Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Старт-стоп

Opel4e снимка Opel4e 22 септември 2021 - 19:12

Здравейте всички, нов съм във форума.
Имам малък проблем,някой по-запознат ще се радвам ако ми отговори.
Имам opel astra sport tourer 2016, старт стопа спря да работи веднага щом ми излезна предупреждението че трябва да се смени двигателното масло. Имат ли нещо общо,възможно ли е това да е причина ?
Отговори

benzy снимка benzy 22 септември 2021 - 20:31

Здрасти, и добре дошъл
тая гад има някакъв доста сложен алгоритъм за работа и ще съм изненадан ако някой знае точно всички условия.
Аз бих ти казал даже: радвай се, че не работи щото това е най-дразнещата "екстра" някога слагана в кола :)

Щом ти е изписало, че маслото е за смяна, иди, смени го и ще си проличи, дали има някаква връзка. Ако не проработи, значи е съвпадение и тогава ще се търси пробема.
Отговори

dan666 снимка dan666 22 септември 2021 - 20:42

Може да нулираш брояча за смяна на маслото/най-добре и да го смениш/ и да провериш дали е от това. Иначе старт-стопа не работи при доста случаи - при започнала и незавършена регенерация на филтъра за твърди частици, при работа на климатика , при започнало да пада напрежение на акумулатора и други.
Отговори

d_kalchev снимка d_kalchev 22 септември 2021 - 22:39

Един от първите признаци, че акумулаторът си отива. Електрическата система започва да изключва консуматорите един по един. След старт-стопа следва парктроника, после нещо друго започва да писка.
Трябва да се сложи акумулатор, какъвто се препоръчва за този автомобил. Най-вероятно АГМ. Скъпи са, но това е положението. Не е добре да се слага по-евтин заместител.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg