Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Kлеморед на Astra G

Luda Gamera снимка Luda Gamera 18 февруари 2013 - 21:34

От доста време имах проблем с паленето, който се проявяваше на моменти. При горещо време когато колата е стояла на слънце или зимата когато в купето е станало доста топло, в положение за палене стартера не въртеше. Колко пъти ремонтирах стартера, докато при един от отказите не усуках ключа по оста и тя взе че запали. Та установих че е нещо става с контактния ключ. Свалих патрона и клемореда, в това положение обаче колата пали без проблем. Оказа се, че отвора на клемореда в който влиза частта от патрона която върти, е от пластмаса и си е променил геометрията (увеличил си е диаметъра). Та смених аз клемореда и всичко се оправи, но решиш че ще бъде полезно да снимам и публикувам в отделна тема този ремонт:
Имобилайзера не пречи, но ако решите че ще ви пречи се сваля като се издърпа по силно по посока обратна на посоката на вкарване на ключа.
За да се извади патрона е необходимо да се натисне (с тънка отвертка например) в отвор намиращ се отгоре(вижда се на следващата снимка). Ключа се поставя в патрона и се завърта на 90' при постоянен натиск в отвора отгоре - патрона излиза сам.

1
Прикачен файл  01.jpg (37,93K)
Брой изтегляния: 981

а така изглежда патрона:
2
Прикачен файл  02.jpg (120,29K)
Брой изтегляния: 689

За де се демонтира клемореда се натискат двете палчета от двете му страни, след което се издърпва надолу:
3
Прикачен файл  03.jpg (56,68K)
Брой изтегляния: 851

4
Прикачен файл  04.jpg (55,11K)
Брой изтегляния: 698

Преди да се постави отново патрона е необходимо с по-дълга отвертка да се натисне на долу тази пластина(показана на следващата снимката) за да може да влезе.
5
Прикачен файл  05.jpg (31,76K)
Брой изтегляния: 992

Пластинките трябва да изглеждат така:
6
Прикачен файл  06.jpg (33,42K)
Брой изтегляния: 819

А това е проблемния отвор на клемореда, в който влиза патронника:
7
Прикачен файл  07.jpg (50,21K)
Брой изтегляния: 657

За да разкачите клемореда от буксата с кабелите е необходимо да натискате в отвора както е показано по-долу, като преди това клемореда трябва да е завъртян на 90', и в същото време да издърпване буксата докато не се отдели.Ако оста на клемореда е в изходна позиция, НЯМА ДА МОЖЕ ДА ОТДЕЛИТЕ БУКСАТА .Същия ъгъл трябва да има и обратно при монтиране на клемореда тъй-като и патрона влиза само при завъртане с ключа на този ъгъл, и цел да съвпаднат отвора на клемореда с лоста на потрона (понеже са профилирани)трябва и двата елемента да са под един и същи ъгъл.
8
Прикачен файл  08.jpg (49,71K)
Брой изтегляния: 650

И понеже направих доста снимки, ще публикувам още 2 за да използвам максимално, 10-те разрешени за една тема.
Това е новия клеморед. Купих го за 15 лв. на "ЕРА", но изглежда добре ще видим само колко ще изкара.:
9
Прикачен файл  09.jpg (110,43K)
Брой изтегляния: 423
10
Прикачен файл  10.jpg (83,47K)
Брой изтегляния: 376

Дано бъда полезен с темата, и естествено ако някой има какво да допълни, нека го направи.
Мнението беше редактирано от dvasilev: 24 февруари 2018 - 09:47
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата за да не се загубят :)
Отговори

Жорко снимка Жорко 19 февруари 2013 - 09:11

Браво, колега! Едно наистина страхотно обяснение за разрешаване на технически проблем, подкрепено със снимки!
Поздравления!

Полезни връзки:

Мнението беше редактирано от dvasilev: 10 юни 2022 - 07:31
Причина за редактиране:: Добавяне на полезни връзки
Отговори

nikiboy снимка nikiboy 14 април 2013 - 12:53

Искам да попитам за абсолютно същия проблем - Когато се стопли времето и колата е била на слънце (навън е 15 градуса, но вътре поне 25) и за да запаля трябва да бутам ключа навътре, но усещам, че работата ще отиде на счупване, а и си е кофти да не го оправя.
Но при мен лошото е друго - миналото лято към септември се появи проблема, тогава сменях клеморед (около 25-30 лв му беше цената), зимата никакви проблеми, и от няколко седмици пак така. С тоя темп, след месец няма изобщо да пали.
Ама защо при сменен клеморед пак е така? То една смотана пластмаса...чудя се нов от опел - искаха преди към 120 лв за частта, или втора употреба от морга, или ново менте от магазин?
И.... възможно ли е, при опит за палене (първия път когато ми го направи бях на плаж, връщайки се от почивка, с доста техника и багаж вътре, та по време на плажа отдох до колата, взех си фото и камерата, пуснах си алармата, а след час тръгвайки си колата не се отключи-беше отключена, алармата не изпищя, беше изключена, една дрешка на детето беше до колата, където ако я бях съборил аз трябваше да съм я настъпил, както и странно бушона на мигачите беше изгорял-газовото ми странно е закачено там, че беше тотално off) някой да се е опитал да я крадне..... верно не се крадат, ама знае ли човек....., та да не е клемореда, а нещо по патрона или комбинация от двете?
Отговори

kiko91 снимка kiko91 14 април 2013 - 18:35

Благодаря колега. Темата ми беше много полезна.
Отговори

STEFANAKI85 снимка STEFANAKI85 12 септември 2014 - 14:58

Наистина много добра тема. И на мен ми предстой същата процедура при астра г х14хе. Ценат в autopower e 14лв-Topran, 17 - Febi Blistein, 20лв - SWAG и VEMO, 27лв. - MEYLE.......
Мнението беше редактирано от STEFANAKI85: 12 септември 2014 - 15:10
Отговори

ilkotasev снимка ilkotasev 31 март 2018 - 09:46

 Luda Gamera, на 18 февруари 2013 - 21:34, каза:

...

Благодаря на автора!Днес смених клемореда по тази тема.
Мнението беше редактирано от dvasilev: 31 март 2018 - 12:52
Причина за редактиране:: Моля, не цитирайте цели постове !
Отговори

embaka снимка embaka 20 май 2019 - 21:41

Може ли повече инфо кой пин за какво е, че мисля да го направя с бутони и да не се занимавам с тея клемореди и ключове, само не знам как ще се отключва волана, ако се заключи.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 21 май 2019 - 12:14

Няма как да не се занимаваш с ключове. Има старт бутони се продават и в кутийката има схема на свързване. Бутона в общи линии е за последната степен на ключа тоест с него само палиш. Ключа се ползва за палене до предпоследната степен на завъртане и за гасене на колата а и за да не ти се заключва волана. На старата ми астра Ф съм го правил тоя номер с бутона защото имах проблем с последната степен. Цялата работа е от патрона а не от клемореда.
Отговори

embaka снимка embaka 21 май 2019 - 19:23

Идеята ми е да е с един ключ за контакт и един пуш бутон за палене, като се махне щифта за заключване на волана. След като се изключи контакта да гасне, както си е с патрон с ключ, ама само с бутони. Имобилайзера може да го махна или да закепя чипа за него, все пак ако ще я крадат, ще я вземат с или без имобилайзера.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 21 май 2019 - 20:56

Защо не я направиш с гълтачка за ключа и реле време да пали сама така ще е още по модерна..
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 21 май 2019 - 21:00

Контакта дето го прави ключа, не е само един! Ще ти трябват няколко. От таралежака,клемореда,или каквото и да е там излизат повече от три проводника. Май по-добре да е както баща му го е правил.
Отговори

embaka снимка embaka 22 май 2019 - 22:55

С колко кабела е всичката магия и кой за какво е? Предполагам има рдин постоянен 12в, един на контакт и един при завъртане на ключа в крайна позоция за стартера, не би следвало да са повече от 4. Забелязах че оня ден от прегряване в купето не ми тръгна никакъв ток по централната конзола, след като се прибрах изгасих и върнах на контакт, за да спра чистачките и всичко заработи, а предния ден ключа не искаше да се върне след палене.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 май 2019 - 07:04

Ако искаш да работиш, и още повече да преработиш едно устройство за превключване на ел. вериги първото нещо, което трябва да направиш е да си набавиш ел. схемата на устройството. Или да знаеш наизуст схемата или на принципа на обратния инженеринг да я свалиш от самото устройство. И после работиш. Иначе работата е обречена.
Отговори

embaka снимка embaka 23 май 2019 - 07:15

не съм по модерните работи, олд скул съм, едно време москвича ми имаше бутон за палене, модерните коли с бутоните за палене не са открили топлата вода
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 23 май 2019 - 10:29

 embaka, на 22 май 2019 - 22:55, каза:

Забелязах че оня ден от прегряване в купето не ми тръгна никакъв ток по централната конзола, след като се прибрах изгасих и върнах на контакт, за да спра чистачките и всичко заработи, а предния ден ключа не искаше да се върне след палене.

Сменяй "клемореда" и избягвай даването на контакт и паленето при включен вентилатор. Като го смениш, ще видиш кой контакт е прецъркал - този за вентилатора.
Тъкмо ще видиш колко кабела са и ще видиш де да сложиш "олд скул"-ските неща.
А ако искаш да е по твоя начин, ще ти трябва сериен ключ и кнобка пуск със н.о. и н.з. контакт. :icon_wink2:
Отговори

embaka снимка embaka 25 май 2019 - 13:29

Проблема е наличен, когато колата е на слънце и вътре всичко се загрява, тогава оттърва, понякога след палене не ми връща ключа, за сега ще карам така до един ден.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 31 май 2019 - 09:54

Когато слагах на моята старата астра бутон за палене беше поради същите причини. Като се нагрее купето и нема палене. Купих нов клеморед но имаше малка разлика и пак не ставаше номера. Купих СТАРТ бутон и закрепих кабелчетата на клемореда. Давам си контакт да подгрее /дизеларка/ и с бутона си паля. Гаси се от ключа. Работа за половин час. Пробих си дупка на таблото с боркорона и всичко си е ОК.
Отговори

Ogitooooo снимка Ogitooooo 26 април 2021 - 21:23

Здравейте
Днес се регистрирах и не съм на ясно да ли пиша на правилното място за това ще ме извините
Въпроса ми е
Днес смених клеморед с патроника за запалване само че не прехвърлих пластините от стария за да си паля с оригиналния ключ а със новите
До тук всичко ок но нормално ли е да ми мига чек лампата постоянно
И ако е проблем как мога да го оправя този проблем
Благодаря предварително
Колата е Астра г 2000 година дизел 101
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 27 април 2021 - 06:33

Ще трябва да прехвърлиш имобилайзера от старият ключ в новият :icon_wink2:
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 27 април 2021 - 08:37

Смени перото на ключа.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg