Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Пареща плюсова клема

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 март 2018 - 09:39

Ето как запоявам мойте клеми аз. Откраднах го от един пич дето ми направи една клема срещу 30 лв.... Първо слагаш обувката (месингова както сте писали, има и различни с различни покрития). Най-добрия вариант е да имаш преса за кербоване, аз нямам и ги правя с подръчни средства, не стават много хубаво. Ако имате от къде да вземете ги запресовате и вече на 99% сте свършили работата. И така ще има достатъчно контактна площ. Все пак ако аз не ги запресовам както трябва и вземам една газова горелка, която си гупих за 10 лв, нагрявам клемата (която вече е запресована) и после направо набутвам тинола в нея. Става супер. Хубаво е преди това да сипете малко флюз на кабела. Става много прилично. На вектрата имам такава спойка от 2 (преди това само бях сложил обувката и пак беше добре) години и не е мръднала (правена от мен), а на астрата преди повече от 2 години ми демонстрираха как се прави и там не е мръднало.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 15 март 2018 - 09:41
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 март 2018 - 10:26

Ако се опре до смяна на кабел, се замислих какъв кабел ще е по-добре - силиконов или "заваръчен", както ми е предложил колега по-назад.
Все пак ще има нагряване над 500 градуса
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 15 март 2018 - 15:19

 Д-и-м-о-в, на 15 март 2018 - 00:59, каза:

Засега ще събирам материалите - вече поръчах клеми(месингови) - да има за всеки случай.

Бих ти препоръчал като я използваш, след като стегнеш кабела с клемата да го запоиш към нея. Не с пота, а локално. Така и така предварително ще почистиш жичките на проводника при мястото на контакта с клемата.
Ако от топлината жичките на кабела ти са прегрявали и се съмняваш в механичната им якост, по-добре си направи нов кабел........и ако си ми наблизо - свиркай може да ти излезе само :beer: , щото туй С-с не успях да го разгадая.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 март 2018 - 18:36

Не се притеснявай, колега. Нямам проблем с тия неща - нали съм "гаден електричар".
Просто ми трябва време че от тук едното, от там другото, пък имат клеми пък нямат кабел. От 50 места търся да ги имат поне две неща на едно място и май имам някакъв успех - само да не почнат утре "ама трябва да вземете 50 броя или 100 броя", от тия майтапи.

Клемите, дето поръчах няма да ме огреят. Днес ми звъни човека и вика : Нямаме точно от тях - ако искате други да ви пратя... Отказах. Ще си търся. Поне имам набелязано за припоя и боракса. И от другото място обувките + кабела. Оказа се тия от Опел слагали 35 квадрата кабели - мерих го и хубаво че не взех направо 25 и да почвам да "творя". Хубава е приказката за "100 пъти мери - един път режи".


И да ви кажа само каква съм я свършил : Оня ден, като сме мерили с моя авер на алтернатора дали отпада напрежението, съм мерил на малката обувчица дето е за лампата на таблото, не на дебелия кабел. Да са еб@ в малоумния кретен! Тая вечер ако пак мига по-късно, пак ще направим опитната постановка, тоя път на правилното място ще меря.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 15 март 2018 - 18:36
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 март 2018 - 22:31

Аз пък днес огледах клемите на Пижо- ми те фабрично са запоени. Егати пичовете!
Мнението беше редактирано от tisho.74: 15 март 2018 - 22:31
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 март 2018 - 16:10

Така, греещата клема вече я няма, но не както исках. Ще има "втори дубъл".

Ударих на камък с "топленето" . Явно не ми стига тая "горелчица" дето я взех, тип "голяма запалка", прилича малко на пистолет.
Но и с нея мога да стопя кабела, понеже пробвах да го грея, почна да пуши изолацията му.
Засега изрязах старата клема от мястото на кербовката, и завих на новата кабела както на "старите жигулита" беше.
Уж взех Ag55 припой , дават го 630-670 градуса, по-ниска от беше от Ag40 да речем и затова взех такъв, но нещо не се разбрахме с него. Явно топлината ми е малко.
В понеделник, ще мога най-много да извърша пак кербовка с нова покалаена обувка, защото мой приятел ще намери кербовъчни клещи. Така ще си върна малко от дължината на кабела хем. Не знам какво ще се получи, защото сега така се сплеска този кабел, нямам идея дали на същото оголено място ще се кербова добре. Не беше много замърсен, но и няма как да го скъсявам още - тоест да режа от него, защото следващо рязане ще значи нов кабел. Няма да стига изобщо.

Някой да знае дължината му ? От акумулатора до стартера? Не можах да смъкна оная предпазна ламарина отгоре стартера, едното болтче беше на "майкината си" и не го стигах(трябва отдолу, но няма как, не бях на канал). Поне успях да я надигна и да опипам дали там загрява нещо обувки мобувки - няма, всичко е студено.

Та такива работи засега, колеги.

Евентуално ако няма да сменям кабела с нов, като кербоваме в понеделник, ще се мъча да го направя и с калай по края на клемата, квото стане.

Но ако някой ми каже колко е дълъг кабела, аз за всеки случай ще си направя един - нали имам всичко необходимо. Дет се вика на място да работиш е едно, ама на "тезгяха" е друго (по-спокойно е някак си).
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 март 2018 - 16:55
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 17 март 2018 - 17:26

Аз ползвам този Флюс, в него има добавен калай и хваща почти навсякъде, ако имаш някой познат който прави парно отопление или солари ще може да ти услужи така, че да не се набутваш с цяла опаковка. Твърд припой се топи с MAPP газ или оксижен, с обикновенна газ не става. Обикновенният твърд припой не става за бронз , ако е такава клемата взима се такъв с бяла обмазка. Ти си първият човек който опитва да ползва твърд припой за електрическа връзка първо ще изгориш кабела после ще се получи някаква много странна свръзка, ако толкова те е страх, че ще се стопи обикновенният тинол(нещо което не вярвам да има как да стане) ползвай мек припой температурата му на топене е над 210*С, нещо недостижимо в двигателният отсек. Спойките за които казваш, че са се пукали в студа са тема на едни отминали времена на лоши калаени пръчки и киселини вместо флюсове+забравянето на почистването на спойката от киселината - наричат го още "калаена чума". В модерните припои проблема е решен като към тях се добавя олово и други примеси така че, да не ни създават главоболия :icon_wink2: .
Поздрави и Успех :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 17 март 2018 - 17:28
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 17 март 2018 - 21:37

Цинков хлорид или угасена с цинк солна киселина. После като поизстине - обилно измиване с вода. Запоява се с композиция дето запояват улуците - най-общо казано.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 29 март 2018 - 09:58

Нека все пак да кажа какво стана накрая.
Оня ден на мой приятел сина му дойде да му видят колата що не пали, оказа се бушон за подаването на сигнал към бендикса.
И баща му го пита(щото знае че искам да направя тая обувка) дали имат при тях кербовъчни клещи. Той отговаря : Ей къде са в багажника!
При което веднага въпрос към мен: В тебе ли е обувката ?
Казвам : Не , ама ше ида да я взема
Отивай !

Дължината на тунела, където влиза кабела, побра точно 3 кербовки една до друга - форма трапец с хидравлични клещи. Заспа отвсякъде. И си мисля че ако правя запойка, ще трябва да оголвам кабел още зад кербовките, защото човека ги направи плътно да не се вижда медна повърхност извън края на обувката. Само да кажа - обувката нямаше дупка от предната й страна(тоест място, откъдето мога да "наливам" тинола). Мисля че мога да оставя засега нещата така. Всичко стана масивно, завито.
Няма и следа от "Горещо с Венета Райкова".

Явно ако някога пак се наложи там да се прави нещо - то ще е направо смяна на кабела направо направен кербован+запоен преди слагане. Надявам се да не е скоро.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 март 2018 - 11:37
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 30 март 2018 - 10:13

Няма да мръдне. Другото се прави ако имаш намерение да караш колата още 50 години. Така ще изкара 45 ;)
Отговори

GeorgiGK снимка GeorgiGK 14 август 2018 - 13:47

Здравейте,
Да използвам на колегата темата , ще ме извиняваш колега, ама да не отварям нова. Та, от скоро забелязах, че плюсовата клема много се нагрява при работа на колата. Не можеш да си задържиш ръката повече от 2-3 сек върху нея. Установих с напипване, че най-горещото място е като че ли самата кербовка на кабела. Реших да пробвам да измеря, какво се случва когато прескоча кербовката с една забита игличка преди нея и ето го и резултата : https://youtu.be/TYLDdcG4SLo

Според вас колеги, правилно ли трябва да се насоча към подмяна или поправяне на въпросната кербовка ????? Ако е така от къде мога да намеря качествени клеми? Оригинална клема на Опел, предполагам само в представителствата? На работа имаме кербовачни клещи и няма да е проблем да се кербова с новите клеми.
Всякакви мнения и препоръки са задължителни и приемливи ????. Лек ден, колеги.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 август 2018 - 14:02

Според мен само запояване и приключваш въпроса. Не си струва усилието по смяната на цялата клема. Газова горелка, малко киселина и тинол, малко умения и си готов за вечни времена. А ако ти се занимава може да си запоиш и всички останали достъпни кербовки по кабелите. Обърни внимание и на кербовките на кабелите на самия алтернатор, защото другите две- три десети се губят там.
И да си знаеш- клемата е месингова. Това отгоре е много дебело оловно покритие и заблуждава противника доста ефективно. Месинга е доста крехък и ако кербоваш наново трябва доста да внимаваш.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 14 август 2018 - 14:04
Отговори

GeorgiGK снимка GeorgiGK 14 август 2018 - 14:53

Благодаря за бързият отговор. Ще се консултирам и с колегите на работа, как да процедираме със запояването ( техника налична има доста). Когато има някакви решения и резултати, ще пиша, но най-рано другата седмица ще мога да и обърна внимание. Мерси още веднъж tisho.74 . Лек ден!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 14 август 2018 - 14:59

След употреба на киселина МИЙ обилно мястото и около него!!! Като изстине разбира се.
Отговори

Коцето снимка Коцето 14 август 2018 - 18:01

Бих препоръчал вместо киселина да се ползва чист глицерин, и ако колегите ти имат пота става много лесно. Кабела трябва да се почисти идеално до блясъл преди манипулацията, ако не може "заголва" се изолацията по-навътре до чисто и се запоява там, ако не позволява дължината се сменя целия кабел и става бетон. При дизел минимум 25кв/мм.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 август 2018 - 16:54

А препоръчително 35 кв.мм . Поне при G-то е толкова оригиналния. Съветвам да се слага такъв, ако някой има проблем с това и се наложи да го сменя.
Отговори

GeorgiGK снимка GeorgiGK 07 септември 2018 - 11:07

След кратко умуване и притискане от към време, реших да избера по-бърз, мързелив или лесен вариант. Не знам, дали това е най-удачното решение, но в моя случай реши проблема и всичко дойде на мястото си. Това е клемата в оригиналния ѝ вид:

Публикувано изображение

Най-горещото място, беше так където е кербовката на 25 кв мм кабел ( странно решение на инженерите за квадрата на кабела). Реших да срежа кабела и въпросната кербовка. Останах изумен, колко плитка беше обувката и колко малка беше дължината на заголените жила вътре. Също така, ми се стори, че обувката имаше доста дебели стени и като че ли не беше така здраво стисната. Както и да е, имах дължина на кабела и последва заголване, почистване, нова обувка и с помоща на един колега от работа и кербовъчни клещи, яко стискане и пресоване. След това термошлаухче, ново по-дълго болтче неръждавейка, както беше оригиналното и захващане на кабела с новата обувка, директно върху другия кабел и обувка, който отива към кутията с релета и бушони, ако не се лъжа ( тук инженерната мисъл е избрала този кабел да е 50 кв мм). Ето го и резултата :

Публикувано изображение

Както казах, не знам дали е най-правилното решение, но при мен работи, така че съм доволен от резултата. А ето го и него :

Без консуматори :

Публикувано изображение

Включени къси и духалка на макс:

Публикувано изображение

Мисля, че за сега, това е достатъчно. Когато пусна климатика, пада и още малко, но не е както преди да пада до към 12,4; 12,9 с климатик. Благодаря на всички за съветите и дано не се налага да пипам на това място скоро.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 02 април 2019 - 15:26

Знам че е старо вече, но да не отварям нова тема за клеми, ама колеги, нещо не ми върви с тия клеми.

Онзи ден като си палих колата след смяна на помпа, знаете че си поврътва така повече преди да запали и открих че и минусовата ми клема и тя загрява и то не малко. Когато е за врътване за нормално палене, няма проблем, но като я пипнах след повече въртене - .... ми грее.

Питам се дали няма да подобря нещата ако я пре-кербовам, тоест да я стисна така както е с клещите? Дали няма да се "понамести" вътре?

Мисля си го, защото не виждам никъде да се продават клеми като тях. Намерих едни, които приличат, но дали ще паснат изобщо на мястото там, дали няма да се иска нещо допълнително за другите минуси, които са вързани там?!!? Според мен, да, защото няма допълнителна дупка за друг болт.

Ето за какво говоря, но не е като оригиналната, изглежда масивна ама....:
https://www.remybatt...connector.html#

Някой знае ли дали се продават оригинални клеми за Астра Г някъде ? Или нещо още по-близо до оригинала от това, което съм изкопал аз?

На мен ми се иска направо да сменя кабелите с нови ама пак сваляне, разглобяване. И това е защото искам да са си пак в същите канали(горфите), пак да ги бандажирам, а не така отвън тях допълнителни кабели пускани от север на юг. Не знам някой правил ли го е така, но така според мен е най-добре. Другото, което не виждам, къде излиза другия край на тоя минус. Някъде долу на скоростната кутия ли се завива, някъде на друго място ли. Отива зад акумулатора(май в същия сноп с плюса) и после къде ? Може би зад двигателя, на гърба му някъде?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 април 2019 - 15:28
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 03 април 2019 - 11:02

Привет колега. Преди да почнеш със смяната можеш да свършиш нещо неизискващо средства. Да отбележа че съм се занимавал с акумулатори и някои неща съм ги видял/изпитал.
1. Нормално е след доста въртене да загреят полюсите/клемите на акумулатора. Колко да загряват няма стандарт НО не бива да са прекалено горещи. Това се получава вследствие натоварването на АБ от въртенето.
2. Понякога нагряването се получава и от лошо контактуване. Можеш да развиеш всички кабели/ болтове по клемата и да зачистиш със шкурка /ситна/ местата на контактуване. НЕ МАЖИ С НИЩО. Зимата имах същия проблем, защото въртях доста /имах проблем с капачката на ГФ/. Проблема с греенето го реших като развих кабелите и зачистих контактната площ.
3. Минусовия кабел вероятно е вързан някъде по двигателя а може и на рамата да е вързан, но това трябва да се проследи.
Зачисти клемите на АБ и виж дали ще грее. Безпредметно е да даваш пари за нова клема без да си почистил твоите оригинални клеми.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 април 2019 - 11:13

Благодаря ти колега, тези неща са направени, клемите са чисти като "сълза". Не ги търся случайно клемите, ами защото пипах и знам със сигурност че е от кербовката, там беше най-"топло". А знаем че тръгне ли един път кербовано, то става само по-зле, но не и по-добре. А плюсовата там където слагах нова обувка и кербована, дори не беше "чула" да грее.

Затова викам ако има някъде да се продават, има.. ако няма, ще видим какво ще се прави.

Мислил съм си и да си взема други кабели и на спокойно навън да си ги направя и направо после смяна, така и така ще се бута - поне да е един път и то с готово направено нещо. А не да вадя, да седи така докато се наканя да ги правя и после пак обратно.

Обаче като видях че дори и в ибей им искат по 60-70 евро най-малко на тия кабели. И си викам охоо тепърва и ще ги правя, те ще излязат златни.... Такива работи...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 април 2019 - 11:15
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg