Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Ниска температура

HuKu4a снимка HuKu4a 17 януари 2013 - 18:24

Стрелката на температурата не иска да излезе от синята зона :)
Преди големите студове излизаше и стигаше малко под 90те градуса (ако иде на 90 или случайно ги мине - ще прегрее).Колата работи нормално както лятото (перката се включва и когато се налага охлажда), така и зимата (има парно и доста бързо идва топлото). Но оня ден на път забелязах, че стрелката не излиза от синята зона. Бях свикнал с това да показва ниска температура, ама сега ми е малко притеснително. Та въпроса ми е къде е проблема ?! :) Дали в термостат, дали в датчик за стрелката, дали нещо по таблото ?! .. И как точно се правеше проверката с маркучите (входящ и изходящ към радиатора) за термостата ?! Ако има и някоя снимчица ще е още по добре ;)
Мерси предварително на помагащите и знаещите
П.С. Става въпрос за Астра Ф Ц14НЗ 92 год
Отговори

astranom снимка astranom 17 януари 2013 - 19:16

Здравей, колега! Без да претендирам, че съм знаещ (адмирации към тези, които са), на моята астра г имах същия проблем. Тъй като в един момент започна и да губи антифриз, при оглед в сервиз се оказа, че има теч на антифриз при термостата. По този повод ми смениха термостата и вече температурата е в нормата, въпреки студовете. Поздрави!
Отговори

hristotr снимка hristotr 17 януари 2013 - 20:06

Колега, намери къде е датчика за температура за таблото. извади му буксата и го дай на маса. При включен контакт прибора трябва да показва на максимум. Ако не е така термостат.
Отговори

HuKu4a снимка HuKu4a 17 януари 2013 - 21:32

Добре мерси ;) , ама може ли някой да хвърли една снимка да видя къде се намира, за да съм сигурен че изключвам правилния датчик
Отговори

HuKu4a снимка HuKu4a 18 януари 2013 - 12:45

Така ;) Проблема е решен. Беше се скъсала жичката към датчика. Изчистих го отгоре дето прави контакт с обувката, завързах го с една нова обувка и газ. .. Поопипах за всеки случай маркучите като влезе в работната си температура. Първо единия се нагря, след тва и другия. И всичко си е както преди. Мислех че като изчиста датчика ще почне да ми показва 90те градуса, но НЕ! Пак ми се вдига около 40-50. Явно си има някав фабричен дефект.
Еми мерси момчета дето все пак предложихте нещо ;)
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 19 януари 2013 - 00:53

 hristotr, на 17 януари 2013 - 20:06, каза:

Колега, намери къде е датчика за температура за таблото. извади му буксата и го дай на маса. При включен контакт прибора трябва да показва на максимум. Ако не е така термостат.

Не разбрах кво общо има тука термостата? Ако уреда в таблото е здрав си отива на макс и при работещ и при неработещ термостат след като кабела на датчика се даде на маса:-)
Мнението беше редактирано от borochvoro: 19 януари 2013 - 00:54
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg