Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Ръчна спирачка

Laxy20 снимка Laxy20 19 февруари 2008 - 09:31

Здравейте колеги,значи става въпрос за астраГ.Проблема е че ръчната спирачка при ниски температури ако сам я дръпнал-няма сваляне,а ако не съм и искам да я дръпна лоста все едно е залепен и не иска да щракне и един зъб дори.Трябва да легна под колата и с една отверка да избтам палеца за да освободят накладките и то доста трудно.Забравих да кажа че е с дискови спирачки.Преди няколко дни пръсках с ВД но не помага.Съмнявам се че семерингите на спирачния апарат са скъсани и влизат боклуци,но се чудя дали да ги разглобя защото несам сигурен дали ще намеря такива семеринги за да ги сменя.Моля всички колеги които знаят от къде мога да закупя семеринги или знаят от какво е и къде е проблема за да не връща ръчната да пишат.Благодаря предварително!!!
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 21 февруари 2008 - 18:27

Колеги,никой ли незнае?
Отговори

Zender_vv снимка Zender_vv 06 март 2008 - 20:10

 Laxy20, на Feb 19 2008, 08:31 AM, каза:

Здравейте колеги,значи става въпрос за астраГ.Проблема е че ръчната спирачка при ниски температури ако сам я дръпнал-няма сваляне,а ако не съм и искам да я дръпна лоста все едно е залепен и не иска да щракне и един зъб дори.Трябва да легна под колата и с една отверка да избтам палеца за да освободят накладките и то доста трудно.Забравих да кажа че е с дискови спирачки.Преди няколко дни пръсках с ВД но не помага.Съмнявам се че семерингите на спирачния апарат са скъсани и влизат боклуци,но се чудя дали да ги разглобя защото несам сигурен дали ще намеря такива семеринги за да ги сменя.Моля всички колеги които знаят от къде мога да закупя семеринги или знаят от какво е и къде е проблема за да не връща ръчната да пишат.Благодаря предварително!!!

Виж да не е от жилата за ръчната.
Отговори

Piron45 снимка Piron45 06 март 2008 - 20:24

колега или ти влиза вода в жилото и замръзва при ниски температури и това е по вероятно или имаш скъсани нишки от жилото и задържат в кожуха
Отговори

FANTOMASCHO снимка FANTOMASCHO 06 март 2008 - 21:16

На повечето коли става така зимата замръзва жилото в отвора на главината
Две кофи вряла вода и готово виждал съм да се влачат с блокирали задни гуми уж да ги отблокират ама не е много ефектно.
Ако имаш възможност вдигни и виж ако е скъсан маншон плякай с гресьорката ама тва е временно ако се е прецакало жилото сменявай.
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 11 март 2008 - 20:01

Мерси все пак за за отговорите,но сам убеден че не е от скъсани нишки,защото както казах става само при минусови температури.Като откача жилото от палеца и раздвижвам същия палец на ръка се усеща че се движи трудно,бутам го в положение(дръпната ръчна спирачка)и като го пусна не се връща докрай само,трябва да го доиздърпам с ръка,и това ме навежда на мисълта че проблема е в спирачния апарат. :unsure:
Отговори

FANTOMASCHO снимка FANTOMASCHO 13 март 2008 - 22:43

Вдигаш отваряш и гледаш и ще разбереш
<_<
Отговори

Robotcheto снимка Robotcheto 13 март 2008 - 22:54

колега и на мен така беше зимата и ходих на маистор и тои каза че замразва.
Отговори

RIPE снимка RIPE 15 март 2008 - 08:55

Дам замръзва жилото, ако ти се разглобява напълни цялата тръбичка през която минава жилото с масло и смажи и останалата част, ако ли не. Оставяй колата само на скорост. <_<
Отговори

van_che снимка van_che 15 март 2008 - 13:59

 RIPE, на Mar 15 2008, 07:55 AM, каза:

Дам замръзва жилото, ако ти се разглобява напълни цялата тръбичка през която минава жилото с масло и смажи и останалата част, ако ли не. Оставяй колата само на скорост. <_<

проблема не е в жилото, а в механизма, който избутва спирачното бутало. Колеги ако имате някакво чертежче на буталото Моля изпратете го за да го разгледам преди да започна разглобяването му.
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 15 март 2008 - 14:21

да колеги и аз щте сам много благодарен ако дадете някаква снимка в разглобен вид или чертежче.
Отговори

RIPE снимка RIPE 15 март 2008 - 16:18

Попринцип имам за правене точно ръчната на такава вектра в понеделник. Ако се случа точно аз да я правя, ще направя някоя и друга снимка с телефона. Но нищо не обещавам, защото не е ясно дали точно аз ще я правя.
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 15 март 2008 - 19:32

Колега ще чакам с нетурпение дано да я правиш ти.
Отговори

van_che снимка van_che 18 март 2008 - 21:23

 RIPE, на Mar 15 2008, 03:18 PM, каза:

Попринцип имам за правене точно ръчната на такава вектра в понеделник. Ако се случа точно аз да я правя, ще направя някоя и друга снимка с телефона. Но нищо не обещавам, защото не е ясно дали точно аз ще я правя.

Колега какво стана с вектрата??? :19a:
Отговори

van_che снимка van_che 31 май 2008 - 19:27

 van_che, на Mar 18 2008, 10:23 PM, каза:

Колега какво стана с вектрата??? :mhihi:

явно ще се ходи при майстор-о
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 02 април 2009 - 19:06

Определено не замръзва температурите са доста високи,а самия палец който трябва да се върне при пуснато положение не иска,трябва да се върне принудително.
Ако някой е разглобявал или има решени е ще съм благодарен да пише.
Отговори

borisgacev снимка borisgacev 01 декември 2010 - 20:52

Здравейте, колеги... от задържането на ръчната ми се изядоха накладките...жилото си работеше перфектно, проблема е в спирачния апарат... питах в опел и от там ми казаха че само комплект маншони и гумени уплътнения няма... продава се целия спирачен апарат. Таа по- евтино е...сваляш почистваш, раздвижваш хубаво и намазваш с литиева грес ...тя не се отмива лесно зимата... и вървиш. После не дърпаш ръчната...никога . Мерси
Отговори

menski снимка menski 01 декември 2010 - 22:39

Аз днес си смених жилото.Предната зима,също като теб,задържа и с ръка като го напъна,се оправяше.
Но една сутрин,когато я извадих от гаража,навън беше -15 градуса,след като я дръпнах,се скъса.
Така,че при мен се оказа жилото,което задържаше при захващането след гумата.
Отговори

rhg_73 снимка rhg_73 02 декември 2010 - 13:40

Здравейте ! Проблема е в самия палец на спирачния апарат. Моя след ремонт работи само 6 месеца и пак почна да задържа. но не ми се дават пак 30 лв. за ремонт и смяна на гумичките .По добре някой втора употреба .
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 07 декември 2010 - 10:23

 rhg_73, на 02 Dec 2010, 13:40, каза:

Здравейте ! Проблема е в самия палец на спирачния апарат. Моя след ремонт работи само 6 месеца и пак почна да задържа. но не ми се дават пак 30 лв. за ремонт и смяна на гумичките .По добре някой втора употреба .



Имам същият проблем. Първо започна задно ляво да не се връща, раздвижихме го, напръскахме го, но след няколко месеца отново стана същото, почнах с пръст да го връщам, после искаше с повече сила, накрая вече трябваше с чук ( е, внимателно все пак ). Почти не ползвах ръчната което доведе до същото и на задното дясно колело.
В моргите втора употреба за апарат искат над 100лв, а нов в магазините мисля че е около 270-300лв. Тоест, 30лв за мен е доста по-добър вариант, като после често пръскане и често ползване.
Разбрах, че е често срещан проблем при задните дискове спирачки.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg