Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Авансов клапан

Isuzo 1.7dti снимка Isuzo 1.7dti 10 ноември 2011 - 22:25

Колата е Opel Astra G, 2000 г.Y17DT- по талон,1.7 DTI Isuzo
При запалване колата започва да трака,няма тяга,забива предницата.След оглед,диагностика с грешка (P0216) предполага се че клапана на помпа Dеnso е за смяна.Въпросите ми са: 1-дали е от един клапан проблема с тракането 2-как да почистя бордовия комп.от нафта и какви са признаците му за дефектирал или исправен 3-клапана се сменял без демонтаж на помпата и без синхронизация вярно ли е 4 - как да разбера какъв клапан ми трябва,само инициалите на двигателя и помпата стигат ли (17 DT,Denso)Благодаря Ви Нов съм вав форума и на автомобилната седалка,Поздрави.
Отговори

danymish снимка danymish 11 ноември 2011 - 17:09

Здравей,има една тема във форума точно за твоя проблем.Мисля че беше със заглавие "Теч на нафта от датчик високо налягане Мокър с нафта куплунг на ECU".Относно номера на грешката P0216 означава"Неизправност във веригата за регулировка на момента на запалване".Успех.
Отговори

Isuzo 1.7dti снимка Isuzo 1.7dti 12 ноември 2011 - 14:55

благодаря за отзива,има ли други компетентни потребители,молеви за отзив.Благодаря.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 13 ноември 2011 - 09:27

тази грешка може да се записва от много неща, проблем с регулирането на аванса, недостиг на горивот от мърсен филтър или задръстена цедка на резервоара, механични проблеми с помпата и т.н.

а проблема с горивото горе е много деликатен, първо трябва да се спре теча на гориво, след това се сваля и отваря внимателно ЕКУ-то излива се нафтата и се оставя да стои право известно време за да се отече колкото може, аз лично съм чистил и цялото желе на буксата където влиза, но това си е буквално работа за цял ден която е много пипкава понеже трябва да се внимава с връзките на буксата, нагрявал съм и ЕКУ-та с горещ въздух за да поизпари колкото може нафтата, има ефект, но се постига много трудно, иска ми се д ами попадне такова скапано ЕКУ да пробвам да го измия с кореселин вътре, за да видя кво ще му се случи, ако не разтвори пластмасата на буксата мисля че ефекта ще е добър...
Отговори

Isuzo 1.7dti снимка Isuzo 1.7dti 29 ноември 2011 - 17:22

благодаря на всички колата се оправи.Кабела за авансовия клапан се беше откачил вкарах го и всичко се оправи.Поздрави.
Отговори

nurim снимка nurim 10 септември 2012 - 15:42

здравеите някои имали снимки на този клапан , имам подобен проблем с теч на гориво
Мнението беше редактирано от nurim: 14 септември 2012 - 23:50
Отговори

nurim снимка nurim 15 септември 2012 - 10:20

добре колеги въпрос можели с подмяна на тези гумички на самият клапан да се реши проблема с теча на гориво . Принципно няма от къде другаде да тече гориво освен тези гумички ,неми извежда като грешка от там ,благодаря предварително колеги
Отговори

nurim снимка nurim 13 октомври 2012 - 20:45

хаха от мазда имат същия проблем с същия клапан http://forum.mazdabg...hp?f=31&t=28387
Отговори

nurim снимка nurim 13 октомври 2012 - 22:27

явно този клапан не подлежи на ремонт , тай като теча не е от гумичките. хай де колеги драснете два реда какво толкова , поне ми кажете ако тече задалжително ли е за смяна при мен няма грешки от там ама ми трака аванса(при студен мотор) , be alive by bosch ................ или поне като ида на диагностика за какво да се услушват спер спецовете зад компа (преди да съм убил някой)
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 13 октомври 2012 - 22:39

Колегата Shмortz ще ти помогне.Потърси го,от един град сте.
Мнението беше редактирано от pitbula74: 13 октомври 2012 - 22:40
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 14 октомври 2012 - 18:54

като гледам въобще не сме от един град, но няма значение... ето линк към по-стара тема в която има достатъчно материал по въпроса :
http://www.opelclub....pic=65548&st=20

цената на клапана още си е около 300лв, теча може да се спре, но за предпочитане е да се смени клапана с нов понеже голяма част от течащите не работят както трябва, което явно се получава и при теб, смяната става без сваляне на помпа и без никакви настройки или неща от сорта, трябва канал и малко повече нерви...
чистенето на нафтата от ЕКУ вече е съвсем друга въпрос, но там нещата вече са доста по-сложни и пипкави, там ако не си сръчен в ръцете може да направиш голяма беля...
Мнението беше редактирано от Shmortz: 14 октомври 2012 - 19:01
Отговори

nurim снимка nurim 14 октомври 2012 - 21:31

не колега може да се каже че сме от един град аз го промених защото съм в ст загора сега , та на въпроса най накрая един свестен отговор точно това исках да чуя ,че щом тече е възможно да прави мизерия (въпреки че не записва грешки) ,като например да ми трака аванса студена по наклон да губи мощност
,това с спирането на достъпа на нафта до компа беше първото което направих но явно не е достатъчно !!!!! благодаря колега .да тази тема я четох но никой не казва какво правят колите им освен че тече нафта (или поне аз не съм срещнал такова нещо)!!!!
Мнението беше редактирано от nurim: 14 октомври 2012 - 21:34
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg