Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Корса Д Смяна на ангренажна верига

toti123 снимка toti123 11 септември 2018 - 21:25

Здравейте колеги ,

От скоро имам Корса Д 1.2 80к. 2007 г. Автомобила е и с газов инжекцион чува се тракане
като дизел като позагрее дори и когато е на бензин защото съм със газова на Ланди и те имат по засилено чукане на инжекторите на газта
поне така ми каза газов специалист .Та въпроса ми е дали това чукане е само от веригата защото си е за смяна тоест целият комплект.
И някой колега ако може да ми препоръча марка комплект верига ,знам че оригиналният е най-добър но вече питах а там си е доста цена..
и ми е непосилно понеже имам и водна помпа и пистов ремък ,искам да и обслужа всичко горе долу на поносима цена ,
И се надявам това шумене на двигателя след смяната на веригата да спре.

Да добава че колата е ходила на майстор и той ми каза че тракането е от веригата ,но като се смени ще се разбере дали е само от нея .

Благодаря предварително .
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 септември 2018 - 22:08

Купуването на друг, освен оригинален ангренажен комплект с верига е немалък риск с оглед на качеството на частите и цената на ремонта. Затова там се внимава, когато се прави. А цените са причина когато стане за смяна колата да се продава, а не да се прави, и я мисли новия собственик. Напоследък има отзиви за сменени вериги, обикновено разни компромисни варианти или поръчани от онлайн магазини, и поява на тракане след десетина хиляди километра. Това го има и при други марки и модели автомобили също, така че опел не е уникален в тая работа. Обаче ако някой може да препоръча марка, която да е проверена и да може да и се довери човек- защо не?
Водна помпа можеш да си вземеш не оригинална, но все пак гледай да е много читава. Ремък Гейтс или по- добре Контитех, но не мисля, че ремъка е какъвто и да било ценови фактор в твойта схема. Дори не мисля, че и водната помпа е фактор...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 11 септември 2018 - 22:26
Отговори

toti123 снимка toti123 11 септември 2018 - 23:07

Благодаря за съвета колега .Все пак ще видя след смяната какво ще стане и дали страничните звуци ще спрат да се чуват .
Отговори

ivan r. m. снимка ivan r. m. 17 януари 2019 - 17:22

Два опела имаме и двата са с верига , съответно дизел и бензин. На единия сложих Ашика, на другия Дайко- пълен комплект. Така, на тея опелчета веригите са като на велосипед и като наближи 140 000 се ориентирай за смяна,без значение марката!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg