Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

антифриз

kapo_di_tuti снимка kapo_di_tuti 18 май 2012 - 12:26

здр колеги имам следния проблем,днес реших да проверя антфриза и забелязах следното беше много тъмен на цвят и не бистър както трябва да бъде .бръкнах с пръст вътре в разширителния съд и по пръста ми се наслой мазно.предполагам че е смесила антифриз с масло.дали е така и ако е така на какво се дължи и мога да карам така ?колата е корса б мотор x12xe.
Отговори

Vladko снимка Vladko 18 май 2012 - 12:39

Антифриза по принцип е мазен колега. А тъмния цвят вероятно се дължи на отлагания и ръжда в охладителната система. Ако не губи антифриз не се вкарвай в излишни размисли ами си карай и си свиркай.
Отговори

kapo_di_tuti снимка kapo_di_tuti 18 май 2012 - 12:59

колега антрифриз ли трябва да ми губи или масло ? аз знам че е мазен антифриза но ми се стори че е доста по мазен а за цвета миналата година не беше толкова черен ,не вярвам за 1 година и да има такива мизерии в охладителната с-ма
Отговори

Vladko снимка Vladko 18 май 2012 - 13:11

Да колега антифриз трябва да ти губи. И най малкото ако се смесва с маслото трябва да имаш проблеми и със самото масло тоест антифриз в картера. Вдигал ли си скоро пръчката да видиш какво се случва там. Някой казват даже повишено ниво на маслото, но това не винаги е вярно. Също така след като си я карал и я оставиш за по-дълго време, нощ например, отвори си капачката на маслото виж за конденз по нея. Такива неща колега.
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 18 май 2012 - 14:40

А преди това какъв беше на цвят? И друго - спомни си дали не си сипвал разни добавки да спиране на теч например - от онези алуминиеви прахчета или друго.Следи си НИВОТО и КАЧЕСТВОТО на маслото и антифриза и ако няма промяна по- нататък просто си я карай и не се вживявай толкова.Но ако забележиш ПОВИШЕНИЕ на нивото на маслото е опасно, а ако пък антифриза се омазни много и нивото на маслото намалее ясна е работата.Ако се случи някоя от тия простотии (което не ти пожелавам)най вероятно ще е гарнитура на главата, макар че съм виждал и по-неприятни неща.Това е. Дано не се окаже нищо сериозно.
Отговори

kapo_di_tuti снимка kapo_di_tuti 18 май 2012 - 15:19

маслото не мога да преценя дали се губи защото и без това имам теч от някъде и не мога да разбера колко отива в антифриза и колко го изхвърля от някъде.но като бръкна в казанчето за вода пръста ми излиза мазен с нещо като грес се получава.добавки не съм слагал.но антифриза е направо черен ,което се дължи на маслото предполагам щото маслото като ново е черно лики моли с молибден.а и лампа не ми светва на таблото нито за водата нито за маслото?карам си я така и няма разлика върви си колата ?

а за конденза имам конденз по капачката винаги като я отворя има едно мазно гадно кафеникаво на цвят
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg