Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Масло Opel

Гостmomo 1_* 22 декември 2005 - 17:53

маслото е перфектно и от около два месеца мисля има надпис пройзвесено в германия то и това беше причина да му се вдигне цената малко 36лв 5л.
слагай изпитано на 100%
Отговори

Nikkanchev снимка Nikkanchev 23 декември 2005 - 23:33

Маслото си е перфектно само с него карам
Отговори

Гостkabaka_* 30 декември 2005 - 14:54

_-^Pampi^-_, на Nov 27 2005, 01:18 PM, каза:

Интересува ме маслото на Опел 10W40 полу синтетика добро ли е? Много евтино ми се струва? Някой да го ползва? Някъкви впечатления?

Незнам темата ми за тук ли е, ако не е я преместете.
<{POST_SNAPBACK}>


Маслото е супер! Произвежда се от Мобил наистина. Имам Астра Х16ХЕЛ , за който двигател казват че погорява масълце, но досега съм минал 3000 км и съм долял 200-300 г. Смятам че е напълно допустимо при теглото на десния ми крак :beer:
Отговори

Stoil снимка Stoil 30 декември 2005 - 18:52

абе никой ли няма впечатления от пълната синтетика на опелското масло?
Отговори

espero2000 снимка espero2000 13 януари 2006 - 01:32

А пък аз си мислех че никои ортодоксален Опел фен не трябва да има съмнения че маслото трябва да е AC DELCO и то при цена от 30лв за 5л на 10в40 при това гарантирано оригинално
Отговори

peponio снимка peponio 13 януари 2006 - 20:05

на мен пък ми е странно защо след като AC DELCO произвеждат смазочни и други консумативи за опел,в тубите с масло опел има MOBIL :huhsign: ама така казват вносителите и ние щем нещем вярваме... а относно фалшивото-наистина преди 1-2 години имаше фалшиво,но сега вече изчезна от пазара... в момента ИСТИНСКАТА цена на маслото опел от дата 27.12.2005г е 15W40-34.80лв,10W40-35.50лв на цени под 15% от тези е рисковано да купувате такова масло
Отговори

ГостKadett16V_* 13 януари 2006 - 20:52

peponio, на Jan 13 2006, 08:05 PM, каза:

на мен пък ми е странно защо след като AC DELCO  произвеждат смазочни и други консумативи за опел,в тубите с масло опел има MOBIL :huhsign:  ама така казват вносителите и ние щем нещем вярваме... а относно фалшивото-наистина преди 1-2 години имаше фалшиво,но сега вече изчезна от пазара... в момента ИСТИНСКАТА цена на маслото опел от дата 27.12.2005г е 15W40-34.80лв,10W40-35.50лв на цени под 15% от тези е рисковано да купувате такова масло
<{POST_SNAPBACK}>

35.50 лева за 10В40 показва че това като клас масло не е кой знае какво затова може да дадеш 10-15 лева повече ама си взимаш мотул което не се нуждае от коментар за качествата си в сравнение с някакво масло дето не се знаи къде се бутилира и кой го произвежда а само приказки и свободни съчинения и догадки дали мобил дали ац делко...............
Отговори

peponio снимка peponio 14 януари 2006 - 03:42

Kadett16V, на Jan 13 2006, 08:52 PM, каза:

35.50 лева за 10В40 показва че това като клас масло не е кой знае какво затова може да дадеш 10-15 лева повече ама си взимаш мотул което не се нуждае от коментар за качествата си в сравнение с някакво масло дето не се знаи къде се бутилира и кой го произвежда а само приказки и свободни съчинения и догадки дали мобил дали ац делко...............
<{POST_SNAPBACK}>

така си е обаче нали в сервизите на опел (и не само в бг) слагат такова масло и то на най-новите модели......луда работа :huhsign:
Отговори

deyan снимка deyan 14 януари 2006 - 14:44

Купувай батко! Маслото е добро. Масленият филтър със същата марка също е добър!
Отговори

SGP снимка SGP 14 януари 2006 - 15:02

peponio, на Jan 14 2006, 03:42 AM, каза:

Kadett16V, на Jan 13 2006, 08:52 PM, каза:

35.50 лева за 10В40 показва че това като клас масло не е кой знае какво затова може да дадеш 10-15 лева повече ама си взимаш мотул което не се нуждае от коментар за качествата си в сравнение с някакво масло дето не се знаи къде се бутилира и кой го произвежда а само приказки и свободни съчинения и догадки дали мобил дали ац делко...............
<{POST_SNAPBACK}>

така си е обаче нали в сервизите на опел (и не само в бг) слагат такова масло и то на най-новите модели......луда работа :huhsign:
<{POST_SNAPBACK}>


Да, гаранционните автомобили на Опел се обслужват с такова масло.

Много хора ме разубеждаваха преди да го купя, но съм си доволен от него.
Отговори

annes снимка annes 16 януари 2006 - 00:24

SGP, на Jan 14 2006, 04:02 PM, каза:

peponio, на Jan 14 2006, 03:42 AM, каза:

Kadett16V, на Jan 13 2006, 08:52 PM, каза:

35.50 лева за 10В40 показва че това като клас масло не е кой знае какво затова може да дадеш 10-15 лева повече ама си взимаш мотул което не се нуждае от коментар за качествата си в сравнение с някакво масло дето не се знаи къде се бутилира и кой го произвежда а само приказки и свободни съчинения и догадки дали мобил дали ац делко...............
<{POST_SNAPBACK}>

така си е обаче нали в сервизите на опел (и не само в бг) слагат такова масло и то на най-новите модели......луда работа :huhsign:
<{POST_SNAPBACK}>


Да, гаранционните автомобили на Опел се обслужват с такова масло.

Много хора ме разубеждаваха преди да го купя, но съм си доволен от него.
<{POST_SNAPBACK}>

Момчета, много изписахте по въпроса за Опел маслото...не знам от колко време карате и как карате, но аз от 3.5 години сипвам само Опел масло...Как си карам-аз си знам, но трябва да ви кажа, че маслото е желязно! Понеже съм си маниак сменям го на 7000-8000км и в сервиза казват, че стояло сякаш е на 3000-4000км...ако не са компютрите им, нямаше да ми повярват! Маслото е добро и държи на много товарене...смело го купувайте, но само от оторизираните сервизи на Опел.
Отговори

HotBlg снимка HotBlg 16 януари 2006 - 09:31

Колеги, не менкайте много много маслата, ако сте попаднали на едно - карайте си с него, аз така смених три различни масла последователно, вкл. 15-40 и после минах на 10-40 и има вероятност повдигачите ми дето бяха блокирали да а го направили именно заради мешавицата от масла ... то в БГ мже ли да е 100% сигурен човек какво купува, макар, че щом сипват Опел на гарационните автомобили - значи е ок-масло сега зареждам ЕЛФ, пак такова с което пълнят гаранционни Рена,абе ... :huhsign:
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 16 януари 2006 - 09:34

Aз сложих Опел 10В40 преди два месеца и до сега наблюденията ми са много добри! Цената е разумна а и в София Ауто си ми сложиха ГМ филтър не "филтрон" както правят по гаражните фирми. Разликата която открива спрямо маслата който съм ползвал до сега (Тотал 10В40, Лемфйордер 10В40, Шел ЛПГ 15В40) е по-малък разход на масло, при много студено време при първо палене сутрин не причукват повдигачи. За мен това е показателно, че маслото е добро. И ще карам за на пред само с това масло. Немисля, че фирми като София Ауто и другите представители, ще си позволят да продават ментаци на това масло и да правят кокошкарски номера. А иначе ако колата не ти е гаранционна продават и други масла, не само Опел и можеш да си избереш. Така, че за всеки който изка гарантирано истинско масло мисля, че трябва да си го взима от оторизираните представители на Опел. И филтър също! Цената му е като на "филтрон" но съм сигурен, че е по-добър!

:huhsign:
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 януари 2006 - 09:43

Scorpion_BV, на Jan 16 2006, 10:34 AM, каза:

Разликата която открива спрямо маслата който съм ползвал до сега....... е по-малък разход на масло, при много студено време при първо палене сутрин не причукват повдигачи. За мен това е показателно, че маслото е добро. <{POST_SNAPBACK}>

И аз забелязвам, че сега не чезне така масло. Предсавям си к'во е било предишното та е вървяло така...
Отговори

s@so снимка s@so 17 януари 2006 - 11:16

Тъкмо се чудех с какво масло да си сменям мойто старото.. благодаря за темата, защото има хора като мене който не разбират кои знае колко.. и такива теми и коментарите на хората който имат опит, са доста полезни ;) :huhsign:
Отговори

Дамян снимка Дамян 17 януари 2006 - 11:30

Я пуснете по една снимка на това масло Опел,че тука има и не само тъка,големи ментаци.
Давайте ,че минах 10 000км
Отговори

temp снимка temp 17 януари 2006 - 12:58

също и напишете каде се намират тези сервизи
и по спецялно този в люлин
добре го хвалите ама кажете и каде :huhsign:
Отговори

Дамян снимка Дамян 17 януари 2006 - 18:03

Ето едно линкче,дето изрових подробно за маслата,не като марки,а като техника.
Дано е полезно,за мен бе.И друг ми помогна я,за което съм му благодарен,той знае.за масалцето
Отговори

stefanachi снимка stefanachi 21 януари 2006 - 22:27

Като става въпрос за маслото на Oпел, аз си купих наливно по 4,5лв литъра от магазин за опел в люлин 9(до поликлиниката). А бутилираното също беше доста по евтино от 7лв за литър. Та мисълта ми е - като е толкоз евтино да не съм купил менте?
Отговори

RAF (red.Astra.fen) снимка RAF (red.Astra.fen) 23 януари 2006 - 12:55

Колеги, за Булвария в Люлин...ако планирате да се сменяте маслото там, то трябва предварително да се обадите и да си запишете час, щото иначе ще се разкарвате напразно: Сервиз Тел.: 02/826 00 34, 827 41 80 Булвария Люлин се намира съвсем близо до тунела! Масло GM 10W-40 + филтър GM + смяна (free) е 35.00 с ДДС. Аз сипах такова, но засега не мога да го коментирам :fire: :fire:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg