Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Vectra B - Купето се пълни с вода...

RumeK снимка RumeK 04 декември 2013 - 09:29

Здравейте колеги!

Дайте някоя идея, че ми се появи много странен проблем. След последните дъждове колата ми се напълни с вода!
Цялата лява страна е във вода - като стъпя върху стелките направо става локва около краката. А пък като ги
вдигна, отдолу (особено пред задната седалка), направо си има локва :)
Това е само от лявата страна, другата е абсолютно суха. Даже ми се струва, че отпред, на шофьорското място,
водата е по-малко, отколкото отзад.

Проверявах отворите за оттичане на водата в коша - големия в средата (гумения) е напълно отпушен, страничните
отвори (над предния калник) си текат съвсем добре, пробвах ги с вода.
Уплътненията на вратите и на стъклата са добре, проверих ги. А и корите и таблото са напълно сухи, т.е. няма
как да се е стекла толкова вода по тях. Тавана също е напълно сух и чист, изобщо няма следи от влага.
Проверих и тапите долу на купето, всички са си на мястото. Като пробих едната от тях с тънка отверка 10 минути
тече вода, ама хубава плътна струйка! :)

Карах колата и на майстора ми, за да я огледа и на канал - няма абсолютно нищо! Дойде някакъв тенекеджия,
който веднага каза "А, изгнили са ти праговете и са пълни с вода", само че като слезе в канала и той видя,
че няма гнило никъде, засега.. :)
Същия този тенекеджия иска да сваля всички кори отляво, за да оглеждал, ама нещо не ме кефи идеята - в това
студено време разглобяване и сглобяване, после ще има едно скърцане... Не ми се иска...

Та така, това ми се случва за втори път - първия път беше лятото, но тогава помислих, че съм забравил някое
стъкло леко отворено. Но този път се случи пак. И мисля, че когато се е напълнила, колата беше на място.
Карах и малко и в дъжда май, но като цяло май се е напълнила на място...

Ще съм благодарен за всякакви идеи и предложения! Лятото за зор заман ще изсъхне за един ден в жегата, но
сега? А и все пак от лятото до сега е валяло доста пъти, а вода нямаше вътре - от какъв зор колата се пълни
когато си иска? :)
Отговори

Tsuri снимка Tsuri 04 декември 2013 - 09:54

 RumeK, на 04 декември 2013 - 09:29, каза:

Лятото за зор заман ще изсъхне за един ден в жегата..

Няма да изсъхне за един ден във лятото.
Провери радиаторчето на парното връзките да не са пропуснали често срещан проблем. Виж цвета на водата и дали е мазна. При мен беше син антифриза и лесно установих проблема. Друго има тапа на купето от долу за който си писал, тя се намира от долу под тръбата която отвежда въздух към краката на пасажерите провери и нея. Аз залепих ВСИЧКИ тапи от долу на купето да ми е мирна главата. Като отстраниш проблема трябва да изсушиш има два варианта или купуваш мокет ако се е много напоил със вода или две духалки, гараж, кафе, пепси, нещо за хапване и МНОГО търпение. Аз предпочетох 2-рият вариант.
Приятен ден и успех.
Отговори

borro снимка borro 04 декември 2013 - 10:00

Привет, правилно са ти казали, че трябва да се разглобява - така ще си проличи откъде е текло. В тези температури не е много удачно, но това е пътя. Ако я почвате може да я загреете преди това.
Навремето имах един проблем с един ярис - караш караш и по едно време теква. Оказа се, че в мястото под стопа образно казано леген, в дъждове хем карайки, хем на място се пълни и в един момент прелива. Всичко ставаше отзад мазало.
Ако колата е от профила ти, мисля четох скоро една тема с проблем по вратите относно някакви лайсни. Потърси във форума.
Отговори

RumeK снимка RumeK 04 декември 2013 - 20:28

 Tsuri, на 04 декември 2013 - 09:54, каза:

Виж цвета на водата и дали е мазна. При мен беше син антифриза и лесно установих проблема. Друго има тапа на купето от долу за който си писал, тя се намира от долу под тръбата която отвежда въздух към краката на пасажерите провери и нея. Аз залепих ВСИЧКИ тапи от долу на купето да ми е мирна главата.


Не е антифриз - течността нито е мазна, нито е цветна... И това проверих.
А колкото до тапите - ако колата е стояла на място не виждам как водата ще влезе през тези тапи. Дори в движение няма как да стане, а пък на място да не говорим.
Много е странно, че не става при всеки дъжд - карал съм и в много по-силни дъждове от тези, последните - дори влага нямаше вътре...

Благодаря за идеите, особено за тази с пепсито! :о)
Отговори

filidor снимка filidor 04 декември 2013 - 21:02

Багажника сух ли е?
Отговори

GLADIATOR_VD снимка GLADIATOR_VD 04 декември 2013 - 22:40

 RumeK, на 04 декември 2013 - 20:28, каза:

Не е антифриз - течността нито е мазна, нито е цветна... И това проверих.
А колкото до тапите - ако колата е стояла на място не виждам как водата ще влезе през тези тапи. Дори в движение няма как да стане, а пък на място да не говорим.
Много е странно, че не става при всеки дъжд - карал съм и в много по-силни дъждове от тези, последните - дори влага нямаше вътре...

Благодаря за идеите, особено за тази с пепсито! :о)



колега! предния прозорец сменяван ли ти е? може да идва от там проблема.дано да не е от там,но просто опитах
Отговори

RumeK снимка RumeK 05 декември 2013 - 19:50

 filidor, на 04 декември 2013 - 21:02, каза:

Багажника сух ли е?


Напълно сух е... Тавана също, няма петна от влага. Сухи са и корите, страните, седалките, таблото...
А предното стъкло не мисля, че е сменяно. Датите на всички стъкла са еднакви, което предполага, че
не е сменяно. Все пак майстора огледа и това - стъклата, уплътненията им... Всичко изглежда наред.

И все пак лявата страна беше пълна... Луда работа!
Отговори

CH_M снимка CH_M 05 декември 2013 - 20:23

 RumeK, на 05 декември 2013 - 19:50, каза:

И все пак лявата страна беше пълна... Луда работа!

Вдигни предния капак и провери маншончето на жилото за отваряне на капака здраво ли е?
Ако е закъсано, или има прекаран кабел за сирена на аларма и т.н. може да пропуска вода при дъжд или автомивка ....
Отговори

bestway снимка bestway 05 декември 2013 - 23:15

От опит- при няколко форда и вектра б седан- никакви забележки за колите откъм ръжда, тапи тампони забравени прозорци и тем подобни. Оказа се че при по-продължителен дъжд водата влизаща през уплътненията на прозореца се стича по него и капе в кухината на вратата от където се изтича по праговете и е вън от колата. НО при силни дъждове от многото капане във вратите се разпръскват капки които минават долу ниско между кората и вратата (това е в случай че ти е нарушено наелоновото уплътнение на вратата)получава се тънка струйка, която влиза под пластмасата на прага а понякога и над нея направо си олива върху стелката. Личи си като махнеш кората ако наелона е прокъсан някъде- гаранция че е от там. За ден два дъжд става мазало. Не знам дали обясних много точно. При няколко коли проблема е оправян от там.
Отговори

xbmx снимка xbmx 06 декември 2013 - 01:59

Колега, на мене ми се беше наводнила предната част в купето от към въздухопровода за климатика. Беше се затлачила една гумичка която пропуска водата(да не се задържа) в частта където е отвора моторчето и въздушният филтър.От както я надупчих като самарското знаме не се е повтарял този инцидент. Дано и при теб е нещо леко и лесно за поправяне.

ПС. Намажи уплътненията на вратите с WD 40 или смазка
Мнението беше редактирано от xbmx: 06 декември 2013 - 02:02
Отговори

llll снимка llll 06 декември 2013 - 08:58

Един насочващ въпрос: люк имаш ли? Нищо, че таванът е сух....
Отговори

Angel5155 снимка Angel5155 06 декември 2013 - 17:38

На служебната ми кола проблема беше същия и се оказа, че от кормилния прът където минава през купето има едно гумено уплатнение то се беше разместило и от там беше целия проблем.
Отговори

RumeK снимка RumeK 06 декември 2013 - 20:43

 llll, на 06 декември 2013 - 08:58, каза:

Един насочващ въпрос: люк имаш ли? Нищо, че таванът е сух....


Не, нямам люк.

Колеги, благодаря за идеите! Особено последните няколко са неща, които не съм се сещал да проверя. А и не знам дали
изобщо биха ми хрумнали да проверявам! Непременно ще ги проверя, особено щом се се случвало и при други и резултата
е бил положителен след намесата!
Отговори

drago74 снимка drago74 31 август 2014 - 16:58

 RumeK, на 06 декември 2013 - 20:43, каза:

Не, нямам люк.

Колеги, благодаря за идеите! Особено последните няколко са неща, които не съм се сещал да проверя. А и не знам дали
изобщо биха ми хрумнали да проверявам! Непременно ще ги проверя, особено щом се се случвало и при други и резултата
е бил положителен след намесата!

здравейте колеги .
прочетох идеите за пълненето с вода на купето от шьофьорската страна ,а идей за същия ефект от дясно ...... и не разбрах .....проблема решил ли се е или е останал и какъв се е оказал проблема......
благодаря на всички .....
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg