Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Два усилвателя

IGNEV снимка IGNEV 02 юни 2005 - 21:09

Привет!
Имам едно малко необичайно въпросче. Купих си усилвател, който го взех само за туба и е по принцип 2х120рмс, но аз ще го ползвам на бридж 1х400рмс. Но понеже имам още един, който го ползвам за широколентови говорители и суб (4х50 – в моя случай 2х50 + 1х160бридж) ми казаха, че мога да имам някъкви проблеми с колата..........Един пък ми каза че трябва да сложа някакъв кондензатор някъде си и аз не знам защо?! Та въпросът ми е какво трябва да направя в случая??? :unsure:
Отговори

ГостAmbarev_* 02 юни 2005 - 23:26

ще ти дарпа мн ток !!! продават се едни такива кондензаторни батерии под формата на бутилки ... мисля че за тях става дума !!!
Отговори

THE_BUTCHER снимка THE_BUTCHER 02 юни 2005 - 23:50

По-простичко обяснено, кондензатора се слага защото като удари якия бас и дърпа много ток. Кондензатора служи за компенсация на тези загуби и за да не се криви звука.
Отговори

ГостAmbarev_* 02 юни 2005 - 23:55

амм да мисля че за тва става дума .. а относно цената аз най евтината сам виждал по 50 лв ама колко ще е хубава !!!
ето и снимка ...
http://fcsurplus.ca/...ges/002612c.jpg
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 03 юни 2005 - 09:56

amp2000.hit.bg има кондензатори тънко ;) иначе като гледам вече ти разясниха защо ти трябва :D

Публикувано изображение

Това е, този без волтметъра е 53лв :D Има и Boschmann, но са около 100 B)
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 03 юни 2005 - 22:02

А тез кондензатори имат ли някакви параметри, че да има какво да гледам като купувам??? И къде се слага този кондензатор??? :unsure:
Отговори

bobopich снимка bobopich 03 юни 2005 - 22:56

Кондензатора е електролитен и си има + и -, през които трябва да минат захранващите кабели на усливателите. Слага се непосредствено преди усилватела. Обаче аз си мисля, че няма да имаш нужда от такова нещо, ако искаш като си пуснеш усилвателите даваш на макс и на запалена кола мериш напрежението ако пада така доста като удари баса тогава евентуално си купи. Иначе няма значение какъв ще е, но по принцип са над 0.1 Фарад и колкото повече, толкова по добре.
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 04 юни 2005 - 07:16

Еми вчера вечерта като се разкарвах из мизерното си градче бях включил късите и така както си карах като одарише баса и те премигваха.........Така че трябва да си сложа обезателно.......
Ако си сложа само на по-якия усилвател, ще се реши ли проблема или трябва да си купя два кондензатора???
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 04 юни 2005 - 08:55

Пробвай с 1 кондензатор 1 фарад (като тези горе) да боцнеш и според мен ще заспи работата :D
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 04 юни 2005 - 21:31

Moonlord, на Jun 4 2005, 09:55 AM, каза:

Пробвай с 1 кондензатор 1 фарад (като тези горе) да боцнеш и според мен ще заспи работата :D

Един кондензатор на един усилвател ли се свързва или може и на двата???
Отговори

sickmind снимка sickmind 10 юни 2005 - 17:19

Може и на двата но трябва по мошен >1 фарад
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 10 юни 2005 - 21:26

Вече всичко е наред. Днес ми доставиха от amp2000.hit.bg едно кондензаторче, свързах го и форовете си работят нормално. Даже ми се струва, че басът удря малко по-здраво. Може и да си втълпявам, но възможно ли е преди да сложа кондензатора да е имало лек недостиг на ток!???
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 10 юни 2005 - 21:41

schumi.fan, на Jun 10 2005, 10:26 PM, каза:

Вече всичко е наред. Днес ми доставиха от amp2000.hit.bg едно кондензаторче, свързах го и форовете си работят нормално. Даже ми се струва, че басът удря малко по-здраво. Може и да си втълпявам, но възможно ли е преди да сложа кондензатора да е имало лек недостиг на ток!???

Обикновено има недостиг на ток! И този кондензатор много помага на усилвателя при пиковете, защото компенсира недостига! - това е много хубаво нещо и аз си купих такъв от amp2000 - още не съм го монтирал - но и това ще стане - определено е хубаво нещо!

Сега не е само въображение ами наистина трябва да свири по-добре усилвателя!
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 11 юни 2005 - 16:49

А тоз кондензатор изисква ли някаква поддръжка, щото пише ако не се ползвал известно време да се изпразва като се даде на късо през съпротивление???
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 31 август 2005 - 14:46

sickmind, на Jun 10 2005, 05:19 PM, каза:

Може и на двата но трябва по мошен >1 фарад

до колкото съм записнат с основи на електротехниката такова животно кат кондензатор над 1 фарад нема - така че не го карай човека да търси такива работи
па и като гледам цените на тия кондензатори май по-добре излиза да си монтира още още едно динамо и акумулатор :loll:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 31 август 2005 - 14:57

Duke_BG, на Aug 31 2005, 03:46 PM, каза:

sickmind, на Jun 10 2005, 05:19 PM, каза:

Може и на двата но трябва по мошен >1 фарад

до колкото съм записнат с основи на електротехниката такова животно кат кондензатор над 1 фарад нема - така че не го карай човека да търси такива работи
па и като гледам цените на тия кондензатори май по-добре излиза да си монтира още още едно динамо и акумулатор :loll:

Над 1 фарад съм виждал 1.2 фарада, повече няма!
Отговори

BURNOUT снимка BURNOUT 01 септември 2005 - 19:52

Пичове има кондензотори с доста по-голям капацитет от 1-1,2фарада.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Ланзара е 20(!) фарада
Duke_BG - тия основи дето си ги 4ел май са били от '72г. ;)
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 01 септември 2005 - 22:14

Мдаа... до не много отдавна се обясняваше че кондензатор от няколко фарада би заемал доста голямо помещение! И какво стана NEC ако не се лъжа или някои от ония японските глави излезнаха с кондензатор от 500 000 Микрофарада!... което е половин фарад - та се започна от там - и сега кондензатор един фарад си е обикновена реалност =)

:loll: като се замисля като се сложи едно съпротивление от 1 мега ом се получава времезакъснение от 2 години!.. весела работа =) - за тези които ме разбират =)
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 02 септември 2005 - 21:01

Myyy, на Sep 1 2005, 11:21 PM, каза:

Не забравяй утечката. Все пак е нисковолтов и утечката е порядъчно голяма. Ако ще правиш атомен часовник има по добри решения :D :loll:

Не бих казал че има кой знае каква утечка. Ако колата се кара редовно било то и градско по 10-15км на ден акумолатора няма да падне никога! Е вярно че ако стой една седмица без да се пали после иплафончето няма да се чуе :nau:
Отговори

ГостKiten_* 07 септември 2005 - 19:47

schumi.fan, на Jun 10 2005, 09:26 PM, каза:

Вече всичко е наред. Днес ми доставиха от amp2000.hit.bg едно кондензаторче, свързах го и форовете си работят нормално. Даже ми се струва, че басът удря малко по-здраво. Може и да си втълпявам, но възможно ли е преди да сложа кондензатора да е имало лек недостиг на ток!???

Какъв си взе?И аз мисля да си купя но все още не съм решил кой да е!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg