Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Problem Opel tigra

belyazania снимка belyazania 21 януари 2014 - 11:29

здравейте имам опел тигра 1.4 екотек . проблема е че ми се включва помпата тази която играе роля на смукач При Топал мотор не всеки път през интервали след това няма палене вече при палене едно заглъхване всичко е сменено няма грешки тази помпа се включва винаги при студен режим при палене когато е студена при мен всеки път като е топла и няма палене като паля все едно се дави и гасне po nqkoi vreme se opravi моля помогнете ми благодаря
Отговори

belyazania снимка belyazania 21 януари 2014 - 11:38

това ми е големия проблем някой да ми помогне при първо палене няма проблем гася после започват ядовете не че после не пали но едно заглъхване помпата работи чак когато по някой време се излъже да спре се оправя мотора после пак нямам лампи които светят сещате се коя помпа тази при опел тигрите
Отговори

npace снимка npace 21 януари 2014 - 13:47

ECT сензор.Намира се на термостата.Подава информация на ЕКУ-то за това колко е загрял мотора.Няма нищо общо със стрелката на таблото.Ако имаш мултицет можеш да видиш какви стойности вади.

20 градуса - 2950 ома
40 градуса - 1450 ома
70 градуса - 500 ома
Това са стойностите които трябва да показва.

Оригинален нов ЕСТ - 27 лв. от Стефанов Пловдив
Неоригинален нов - от 10 до 22 лв. но не вършат никва работа. т.е. пълен боклук.

Чек лампа от него не свети така че единствения начин да го хванеш е мултицет и термометър или ОП-КОМ и гледаш "на живо".

Сменя се за 5 мин.
Отговори

belyazania снимка belyazania 23 януари 2014 - 01:05

благодаря утре ще го купя дано се свърши с това :( при първото палене всичко е 6 след това става ад помпичката се включва номерата започват че нищо не ми свети чека не свети ни една лампа по някое време се излъже да спре помпата се пооправи за палене дума да не става не че не пали все едно да караш на смукач при загряло положение благодаря и в най скоро време ще пиша за резултата :(
Отговори

belyazania снимка belyazania 27 януари 2014 - 18:58

смених датчика беше прав всичко се оправи италиански датчик взех 25 лв дано излезе нещо добро трябва да почерпя
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 27 януари 2014 - 19:04

Почерпи като си оправиш профила.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg