Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Аларма

Тази тема е заключена

jiggeee снимка jiggeee 17 февруари 2009 - 22:19

Колеги
дайте мнение...

Като паднат температурите и алармата почва да пищи без при4ина...включва си се произволно когато си поиска! :excl: :surrender:

тека и тека ще ходя някаде на сервизче да и погледнат настроиките (от книжката която си е с нея не разбирам нищо, а и не искам да барам), кажете ми от какво може да е - да съм по-запознат и аз а и да не ме прават на луд като отида... :mhihi:

- съсед с астра г каза 4е е имал подобен проблем- намалили му били чуствителноста на шоковиа дат4ик и проблема му се е решил! (нещо такова ми обясни)
- други казват 4е ако акомулатора е слаб или пада се получавало подоно нещо?
:3:

Мерси предварително
пс: забравих да кажа - Сатурн М2 е алармата !
Мнението беше редактирано от jiggeee: 17 февруари 2009 - 22:25
Отговори

oci снимка oci 18 февруари 2009 - 14:26

 jiggeee, на 17 Feb 2009, 10:19 PM, каза:



Добре дошъл в клуба на проблемите. 3 такива аларми сложихме, 2 работят перфектно, но третата много яд с нея. Най-лесно ще разбереш какъв е проблема по следния начин: след като колата е пищяла отиваш и изключваш алармата и гледаш светодиода(мисля не трябваше да се отваря врата че иначе губи каквото е запомнило). Диода ще мига през 2 секунди и в зависимост от това колко пъти мига през тези 2 секунди разбираш къде е проблема:
2 мигания: опит за запалване
3 мигания: задействане на бутон на врата или капак
4 мигания: задействане на токовия датчик
5 мигания: шоков датчик
6 мигания: неприет втори код за заключване

Направи си една такава "диагностика" и пиши после тук да кажеш какво е било(ако ти се занимава сам да си я оправяш де). В противен случай виж какво е за да не може да те правят на луд и бягай на майстор.
Поздрави :surrender:
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 18 февруари 2009 - 14:44

 oci, на 18 Feb 2009, 02:26 PM, каза:

Направи си една такава "диагностика" и пиши после тук да кажеш какво е било(ако ти се занимава сам да си я оправяш де). В противен случай виж какво е за да не може да те правят на луд и бягай на майстор.
Поздрави :surrender:


колега
мерси за отговора ...
- "4 мигания: задействане на токовия датчик" е резултата, което какво трябва да значи !? :mhihi: :3:
Отговори

ГостDidi_Grigorova_* 18 февруари 2009 - 14:47

Колега ,нова аларма и проблема ти е решен! :surrender:

Още едно такова изказване и твоя проблем ще бъде решен :mhihi:
Мнението беше редактирано от Добрин: 18 февруари 2009 - 14:50
Отговори

oci снимка oci 18 февруари 2009 - 15:07

Хах колега направо сменяй колата, какво ще си играеш с нова аларма :3: :surrender:

Та токовия датчки се активира, когато има консумация на ток във веригата(примерно плафона, поради което не виждам смисъл от датчиците на вратите но това е друга тема). Следователно моя съвет е провери си изправността на акумолатора и най-вече го провери за оттечка.

ПП Винаги можеш да смениш и континента - климатичните условия влият много истински на електроника :mhihi:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 18 февруари 2009 - 22:35

Съгласен съм с колегата.Най-вероятно акумулатора ти е слабичък и вечер,когато паднат температурите заряда още пада,което се отчита от алармата и започва да свири.Ако не можеш сам го занеси на акумулаторджия да му направи един преглед,както и на алтернатора.Пиши после какво е станало :surrender:
Мнението беше редактирано от IvailoM: 18 февруари 2009 - 22:36
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 18 февруари 2009 - 23:18

Ако може да се програмира изключи си токовия датчик, остави само датчиите на вратите.
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 19 февруари 2009 - 09:34

 oci, на 18 Feb 2009, 03:07 PM, каза:

Та токовия датчки се активира, когато има консумация на ток във веригата(примерно плафона, поради което не виждам смисъл от датчиците на вратите но това е друга тема). Следователно моя съвет е провери си изправността на акумолатора и най-вече го провери за оттечка.



 IvailoM, на 18 Feb 2009, 10:35 PM, каза:

Съгласен съм с колегата.Най-вероятно акумулатора ти е слабичък и вечер,когато паднат температурите заряда още пада,което се отчита от алармата и започва да свири.Ако не можеш сам го занеси на акумулаторджия да му направи един преглед,както и на алтернатора.Пиши после какво е станало :excl:


тека ще стане...до сега не съм имал проблеми при палене никога а и лампичката на акумулатора не свети червено но явно е тръгнал, а и не е особенно силен! ше ида някаде да погледнат тоците и въпросния алтернатор :mhihi: най-вероятно е от там проблема наистина както казвате!

 PeteRHR, на 18 Feb 2009, 11:18 PM, каза:

Ако може да се програмира изключи си токовия датчик, остави само датчиите на вратите.


не мога сам да се оправа с настройките, по-вероятно е да оплескам нещо :) ако проблема е в акумулатора рано или късно ще имам още проблеми


Колеги - Благодарско за съветите!!!
:surrender: :3:
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 19 февруари 2009 - 09:57

Имах подобен проблем и с мойта аларма , но много отдавна го излекувах. Чипът който е и процесор и памет едновременно беше на цокъл. Ликвидирах цокъла и го запоих твърдо за платката и от тогава нямам дертове. Самото сваляне на цокъла определено не беше от най - приятните занимания обаче...
Отговори

oci снимка oci 24 февруари 2009 - 11:08

Вдигам малко темата - колега какво стана оправи ли алармата? Че корсата още се е*ава :icon_razz2:
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 24 февруари 2009 - 11:17

 oci, на 24 Feb 2009, 11:08 AM, каза:

Вдигам малко темата - колега какво стана оправи ли алармата? Че корсата още се е*ава :icon_razz2:



не съм колега още... :(
не остава време, ще пробвам петъка ако сколасам, ако не стане ще е след празниците!
Като имам резултат ще дам инфо веднаги4ески ...

поздрави :mhihi:
Отговори

Dilian Kolev снимка Dilian Kolev 25 февруари 2009 - 00:44

Колега на повечето аларми има възможност да се програмират функциите.Да се с включват и изключват.Моята аларма така правеше отначало след монтажа , но след намесата на момчето което я монтира и изключването на токовия датчик всичко е наред.Самата процдура не съм я правил аз, но я има описана в книжката на моя вид аларма.За твоята трябва да се види - но най сигурно при някои алармаджия да я програмира за 5 мин.
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 25 февруари 2009 - 10:48

 Dilian Kolev, на 25 Feb 2009, 12:44 AM, каза:

Колега на повечето аларми има възможност да се програмират функциите.Да се с включват и изключват.Моята аларма така правеше отначало след монтажа , но след намесата на момчето което я монтира и изключването на токовия датчик всичко е наред.Самата процдура не съм я правил аз, но я има описана в книжката на моя вид аларма.За твоята трябва да се види - но най сигурно при някои алармаджия да я програмира за 5 мин.



При положение, че е исключен този датчик до какви последици води? все пак си е функция на алармата, хората не са я измислили за да си я исключваш, нищо че така най-вероятно ще се оправи проблема?
Ще погледна и аз в моита книжка - въпреки че и да е описано сам няма да и пипам настройките!

Поздрави и мерси колега
Отговори

Gomes снимка Gomes 26 февруари 2009 - 23:33

Здравейте, колеги!
Есента имах проблем от подобно естество, с тази разлика, че си сложих ново car audio и алармата ми се включваше на всеки кръгъл час. Открих чрез сигнализацията (при мен е звукова), че става въпрос за прословутия токов датчик, който като усети, че радиото се опита да си свери часовника и се получи пад на напрежението по тази причина и почваше да пищи неудържимо, мислейки че ми крадат колата :) Ситуацията не беше приятна нито за мен, нито за съседите ми и в крайна сметка отидох на майстор, който ми взе 10 лева и каза ГОТОВ СИ! Да, ама не. Продължи си тормоза и се принудих да отида, там където ми сложиха алармата и ми решиха проблема като ми изкараха отделен кабел за радиото към акумулатора. Мисълта ми е, който ви слага алармата най-добре ще знае как да и реши проблемите.
Отговори

dionisi снимка dionisi 08 март 2009 - 19:06

Здравей колега,
За изключването на токовия датчик виж дали можеш сам да си го изключиш от ето това описание тук, ако не можеш пиши на лични да се разберем някой ден и ще ти го изключа, не е проблем и без 10лв :)

П.с. на мойта Корса същата аларма се е..аваше също така жестоко и пищеше когато си пожелаеше, сега почивните дни я свалих, разглобих и открих че целият ляв край на платката се е окислил, почистих със спирт и се оправи. Но при теб щом проблема е в токовия датчик не е проблем да се изкючи. Той сработва при включване на консуматор над 5Вата. Сигурно имаш някой консуматор в колата който периодични прави тази консумация и затова ти пищи.

Поздрави
Отговори

kvalev снимка kvalev 08 март 2009 - 20:19

Здравейте,

На новите сатурни фукциите вече са 22, обаче токовия датчик си е пак на позиция 11.

Колега щом имаш книжлето на алармата пробвай, лесно е. Ако пък мислиш че няма да се справиш отиди с нея при някой алармаджия да ти изключи токовия датчик, нищо не печелиш от него.

Аз монтирам само такива сатурни - железни са.


Поздрави
Мнението беше редактирано от kvalev: 08 март 2009 - 20:20
Отговори

jiggeee снимка jiggeee 08 март 2009 - 21:55

 dionisi, на 08 Mar 2009, 07:06 PM, каза:

Здравей колега,
За изключването на токовия датчик виж дали можеш сам да си го изключиш от ето това описание тук, ако не можеш пиши на лични да се разберем някой ден и ще ти го изключа, не е проблем и без 10лв :)

П.с. на мойта Корса същата аларма се е..аваше също така жестоко и пищеше когато си пожелаеше, сега почивните дни я свалих, разглобих и открих че целият ляв край на платката се е окислил, почистих със спирт и се оправи. Но при теб щом проблема е в токовия датчик не е проблем да се изкючи. Той сработва при включване на консуматор над 5Вата. Сигурно имаш някой консуматор в колата който периодични прави тази консумация и затова ти пищи.

Поздрави



 kvalev, на 08 Mar 2009, 08:19 PM, каза:

Здравейте,

На новите сатурни фукциите вече са 22, обаче токовия датчик си е пак на позиция 11.

Колега щом имаш книжлето на алармата пробвай, лесно е. Ако пък мислиш че няма да се справиш отиди с нея при някой алармаджия да ти изключи токовия датчик, нищо не печелиш от него.

Аз монтирам само такива сатурни - железни са.


Поздрави


Предпочитам някои колега или човек дето разбира да я погледне и да ми покаже за да знам занапред как сам да си влизам в настройките без да се притеснявам, че нещо може да объркам или разбъзикам....

Но за сега няма да правя нищо защото проблема из4езна:
клемите ми се бяха окислили и ги почистих - сложих и графитена грес и от тогава не е пискала ама пък и температурите не са падали скоро!!! нямам идея да е имало консуматор над 5 Вата - овен някоя лампа в багажника например да съм държал включена...
:icon_razz2: :newsm05_41: абе ненормална работа ...
:)
мерси все пак на вскички за поясненията и съпорта ...ако се появи отново ще хода да я прегледат като хората цялата система ако има проблем да бъде отстранен веднъж за винаги :)
Поздрави :flag:
Отговори

Maiky снимка Maiky 08 март 2009 - 22:55

А като се чухме защо не каза, че има проблем? И Васко можеше да я погледне. Затварям темата, ако се появи отново ми пиши да я отворя!
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg