Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Astra J (2010)

emoned снимка emoned 15 септември 2019 - 00:02

Здравей. Регулирането на температурната хлабина на клапаните е реализирана с "чашки". Не знам как точно е официалното им наименование. За да се регулира хлабината най-напред в събран вид и на студен мотор се измерва. После обаче, за да се извади и подмени чашката(или да се шлайфа) трябва да се свали съответния разпределителен вал, иначе нямаш достъп. Ако искаш ще потърся клипове, мисля че в Youtube имаше. За системата за смазване на клапаните мисля, че е направена да залъгва хората(лично мнение). При настройката направиха газовата да вкарва по-малко бензин, като съотношението бензин/газ нараства в полза на бензина при повишаване на оборотите. Доколко това е ефективно не знам, но мисля че и да удължи живота на клапаните, няма да реши проблема напълно. И все пак в момента зареждам газ на 78ст. А гори 8/100км смесен разход и малко бензин. Никога не съм засичал колко, но по джоба съдя че не е много. Аз лично съм решил да не измервам хлабината на клапаните, като изгорят, направо свалям главата да реша тряйно проблема.
Моята таратайка като я взех беше на 107 000км(също са реални, не искам да навлизам в подробности, просто съм сигурен). След 10 000км протече картера, след още няколко хиляди протече гарнитурата на капака на клапаните. Тези два проблема не са много сериозни. Сам си ги отстраних, обаче кола на тези километри не мисля, че трябва да ги има. За скоростите да не говорим, просто F17 си е проблемна кутия( ито с цели няколко масови проблема). И аз знаех за проблемите при покупката ама си казвах, че точно на мен няма да се случи :icon_wink2: Едно време скоростните кутии се правеха така, че надживяваха колите.
А иначе старата ми кола, за тези 200к км на газ, даже не се наложи да отварям капака на клапаните, да видя какво има там, не съм правил клапани, даже не е протичал пустия му капак(и там беше пластмасов).

Поздрави
Отговори

PPP1 снимка PPP1 15 септември 2019 - 05:25

Да точно това имах ппредвид че според мен реглажа не е сложен щото аз съм любител механик и скоро с един познат реставрирахме един круизен мотор HONDA CX500 и му регулирахме клапаните след хиляда издевателства над него там начина е с болт ама хлабините се проверяват и регулират. Иначе аз никъде не съм срещал сериозни оплаквания за тази скоростна кутия в чужди форуми там повечето хора се оплакват от кутиите на турбобдвигателите и най-вече на 1,4 турбо както и редовните оплаквания от автоматика но според мен е нормално в бюджетен автомобил да не се слагат качествени автомати. Относно гарнитурата на капака това ми беше първата работа да проверя след като я купих иначе от външния ръб има олигавяния от масло но най-важното е да няма теч при бобините. Разглобих бобините и там всичко е сухо. Иначе другата детска болест която струва към 500 кинта е точно тоя капак с мембранния клапан вътре в него който е консуматив. Затова си бях отделил около 2К лева ако колата се окаже нещо бременна с някой от тия проблеми или с всички наведнъж да мога да реагирам.
Отговори

ico_3 снимка ico_3 11 февруари 2020 - 21:38

Здравейте,обмислям покупката на Astra J 2.0 CDTI 160 к.с автоматик.Някой може ли да сподели впечатления от автомобила?Благодаря предварително.
Отговори

benzy снимка benzy 12 февруари 2020 - 00:48

 ico_3, на 11 февруари 2020 - 21:38, каза:

Здравейте,обмислям покупката на Astra J 2.0 CDTI 160 к.с автоматик.Някой може ли да сподели впечатления от автомобила?Благодаря предварително.

Амиии... тоя двигател (А20DT/DTH) като цяло не е най-доброто инженерно постижение. Всъщност не е лош, но има проблеми с мазането, и все пак няколко милиона от него са произведени и са на пътя...

Има проблеми с маслената помпа и уплътнението и , като последното е най-честата причина за блокирали двигатели. Да кажат и майсторите във форума (аз съм само "разбирач"), но ако след покупката смениш помпата и уплътнителя на смукателя на маслената помпа от картера (от тук идва ниското налягане и слабо мазане, за съжаление без да дава индикации на уредите) би трябвало да изкараш доста безпроблемни километри. Това му е май единствения недостатък на тоя двигател, другото е като при всеки модерен дизел...

За трансмисията... ползват японската Айсин, като цяло относително надеждна. Ако попаднеш на гледана кола би трябвало да нямаш проблеми. Ако преди тебе са карали на принципа масло на автоматик не се сменя е нормално да се е окотила вече....
Карал съм 1.4 турбо с тая трансмисия, малко ми беше мудна, но в общи линии аз дето не харесвам автоматици мога да живея с такава и даже се замислям дали следващата да не е автомат... Особено с демпферните съединители поддръжката излиза май еднаква...

Ако не е изтерзана колата и ако се погрижиш за болежките на мотора още в началото трябва да няма твърде неприятни изненади...
Отговори

ico_3 снимка ico_3 13 февруари 2020 - 10:01

По принцип искам кола автоматик а този модел е само с този двигател.Ако евентуално направя компромис и реша да се лиша от автоматика,кой двигател ще ми препоръчате.Понеже четох че за този модел турбодупката била направо яма ????Има ли нещо вярно по принцип не съм състезател.В момента карам астра H 1.7 cdti 100 к.с и съм доволен.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 февруари 2020 - 10:14

Ами 1.7 пак около тия коне- 100 до 110. Повечето коне от тези мотори са изстискани и аз не ги харесвам, а по- малко от тия не стават за тежкото купе.
Отделно 1.7 на 125 май е с горивна система Денсо, която е доста по-капризна от Бош. Така че той за мен си отпада и по този критерий.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 февруари 2020 - 10:19
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 февруари 2020 - 10:40

J-ка с 2.0 ще върви добре. По-лека е от Инсигнията. Както вече са споменали, 2-ката(продължение на 1.9) е с един основен подводен камък, нарочно или не направен, не се знае(знае се де ама)...

Такъв двигател се купува само и единствено през сервиз, да смъкнат картера, да се проверят поне по два основни и биелни лагера, да се смени уплътнението на помпата(че даже за по-сигурно и самата маслена помпа) и тогава купуваш. Ако не се навият на такова нещо - просто се обръщаш и си тръгваш.

По-добре дай предварително 300-400 лева за проверката, отколкото после 2000-3000 за ремонти..
Уплътнението струва към 25 лева. Маслената помпа е скъпичка ама е в графата "вземаш и забравяш". Тоест ако няма нищо смущаващо в лагерите, спокойно преди сглобяване можеш да вземеш и помпата(гледам има на Pierburg).... за твоя сигурност.

Това е , което е основното за 2.0
Другото, което е - не е препоръчително да й правиш "чипосвания", мипосвания. Караш си нормално и нямаш грижи.

После спазваш ли смяна на уплътнението на всеки 100 000 , отново си добре..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 февруари 2020 - 10:42
Отговори

benzy снимка benzy 13 февруари 2020 - 21:27

 ico_3, на 13 февруари 2020 - 10:01, каза:

По принцип искам кола автоматик а този модел е само с този двигател.

Колега, ако искаш дизел нямаш друг вариант, автоматите са само с 2.0 дизел и бензинов 1.4
Мисля си, че ако последваш съвета на Димов риска в голяма степен го елиминираш и може да имаш точно това, което искаш. Имай предвид, че твойта Х-ка е с близо 200 килограма по-лека от Джейката - това е като да возиш домочадието с тъщата навсякъде, а 1.7 мотора е образно казано същия...
Отговори

machine снимка machine 07 ноември 2020 - 13:59

При фейса със 165кс оправени ли са проблемите с уплътнението?
Отговори

benzy снимка benzy 07 ноември 2020 - 19:42

 machine, на 07 ноември 2020 - 13:59, каза:


това е един от най-често задаваните въпроси и за сега не мисля, че ще получиш еднозначен отговор. 2013+ си е нова кола за нашите разбирания и още не са чак толкова навлезли в БГ, че да почне и правенето. Според някои проблема е оправен от Опел, според други всичко самия компонент си е същия и при двата варианта и се съмняват.

Най -сигурно си остава като вземеш колата при обслужването да го смениш и да си караш безаварийно.
Отговори

ico_3 снимка ico_3 13 ноември 2021 - 17:02

Здравейте,дойде време да сменя старата Astra H,ориентирал съм се към Astra J 1,7 колебая се между 110 и 125 коня кой ще препоръчате за 110 четох че имало осезаема турбо дупка а какво е положението с ъс 125 коня?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 ноември 2021 - 17:19

По-доброто, което можеш да направиш, е да е 1.6 шептящия, пак само на фейсовите го има. има го пак в 110 коня и в 136 - това са най-разпространените версии/ За турбо дупка можеш да питаш колегата Бензи, да ти каже колко е, има ли я?
Отговори

benzy снимка benzy 13 ноември 2021 - 19:46

Ако има мегдан за едно изнасилване бих се насилил за 1.6 цдти. Турбо дупка почти не се усеща, натоварена и при голям наклон има някаква слабост при тръгване, но даже не мога да го нарека турбо дупка, по-скоро как да кажа... чувствителност да улучиш момента, а не липса на сила. От 1500 оборота поема на всяка скорости. Ако я държиш около 1700-1800 реагира почти мигновено и дърпа много прилично.

За 1.7 мотора и за двата варианта съм чувал, че са с осезаема дупка, то и по данни макс тягата им идва много късно на 2300-2500 оборота, което си е 5-600 оборота над тази при 1.6 шептящия. Колегата Тишо, доколкото помня, преди време беше казвал, че 110 е с електроника Бош и е по-добрия вариант, докато 125 е с електроника на Денсо (въпреки че въпросното Денсо май е и на 1.6)
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 03 юни 2022 - 07:56

Да попитам тук, от името на мой познат - иска да закупува J-ка дизел, комби. От това, което гледам разумен вариант би бил 1.7 110 или 1.6 110. За 1.6-цата се гледа веригата, другото е редовното за дизел. 1.7-цата доколкото чета е с ремък, но какво друго може да се каже, че е проблемно при този мотор и трябва да се гледа внимателно? Също така как се усеща 1.7 при шофиране - разход, толкова ли му е осезаема турбо дупката, шумен ли е?
Съображенията за този два мотора са 50/50 градско и извън, едва ли ще се правят повече от 10к на година, но държи да е дизел.
Мнението беше редактирано от FaKeR: 03 юни 2022 - 08:19
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 юни 2022 - 09:09

1.7 в следващите разновидности, след Astra H и 100-те коня, казват, че гори повече. В следващите доработки вече не е с БОШ система, може и това да е една от причините. Като цяло работи меко. Бих предпочел да беше с БОШ система, там целия двигател има доста голямо КПД.

1.6 - шептящото. Да, веригата, но както се казва, отделят се около 2 бона в скъпите случаи(ако се прави в Опел) и забравяш поне за следващите 5-6-7 години поне. С тия 10к на година, може и повече при навременно обслужване.
Със сигурност откъм разход бие 1.7-цата при нормално каране. Да, пак е с Денсо система, но явно вече друго поколение и разходът дори градско е съвсем друг, отколкото по-стари двигатели.

Извод, поне за мен, а и мнение: Дори и с веригата на ум, вариант 1.6 е по-добър за мен. Хубавото е, че задължително с тоя двигател ще бъде фейслифт.
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 03 юни 2022 - 11:45

Благодаря. Ще се гледа да е нещо по-ново откъм години, та шанса да е 1.6 е по-голям. И все пак имаме на ум, че може да изскочи и преди фейса 1.7, което да си заслужава, заради това и го включвам в сметките. Даже като гледам обявите в момента в мобилето повечето дизели са 1.7.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 юни 2022 - 12:31

Не гледай кое е повече. И на Astra H имаше в много пъти повече 1.7, и доста по-малко 1.9. Но 1.9 е много по-добрия мотор. И тук е долу горе същото.. пак да кажа, изключвайки веригата на ум.

Гледам , че го знаеш добре, щом караш 100-те коня на 1.9(8 клапана). Предполагам ти е пределно ясно какво точно казвам.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 юни 2022 - 12:32
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 03 юни 2022 - 15:00

Да, прав си, макар, че 100-ца въобще не ми беше приоритет (по него време имаше 2 или 3 в мобилето, на фона на 5-6 страници обяви). Предвид годините на тези Зафири гледах кола, която да е била гледана и в прилично състояние за парите си. Затова и искам да знам какво да гледаме при единият и другият мотор (за 1.6 вече знаех, тъй като проучвах при Астра К). Последен въпрос - М32 се влага и в J, но вече с подсилените лагери и подобреният капак и няма повод за притеснения (освен ако не е мародерствана разбира се и не е карана без масло)?
Мнението беше редактирано от FaKeR: 03 юни 2022 - 15:02
Отговори

benzy снимка benzy 03 юни 2022 - 15:44

 FaKeR, на 03 юни 2022 - 15:00, каза:

Последен въпрос - М32 се влага и в J, но вече с подсилените лагери и подобреният капак и няма повод за притеснения (освен ако не е мародерствана разбира се и не е карана без масло)?


По спомен подобрената М32 се монтира след 6 месец на 2012 - потърси с търсачката някъде трябва да е коментирано.
Всъщност основно заради това предпочетох да взема фейслифтова 1.6 ца.
Другия плюс който ме поблазни да платя повече за 1.6 е че е евро 6б срещу евро 5 на 1.7.
Отговори

LouisXIV снимка LouisXIV 25 ноември 2022 - 14:43

Здравейте,
За момента съм кандидат собственик на Astra J. Харесал съм си комбито. Карал съм преди време Зафира с 1.9 cdti, 120 коня, добре вървеше. Имам повече опит с 2.0 hdi 136 к.с. на пежо 307, който е завидно просторен автомобил, но се оглеждам за нещо по-съвременно вече. А астрите от 2012 насам някъде ми допадат сякаш повече. Попрочетох във форума и се ориентирах към комби на Astra J, 1.6 cdti 136 к.c. Разбрах, че веригата е слабо звено на тоя двигател. За поддръжка как е - подгревните свещи достъпни ли са за смяна, ЕГР (ако трябва да се чисти). Накратко какво мислите за този двигател - надежден агрегат ли е с тия 136 к.с., изстискани от 1.6 литра.
И още няколко въпроса с риск да стана досаден:
1. Има ли версия, в която слагат духалки за климатика и отзад, т.е. на подлакътника
2. Усещате ли я много ниска отпред, т.е. колко е просвета, при стръмен планински път на завой случвало ли ви се е да закачи бронята в асфалта
3. Всички ли по-нови Астри са с ръчна спирачка със серво-мотор или може да е и с ръчка

Благодаря предварително на отзовалите се.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg