Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Ръчна спирачка

zafira 2006 снимка zafira 2006 27 март 2021 - 20:05

Колеги незнам дали точно тук е темата извинявам се искам да попитам 2 неща смених накладките предни и задни на зафирата предните ловят по хубаво и ръждата от диска падна ,но тази ламаринка пред накладката преди не съм я имал,за какво е, отзад дисковете си стои ръждата вече месец както съм ги сменил и ръчната не ми лови добре, има една гайка под лоста на ръчната,незнам ако я натегна ще се оправили...
http://Публикувано изображение[/img]
http://Публикувано изображение[/img]
http://Публикувано изображение[/img]
Мнението беше редактирано от zafira 2006: 27 март 2021 - 20:39
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 март 2021 - 20:57

Като гледам състоянието на дисковете(поне на втората снимка), направил си грешката да сменяш само накладките. Сменят се заедно с дисковете. Сега ако достатъчно си карал и накладките са се напаснали пак към неравномерните дискове, дори да ги смениш с нови, пак ще трябва и накладки.
Държачите на апаратите се раздвижват и смазват наново. Ако не е сменяна течност, сменя се и тя. Чак накрая е ръчната, след проверка и на жилото й, дали не запича някъде, не е ръждясало/протрито.


Освен това, аз ли бъркам нещо или виждам "звуковото предупреждение" на накладката отвън. Не седеше ли отвътре тая накладка?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 март 2021 - 21:04
Отговори

zafira 2006 снимка zafira 2006 27 март 2021 - 21:31

 Д-и-м-о-в, на 27 март 2021 - 20:57, каза:

Като гледам състоянието на дисковете(поне на втората снимка), направил си грешката да сменяш само накладките. Сменят се заедно с дисковете. Сега ако достатъчно си карал и накладките са се напаснали пак към неравномерните дискове, дори да ги смениш с нови, пак ще трябва и накладки.
Държачите на апаратите се раздвижват и смазват наново. Ако не е сменяна течност, сменя се и тя. Чак накрая е ръчната, след проверка и на жилото й, дали не запича някъде, не е ръждясало/протрито.


Освен това, аз ли бъркам нещо или виждам "звуковото предупреждение" на накладката отвън. Не седеше ли отвътре тая накладка?

Майстора така ми ги е сменил и на мен ми направи впечетление че никога не съм ги виждал отпред тези пластинки незнам дали е проблем това?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 март 2021 - 12:26

 zafira 2006, на 27 март 2021 - 21:31, каза:

Майстора така ми ги е сменил и на мен ми направи впечетление че никога не съм ги виждал отпред тези пластинки незнам дали е проблем това?

Ясно е, че не ги е объркал, защото вътрешната накладка има метални уши, които влизат в буталото на апарата и няма как да ги размениш с тази отвън. Явно аз съм се заблудил, че този "датчик" е на вътрешната.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 28 март 2021 - 17:20

На астра г съм виждал лично обърнати пластини, интересното е че супорта лягаше идеално по накладката и пластинките които се мушкат в буталото просто си стояха нелепо но здрави. Колата беше паркирана пред нас, т.е. не съм разглобявал да прегледам ситуацията
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 28 март 2021 - 17:22
Отговори

zafira 2006 снимка zafira 2006 28 март 2021 - 19:31

 Д-и-м-о-в, на 28 март 2021 - 12:26, каза:

Ясно е, че не ги е объркал, защото вътрешната накладка има метални уши, които влизат в буталото на апарата и няма как да ги размениш с тази отвън. Явно аз съм се заблудил, че този "датчик" е на вътрешната.

Защо не пада ръждата от задния диск,и как да натегна ръчната? Вече месец как съм сменил накладките...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 28 март 2021 - 19:36

Тия дискове са за кофата❗Сменявай комплект с хубави накладки. Ръчната и провери жилата дали се движат свободно, след което виж апаратите как са. Може да искат ревизия или поне смазване на водачите.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 март 2021 - 20:57

 zafira 2006, на 28 март 2021 - 19:31, каза:

Защо не пада ръждата от задния диск,и как да натегна ръчната? Вече месец как съм сменил накладките...

Е тая дълбока ръжда как да падне? Сменяй дисковете и слагай едни читави накладки и ще стане. Той и Иво ти е писал какво да правиш, за да решиш въпроса...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 март 2021 - 20:58
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 март 2021 - 22:37

Казах ти , грешка си направил , че си сменил само накладките. И други колеги ти го казаха. Няма нужда да питаш повече, вземай комплекти заедно за отпред и отзад и сменяй. И това ти казах, че ръчната е накрая, след всичко останало.
Да, може да струва едни 300-400 лева, но като направиш беля с тия износени боклуци, колко ще струва?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg