и едва галиш газта е възможно да гори даже и 7.



Ами колкото и да го смятам разхода излиза толкова, карам я нормално, или по скоро икономично т.е. пускам я по инерция където може и така....
Защо да не може да дава по малък разход, че ми стана интересно?
Отговори

baboeba снимка baboeba 15 декември 2011 - 13:36

 s7ifl3r, на 14 декември 2011 - 20:50, каза:

Ей как знаеш само.
Така..консумативи, демек - 1 обтяжна ролка, 2 паразитни, ангренажен ремък, пистов ремък, 4 броя филтри и масло и труд е към 1100-1200лв. Смяна водна помпа + антифриз + евентуално накладки и още нещо скрито.... ето ти почти 2000лв.
В Стефанов смяна ангренаж, филтри и масло е 1500лв с оригинални части, на друго място повече от 300-400лв няма как да икомисаш.И това са цени все без водна помпа, а тука за смяната и знам, че е един филм.
И все пак не се стряскай! Мотора е супер, но поддръжката му е много скъпа.



Еми каквото е такова, аз съм наясно, че като купувам такава кола това ме чака, все пак изборът беше между тази и един мерцедес С-класа очиларка 2002г. двувратка, но реших да взема по новата кола, така че, едно по едно ще ги правиме нещата я, няма да я оставя да тропа и да се срине без да дам един лев естествено.

Така че дет се вика здраве да има, останалото......
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg