Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Блок с надран цилиндър

kevin снимка kevin 02 септември 2018 - 20:26

Според мен намерете читав блок окомплектован, се някъде се продава иска търсене, проверете като налеете бензин върху буталата и ако не изтече като лейка до 10 минути значи сигментите уплътняват добре,а и блока е резервна част в бг, оправете главата както ви съветват и зглобете мотора.Другото е здрава инвестиция с неясен край.
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 04 септември 2018 - 09:06

Тези блокове шлайфат ли се, как е предписал завода.
Отговори

sathv снимка sathv 04 септември 2018 - 09:22

Няма съвременен производител, който предвижда шлайфане на блок. Сменя се блока. Да не кажа ,че се сменя целия двигател. Много производители предлагат опцията рециклиран двигател като резервна част. Той де факто се явява със шлайфан блок и нови бутала, но всичко е фабрично изпълнено, не гаражно.Това не е жигули, че да е предвиден шлайф.
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 04 септември 2018 - 14:22

 sathv, на 04 септември 2018 - 09:22, каза:

Няма съвременен производител, който предвижда шлайфане на блок. Сменя се блока. Да не кажа ,че се сменя целия двигател. Много производители предлагат опцията рециклиран двигател като резервна част. Той де факто се явява със шлайфан блок и нови бутала, но всичко е фабрично изпълнено, не гаражно.Това не е жигули, че да е предвиден шлайф.



аз точно затова запитах, ако се шлайфа, трябва циментаци и т.н., затова решението е друг двигател и излиза много по евтино и надеждно.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 04 септември 2018 - 18:18

Циментация,никасил или други бля-бля покрития вече са направени при всеки един мотор въпроса е на каква дълбочина и от това зависи колко можеш да свалиш от цилиндъра като най-зле е никасила на алум.блокове на фв. груп ама така се печелят пари.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 05 септември 2018 - 06:57

Заводът не се интересува кой какво ще прави после след Х на брой километри. Никой не ти мисли за "ремонти". Това е едното сигурно. Но в EPC на Опел има 2 размера бутала и 2 размера сегменти - STD и +0.5(за бутала Oversize) и има и междинен +0.25(за лагерни черупки само). Така че за мен има "помислено"... пък дали и колко е предвидено, може би... Е, със сигурност знаят че се прави, щом официално е пуснато бутало на размер +0.5
Отговори

indi снимка indi 05 септември 2018 - 20:36

 mrsch66, на 02 септември 2018 - 14:10, каза:

Предполагам си от типа майстори дай ще му пуснем едни сегменти и става нов мотор според това дето пишеш.

Не,не съм майстор,таксиджия съм. И това,че със смяна на сегментите резуртатът е с отрицателен знак,го знам от 1985 г. когато още неук, млад ентусиаст "навих" познат майстор да ми смени бутала и сегменти на старите ризи/цилиндри/ на "ВОЛГА"-та. Резултатът--от 1 литър масло на 1000 км.,разхода стана 3 л. масло на 1000 км. Тогава научих,че буталото няма допир с цилиндъра.Просто го видях "на живо".

 Д-и-м-о-в, на 05 септември 2018 - 06:57, каза:

Заводът не се интересува кой какво ще прави после след Х на брой километри. Никой не ти мисли за "ремонти". Това е едното сигурно. Но в EPC на Опел има 2 размера бутала и 2 размера сегменти - STD и +0.5(за бутала Oversize) и има и междинен +0.25(за лагерни черупки само). Така че за мен има "помислено"... пък дали и колко е предвидено, може би... Е, със сигурност знаят че се прави, щом официално е пуснато бутало на размер +0.5

Абсолютно си прав !!!
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 05 септември 2018 - 21:12

Ще се опитам да ти обясня цветно буталото има форма на пресечен конус като диаметъра на полата е най-голям,полата служи да води буталото да не се блъска в стените на цилиндъра когато промяна посоката на движение в долна и горна мъртва точка, същевременно предава част от температурата на стените на цилиндъра и по този начин го предпазва от прегряване затова не се препоръчва да се дупчат полите с цел олекотяване на буталата при силов тунинг . Когато караш блок на шлайф винаги ти искат и буталата и всеки цилиндър се шлайфа по бутало и винаги са надписани кое за кой цилиндър е , проба се прави дали не е изпортен цилиндъра от шлайфиста като пуснеш обърнато бутало в неговия си цилиндър и то тръгне да пропада и спре и може да тръгне пак с лек натиск или с почукване,на бутало което пропадне чак долу е изпортен цилиндъра и започва от първия ден да си погаря масълце. Затова винаги съм писал че смяна на сегменти е кръпка на мотора за продажба не може на яйцето да сложиш кръгче и да си мислиш че си направил нещо но истински ремонт на мотор е прекалено скъп и се изплаща само на нови коли на стар дарак ремонта излиза поне половината от цената на колата.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 06 септември 2018 - 11:45

Това е когато пускаш ползвани бутала. Формата на буталото най точно е бъчва, леко елипсовидна. Когато пускаш точен размер бутала си има и съответните размери до които си шлайфа блока
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg