Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Проблем с палене

JorkataG снимка JorkataG 21 март 2014 - 13:18

носи на майстор и после кажи къв е проблема.
Отговори

borro снимка borro 24 март 2014 - 14:44

 Коцето, на 20 март 2014 - 17:12, каза:




 javor_bg, на 20 март 2014 - 17:16, каза:



Момчета, една кабелна обувка (тънко кабелче) на стартера се беше или измъкнала леко, или разхлабила. То едното да е само е проблем.
В крайна сметка от два дена мизерия не ми е правила колата - дано е било това.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 31 март 2014 - 07:50

 borro, на 24 март 2014 - 14:44, каза:

Момчета, една кабелна обувка (тънко кабелче) на стартера се беше или измъкнала леко, или разхлабила. То едното да е само е проблем.
В крайна сметка от два дена мизерия не ми е правила колата - дано е било това.

Имал съм същия проблем и за малко да сваля стартера. Добре че се заврях на канал и огледах кабелите иначе щех да олекна с 50-60 кинта за нищо.
Отговори

borro снимка borro 31 март 2014 - 08:05

Вчера бабата ме издъни. Радостта е била кратка - проблема си остава.
Не си е работа да блъскам с чука...ще го свалям някак...
Отговори

goony снимка goony 03 април 2014 - 23:45

Здравейте,
да попитам и аз тук, за да не отварям нова тема, защото заглавието ще е същото :)
Имам зафира Б 2006 бензин. Лампата за Engine Management на таблото свети ото както съм я купил. Ходих на диагностика, и майстора каза, че проблемът е в сензора. Изпитвам горе-долу същия проблем- като завъртя ключа, при студен двигател, колата пали, но понякога пали и гасне. Като опитам да запаля отново, светлините по таблото си светват както си му е реда, но колата не пали. Ни звук, ни стон. След няколко опита тръгва. Майсторът каза, че понеже сензора на сондата се е развалил, и не подава точната температура( или нещо такова, не съм много наясно) и това обърква компютъра и за това колата гасне/ не пали.
O2 Sensor Heater Circuit Malfunction(Bank 1 Sensor 2) Това е грешката, която дава.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 04 април 2014 - 07:08

Смени "майстора".
Отговори

goony снимка goony 04 април 2014 - 09:30

В района няма друг, който може да помогне. Иначе какъв може да е проблемът, ако не е сензора, понеже четох по чужди форуми, че е или сензора( този пред или зад катализатора), или хлабава връзка, оголена жица( или нещо от този сорт)?
Мнението беше редактирано от goony: 04 април 2014 - 09:38
Отговори

Icho_87 снимка Icho_87 08 април 2014 - 11:21

Стана ясен и проблема с моя стартер или поне това което е останало от него... Не съм присъствал на разглобяването, но го е правил вуйчо ми и от него по-доверен здраве му кажи... цитирам "всичко вътре е като заварено"... Явно по време на движение някак си е заработил и на практика е спрял сам като е стопил всичко :)
И сега търсим нов стартер :)
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 април 2014 - 11:36

На практика е завъртял без да изхвърли щото ако изхвърли вътре ще стане не заварка а салата. Явно не сте чули странния шум по време на движение /малко е трудно ако не очакваш ама все пак/.
Тва ти е прецакало акумулатора твоя си щото самия стартер без бобината памо е голям консуматор. Зареди акумулатора на 3-4А за по дълго време и може и да стане.
Отговори

goony снимка goony 16 април 2014 - 00:00

 kalin09, на 04 април 2014 - 07:08, каза:

Смени "майстора".

Извинявам се, че пак питам, но ако не е сензорът, то какъв може да е проблемът?

ПП Намирам се в малко селце в Чехия, където има точно 2 серивза, като единият е този, в който бях, а в другия дори не правят диагностика, та за това е доста сложно да намеря друг майстор, та макар и в " :icon_razz2:
Отговори

kalin09 снимка kalin09 16 април 2014 - 07:29

Няма как да не върти стартера от подгрева на сондата. Даже и за гасненето съм почти сигурен че не е виновен.
За стартера-контактен ключ,кабели към него или самия стартер,за гасненето чистене на дросел и проверка на стоиностите на температурния датчик.
Та да си дойдем на думата-смени майстора...
Отговори

goony снимка goony 17 април 2014 - 00:11

 kalin09, на 16 април 2014 - 07:29, каза:

Няма как да не върти стартера от подгрева на сондата. Даже и за гасненето съм почти сигурен че не е виновен.
За стартера-контактен ключ,кабели към него или самия стартер,за гасненето чистене на дросел и проверка на стоиностите на температурния датчик.
Та да си дойдем на думата-смени майстора...

Ясно. И горе-долу колко ще струва всичко(знам, че въпросът е доста тъпичъкт, но да си има едно наум, като ми каже той цената). Иначе както казах, искам-не искам, при него трябва да ида, защото няма друг в района. Иначе тази грешка O2 Sensor Heater Circuit Malfunction(Bank 1 Sensor 2) ще се оправили, ако сменим сензорът?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 17 април 2014 - 08:48

Извади от аутодатата схема и с мултицета "преслушайте" инсталацията. Ако е наред само смяна на сензора ви остава.
Отговори

goony снимка goony 17 април 2014 - 23:19

 kalin09, на 17 април 2014 - 08:48, каза:

Извади от аутодатата схема и с мултицета "преслушайте" инсталацията. Ако е наред само смяна на сензора ви остава.

Благодаря. Пак се извинявам за може би "глупавия" въпрос, но ел. инсталацията на автомобила ли имаш предвид да "преслушаме" или на самия сензор( хич не съм "на ти" с тези неща)
Отговори

goony снимка goony 05 юни 2014 - 10:03

И така,
лампата за Engine Management-а на таблото спря да свети преди няколко дена, но като я закачихме за диагностика, пак показва същата грешка O2 Sensor Heater Circuit Malfunction(Bank 1 Sensor 2)
Има ли вероятност, да се е оправил проблемът от само себе си, или все още си го има, но просто лапмата е спряла да свети поради някаква друга причина?
Отговори

gecatax снимка gecatax 26 февруари 2018 - 11:24

Колеги да не отварям нова тема, на съседа стартера нещо отказва да завърти, дори не иска да изхвърли бендикса(онова цък цък дето му викат). При опит за палене лампите много много леко изгасват и нищо, при окъсяване с ключ на клемите на включвателя стартера върти и колата пали.Стартера бил с нови четки + четкодържател + втулки и бил направен от такъв с 3 четки на такъв с 4 четки, това ми даде като инфо.Къде да търсим проблема щом след окъсяване пали - във включвателя, инсталацията или клемореда?
Поздрави!
Отговори

ufer снимка ufer 27 февруари 2018 - 08:19

Провери първо основните кабели - масата и плюса. Вторият също не е за подценяване, защото и той кородира. Това поне е безплатно. Аз имах подобен проблем с плюсовия кабел. Купих нов, мисля че беше 16А, две нови клеми и при майстор за кербовка. Може да се пусне допълнително към стартера, без да се вади стария от снопа.
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 12 април 2018 - 17:40

Айде и аз вече имам проблем със стартера . Колата е Астра Г 2.0 ДТИ (Y20DTH) 101кс 2002г. Всъщност проблема си го има откак съм купил колата ,но сега се задълбочи . Когато завъртя ключа ,за да паля се чува само изщракването (изхвърлянето) на бендикса и стартера не върти ,връщам ключа и на втория път завърта и пали . Някой път тръгва да върти и спира и пак като повторя 2-3 пъти завърта нормално и запалва . Първо смених акумулатора с нов 74ah, но проблема остана . После като сменях съединителя свалих , почистих и смазах всичко де що имаше по стартера , четките си имат доста графит ,иглените лагери са здрави ,бендикса изглежда наред ,кабелите са си затегнати . Остава да е нагоряла медната пластина вътре в бендикса и да не прави добра връзка . Ще съм благодарен ако ме насочите къде да търся проблема .
Отговори

k opel e снимка k opel e 12 април 2018 - 19:31

Ама много тъпа тема. Какво се прави, че стартера не върти.
Намираме къде се намира.

Публикувано изображение

Разпищолваме.

Публикувано изображение

Ремонтирана карантия.

Публикувано изображение

Тест и после монтаж.

Публикувано изображение
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 12 април 2018 - 21:09

Евала за снимковия материал , НО както написах аз тази процедура я правих и положението си е пак същото . Стартера съм го почистил и смазал където трябва , четките са добре ,лагерите са здрави ,няма хлабави връзки и уж всичко е наред визуално а само изхвърля бендикса и не върти . Остава да пробвам със смяна на включвателя (шалтера ) .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg