Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с двигател Z17DTH

drinkli снимка drinkli 27 януари 2016 - 16:00

колеги имам корса С 1,7СДТИ при студено палене пали но недържи обороти и гасне като загрее пет минути няма проблеми на компютър няма грешки всичко редовно помогнете
Отговори

i500 29 снимка i500 29 27 януари 2016 - 16:33

КОлега , при това студено време , някои дори не успяват да запалят , сега от ниските температури ли се появи това или постоянно е така ?
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 януари 2016 - 16:46

Здравей колега,

може ли да те помоля да оправиш за главието, защото така хич не е ясно и нарушава това правило:

Цитат

I. Общи Правила

....
11. Публикувайте темите си с конкретни и целенасочени заглавия. По този начин улеснявате колегите в намиране на подходящата тема, както и даването на точен отговор.


също така твоят профил нарушава т.6 от общите правила, която гласи:

Цитат

6. Задължително е попълването на Задължителните полета в Профила на Потребителя. Информацията трябва да бъде актуална, точна, и съобразена с указания Шаблон.


А ето го и него:

Моля попълнете коректно всички полета в профила си!

В полето Автомобил: - трябва да въведете точен модел на колата и код на двигателя (кодът на двигателя можете да видите в големия талон - първите 3, 4, 5 или 6 символа от номера на двигателя. Внимание! W0L не е номер на двигателя, а на шасито!)

Пример:
Омега или Омега 2.2i - това е неточно попълнена информация;
Omega B Z22SE - това е точно попълнена информация за Вашият автомобил

В полето Град: - трябва да въведете населеното място, където живеете.

Пример:
Някъде Там или България - е некоректна информация! Моля, попълвайте населеното място на Кирилица!



Моля, да ги коригираш!!!
Отговори

drinkli снимка drinkli 27 януари 2016 - 21:01

 i500 29, на 27 януари 2016 - 16:33, каза:

КОлега , при това студено време , някои дори не успяват да запалят , сега от ниските температури ли се появи това или постоянно е така ?

постоянно и наплюс 7-8 градуса
Отговори

k opel e снимка k opel e 27 януари 2016 - 21:08

Първо колега трябва да си сигурен, че не засмуква въздух. Тогава грешки не отчита. Темите за това са много.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 януари 2016 - 21:12

Като загасне веднага ли пали или иска въртене закачете я на диагностика като е студена и следете живи данни все нещо трябва да е извън параметри налягане,дюзи.
Отговори

drinkli снимка drinkli 27 януари 2016 - 21:38

 mrsch66, на 27 януари 2016 - 21:12, каза:

Като загасне веднага ли пали или иска въртене закачете я на диагностика като е студена и следете живи данни все нещо трябва да е извън параметри налягане,дюзи.

Веднага пали и държа леко на педала негасне
Мнението беше редактирано от drinkli: 27 януари 2016 - 21:40
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 януари 2016 - 21:51

Щом пали без да върти а веднага значи няма да е въздух закачете я и следете данните ама някой дето разбира какво да гледа.
Отговори

opelowner снимка opelowner 28 април 2017 - 23:10

Привет. За да не правя нова тема реших да пиша тук. Имам също Astra H 1.7 cdti 2006 година с двигател Z17DTH и се питах този двигател с верига ли е или ангренажен ремък, защото след като я купих я закарах на сервиз и там ми казаха че е с верига, но във форумите гледам че хората сменят на този двигател ангренажен ремък. Та възможно ли е моя да е с верига или всички са с ангренажен ремък и от сервиза са ме подвели? Благодаря предварително!
Отговори

gerov снимка gerov 28 април 2017 - 23:25

Подвели са те.
Отговори

Pesho100 снимка Pesho100 29 април 2017 - 17:02

До колкото съм запознат,мисля,че са с ангренажен ремък.
Отговори

opelowner снимка opelowner 29 април 2017 - 20:55

 gerov, на 28 април 2017 - 23:25, каза:

Подвели са те.


Явно да, ама какъв е смисъла да ме подвеждат след като аз им плащам за смяната и новия ремък в сервиза, или явно просто и те са сгрешили и са се объркали, ама странно сервиз да се обърка
Мнението беше редактирано от opelowner: 29 април 2017 - 20:56
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg