Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Въпроси относно горивната система на Astra G

petiowolf снимка petiowolf 17 май 2013 - 17:45

Здравейте колеги.
Имам няколко въпроса относно горивната система на Астра Г (комби) Z16SE.

1. Бензиновата помпа, която е в резервоара достъпна ли е от купето и как се вади?
2. По горивната система има ли клапан, който да държи налягане към инжекторите след гасене на двигателя? Четох някъде, че при смяна на горивен филтър се правеше някаква процедура за освобождаване на налягането.
3, По кой маркуч се връща излишното гориво от двигателя в резервоара? По този по който отива или по друг? И какво е това разклонение след горивния филтър, което се връща назад (може би към резервоара)?
Публикувано изображение
4, Това май е клемата на горивната помпа. Кой цвят какво е?
Публикувано изображение
5. Обмислям почистване на резервоара. Как се сваля и с какво се почиства?
6. На ключа газ/бензин свети зелен диод, когато карам на газ и оранжево или червено, когато е на бензин. Каква е разликата между оранжево и червено? Аз не намирам закономерност, някога свети оранжево след малко светва червено и обратното. Ключа май е "Ловато"???

Благодаря на знаещите, които ще помогнат :Д
Отговори

petiowolf снимка petiowolf 22 май 2013 - 17:31

Измерих налягането в горивната система - 2,5-2,6 bar, но веднага след гасене на двигателя налягането се губи, а май не трябва?
Някой с идеи?
Отговори

aggressiven снимка aggressiven 24 май 2013 - 10:19

При теб щом си комби вероятно е различно ..
При мене Astra G X16Xel се стига под задната седалка един черен пластмасов капак който е покрит с мокет цепнат колкото да имаш достъп до капака.. Отвирх го тези дни и под капака имаш отвор през който виждаш резервоара и още един капак на него с 2 маркуча за подаване и връщане на горивото.. и една букса която захранва помпата.
При мене голям зор видях с един чук и една отверка да отклиня металния пръстен който държи затворен капака на резервоара..
след много неуспешни опити го пръснах с WD-40 на 7-те места където са ушичките на пръстена и след смазването пак с чука се отвори мнооого по-лесно. Един колега беше писал че маркуча който е веднага след помпата (15-тина сантимеров) се напуквал и като го стиснеш се вижда как протича гориво от цепнатините му.. но при мене нямаше такъв проблем.. :)
Исках да те питам с какво се замерва налягането на горивото ?
Мнението беше редактирано от aggressiven: 24 май 2013 - 10:23
Отговори

petiowolf снимка petiowolf 24 май 2013 - 15:49

Налягането се мери с манометър, който се свързва към контролен вентил намиращ се на рейката (поне при мене е така). Резбата е М7/16 20UTF (7/16 20 навивки на цол).

Междувременно намерих капака под задната седалка, но май ще трябва да свалям резервоара за почистване ;//
Отговори

dinio84 снимка dinio84 24 май 2013 - 21:52

Привет petiowolf. По първа точка колегата ти е обяснил за капака. По 2-ра - не, няма клапан който да държи налягането. То се потдържа от помпата и регулатора на рейката, но след загасяне на мотора е нормално да пада. Няма как по един маркуч да постъпва бензина и по същия да се връща. Не знам за какво е това разклонение. Предполагам, че излищния бензин се връща по другата синя тръба над горивния филтър на снимката.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 12 юли 2014 - 18:01

Не е съвсем в духа на темата, но с любимата търсачка - така и не успях да изровя по-подходяща отворена тема..

Накратко: предстои ми смяна на горивния филтър (смених другите, този остана).. от доста време вече, както пише в аватара на профила ми.. "Сам си сменя маслото".. та речено-сторено. Но заприказвахме по въпроса с един колега ония ден, казва ми той че.. при всяка смяна на горивен филтър - пълнел половината от кутията на филтъра с 2Т-масло, другата половина доливал с нафта (става въпрос за дизелов автомобил и НЕкапсулован филтър).

Питам се аз - има ли логика в това, горивният филтър => респективно ГНП-то (след това) да се напълни САМО с 2Т-масло !? :confused: Не е ли това отживяла ДАП-аджийска "техника", приложима по-скоро за запазен автобус ЧАВДАР ? Не че е кой знае колко модерна, но колата ми е 99-та година, ГНП-то е BOSCH.. не е чист дизел..

Вие какво мислите по въпроса, колеги ?
Отговори

Dimas снимка Dimas 12 юли 2014 - 18:24

Не ти ли каза поне, каква е логиката? Има колеги, които при 1 резервоар сипват по един литър такова масло, за да смазва нещо си. Аз лично винаги допълвам с нафта.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 13 юли 2014 - 09:23

Ами логиката.. аз и сам се досетих за нея - дори и да засмуче определено коичество въздух, в последствие ГНП-то ще се напълни с 2Т-масло, а то хем има отлични мазителни качества, хем изграя напълно. Но точно този момент => ГНП пълно САМО с масло.. ей това ме озадачава, заради което и попитах..

п.п. Инак и аз редовно сипвам 2Т-масло в нафтата. А обикновено добавка за дизел + 2Т-масло.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg