Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Ел. хидравлична помпа

ceko45 снимка ceko45 11 юни 2011 - 14:24

Някой знае ли на Астра Г хидравличната помпа дали е с четков ел. двигател или е без четки? И какви са ако има- графитни или други?
Отговори

speedsg1 снимка speedsg1 11 юни 2011 - 15:32

Няма четки, поне тази на Делфи. № 9191970
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 12 юни 2011 - 12:07

двигателя не е четков определено, но проблема не е в него а в блока за управление, които не подлежи на ремонт, хибриден е и е почти невъзможно да се ремонтира, все пак ако някой има опит в ремонта и на мен ще ми е интересно да го сподели с нас...
Отговори

ceko45 снимка ceko45 13 юни 2011 - 14:46

Какво имаш предвид под хибриден, колега. Просто от любопитство се интересувам, чудех се какво толкова е сложен че не може да се ремонтира. :icon_smile2:
Отговори

CH_M снимка CH_M 13 юни 2011 - 16:01

Управлението ако е изпълнено на платка като тази която съм снимал , има шансове да се ремонтира .А колегата ти казва че е невъзможно да се ремонтира ако е изпълнена като при помпите VP44 или някои модели ЕКУ-та .Та това е искал да каже под "хибридна".Ако се разглоби и види по кой начин е направена и се пусне една снимка може да се поръзсъждава .....
Тая която съм снимал е от управлението на чистачка ,казвам чистачка щото са по един модул за всяко рамо от някакъв WV ван , и аз не го помня вече. Та принципа на работа е долу-горе като на тая помпа , управлението е с полеви транзистори - тук проблема беше че е проникнала вода и два бяха гръмнали .Намериха се заместители и платката се отремонтира и чистачката си проработи .
Така че няма невъзможни неща , но трябва да се провери в дадения случай как е направено управлението .
Снимка:
Публикувано изображение
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 13 юни 2011 - 20:42

да тези блокове на който всички елементи или почти всички са изпълнени върху керамична или порцеланова подложка се наричат хибридни и в повечето случаи подлежат на ремонта единствено ако мощния елемент е отделен от тази подложка и може да се замени с нов като при VP44 и VP30 ГНП-та, аз лично успешно ремонтирах и PMS модул на Ц класа на мерцедес и работи без грешка...
та до колкото помня този модул беше хибриден и не подлежи на почти никакъв ремонт но яко някой има успехи в това отношение може да ги сподели тук...
Отговори

speedsg1 снимка speedsg1 13 юни 2011 - 23:18

 ceko45, на 13 юни 2011 - 14:46, каза:

Какво имаш предвид под хибриден, колега. Просто от любопитство се интересувам, чудех се какво толкова е сложен че не може да се ремонтира. :icon_smile2:


Какъв е проблема с твоята помпа, не работи ли, Делфи ли е, има ли климатик колата?
Отговори

ceko45 снимка ceko45 14 юни 2011 - 09:14

Колега, да чукна на дърво, моята работи нормално, но мои приятели имаха проблеми с техните и затова се интересувам, просто да се информирам за какво става въпрос.
Отговори

Nikolay1989 снимка Nikolay1989 02 декември 2012 - 16:44

Ако някой знае нека да ми даде съвет. Имам астра Г 98г помпата ми е Трв и много често взе да ми изчевза хидравликата. Шумът, който се чува от помпата като работи си е нормален, но хидравликата си работи, когато си иска... Казаха ми 4е може да е сварзано с тока нещо, акумулатора ми е чисто нов, кабелите и бушоните са ок, и си мисля,че може да е от 4етките ватре в помпата...
Отговори

Гено снимка Гено 02 декември 2012 - 17:15

не е лошо да премериш напрежението при запален двигател - както си е нов акумулатора, да не го хвърлиш и него. Вече ако напрежението е добре, ~ 14 В, може да търсиш за други причини
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 02 декември 2012 - 17:17

По-скоро си провери работата на генератора, от там трябва да почнеш. Лошата работа на генератора, първо на хидравликата се отразява.
Отговори

stoian_4onov снимка stoian_4onov 06 януари 2016 - 23:07

снимка на платката-управляващия блок,която е в електрохидравличната помпа trw 1
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от stoian_4onov: 08 януари 2016 - 01:44
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 09 януари 2016 - 15:33

На един комшия със зафира му се губеше хидравликата . Смени си рейката и се оправи.
Отговори

u-ray снимка u-ray 04 май 2020 - 08:02

При Астра Г този блок за управление на хидравликата вече два пъти го давам за ремонт.
Тока което ми казаха е, че е сложен на много неподходящо място и прегрявя.
Най вероятно това е причината, тъй като при мен основно през лятото се появява проблема и изчезва хидравликата, слека като мотора загрее.
Сега в началото на май се затопли и отново отказа - за трети път, пак ще го давам за ремонт. Доколкото разбрах някакви "писти" по платката изгарят и ги възстановяват.

Ако някой има генерално решение на проблема да казва.
Казаха ми, че този блок не може да се замени със нов или такъв от друга кола ?!??
Отговори

kalin09 снимка kalin09 04 май 2020 - 08:35

 u-ray, на 04 май 2020 - 08:02, каза:

При Астра Г този блок за управление на хидравликата вече два пъти го давам за ремонт.
Тока което ми казаха е, че е сложен на много неподходящо място и прегрявя.
Най вероятно това е причината, тъй като при мен основно през лятото се появява проблема и изчезва хидравликата, слека като мотора загрее.
Сега в началото на май се затопли и отново отказа - за трети път, пак ще го давам за ремонт. Доколкото разбрах някакви "писти" по платката изгарят и ги възстановяват.

Ако някой има генерално решение на проблема да казва.
Казаха ми, че този блок не може да се замени със нов или такъв от друга кола ?!??

Пълни глупости. Имам десетки сменени помпи ,даже и с разлика в окабеляването (по-старите нямат кан?) и всичко е болт-он.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg