Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Астра или вектра?

ГостАлександър Нанчев_* 12 октомври 2014 - 19:14

Здравейте на всички колеги. Имах корса 1.2 бензин сега съм с вектра 1.8 бензин , но искам да си купя някоя астра или вектра дизел от 2006 година нагоре. Аз живея в северната част на Норвегия на около 4000 километра от София. Ще пътувам до Германия през май месец за да си купя колата. Мисълта ми е ,че ще пътувам основно на дълги разстояния с тази кола със семейството ми. Надявам се да ми помогнете със съвет относно модела, типът двигател и съответно поддръжката за колата като цяло. Купето съм се спрял на комби за да има достатъчно мястото за багаж. Бюджета ми е 5-6 000 евро за покупката на самата кола и още 1 000 евро за да се стегне каквото трябва по нея. Искам да попитам също така къде може да се монтира подгревател на мотора където се включва в електрическата мрежа за да подгрява. Отворен съм за всякакви предложения, съвети и коментари. Благодаря предварително и без аварийно шофиране :)
Отговори

sathv снимка sathv 12 октомври 2014 - 19:21

Би ли първо споделил от толкова марки и модели как реши пък точно астра или вектра да си купиш?
Отговори

ГостАлександър Нанчев_* 12 октомври 2014 - 19:36

Тук ме хвана неподготвен... харесва ми визията им... доволен съм от мойта вектра ,а за астрите знам че са сполучливи от мнението на собственици. Не съм разбирач и за това питам... както написах съм отворен за всякакви съвети. Ако имаш по-добро предложение сподели го и се аргументирай следователно.
Отговори

CH_M снимка CH_M 12 октомври 2014 - 20:05

 Александър Нанчев, на 12 октомври 2014 - 19:14, каза:

Искам да попитам също така къде може да се монтира подгревател на мотора където се включва в електрическата мрежа за да подгрява.

Като отидеш в Германия за колата си поръчай от нета това:
http://www.ebay.com/...=item51b930df85

В комплекта си има принципна схема на свързване, кой маркуч на малкия кръг се прекъсва и се монтира подгревателя.
Отговори

ГостАлександър Нанчев_* 12 октомври 2014 - 20:13

Благодаря. Ще го имам предвид :)
Отговори

killer with opel снимка killer with opel 22 октомври 2014 - 22:02

Със две ръце за астра за мен са по здрави
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 22 октомври 2014 - 23:35

Vectra определено,щом ще е за дълги разстояния.
Това удобство,возия и още много други качества не можеш ги сравниш с Astra-та.
За двигател Z19DTH 150 коня мисля,че ще е най-добрият вариянт.
Икономичен,здрав с Common Rail система но като недостатък не е с верига а ремък.
Но сминяш ли навреме и с сносни части проблеми няма да имаш.
В Норвегия за цените не съм много наясно как вървят,в Скандинавските държави стандарта на живот е висок може да е по-скъпо.
За информация всички филтри на Mahle ще ти клекнат на не повече от 140 лева.
За ангренажа ролките + еветуално водна помпа може би към 300 лева(но тук да си призная гадая).
Като цяло не се мяркат оплаквания от тях,имам познат с същия мотор и модел доволен вика бил.
Само го било страх да не скъса ангренажа,но му казах сминяи на време и не му мисли.
Отговори

ГостАлександър Нанчев_* 25 октомври 2014 - 01:08

Благодаря за споделените мнения. Вече се бях отчаял ,че някой ще откликне... както Y22DTR каза стандарта е висок в Скандинавските държави и във връзка с това искам да кажа ,че такива цени от 300 лева не се проблем за толкова неща да смениш... Отворен съм за още мнения по въпроса ,но искам да задам още един. Ако трявбва да сръвняваме разходите за поддръжка и ремонт на опели от 2004та година нагоре с мерцедес пак от 2004та нагоре още ли важи правилото както при по-старите модели ,че разликата си е вдойна в цената...
Мнението беше редактирано от Александър Нанчев: 25 октомври 2014 - 01:10
Отговори

k opel e снимка k opel e 25 октомври 2014 - 04:35

След 2004 год. разликата може би не е двойна, а тройна.
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 25 октомври 2014 - 14:29

Mercedes-а има наистина тройна поддръжка сравнение Опел-а.
Първи с най-скъпа подръжка от немските марки е BMW а след него MB.
Сам може да стигнеш до извода...
Имам познати от BMW и MB се качиха на Audi,VW,SAAB и VOLVO но не и на тези две марки отново.
Отговори

hudson снимка hudson 25 октомври 2014 - 17:10

 Y22DTR, на 22 октомври 2014 - 23:35, каза:

За двигател Z19DTH 150 коня мисля,че ще е най-добрият вариянт.
Икономичен,здрав с Common Rail система но като недостатък не е с верига а ремък.

За двигателя който споменаваш не бих казал че недостатъка му е липсата на верига.
И защо си мислите, че веригата е вечна? Тя също си има живот (около3-4 смени на ремъка) и като се опре до смяна на верига, зъбни колелета, обтегачи + труд и теглиге чертата, накрая се оказва че като пари е еднакво.
Слабото място му са вихровите клапи, ЕГР и демпферния маховик. Особено на последното цената му е от 2000 до 3000 лв.
Ето ви едно интересно четиво за 1,9 дизелите - ЦЪК
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 26 октомври 2014 - 23:09

hudson Познат кара Мерцедес на повече от 20 години е сигурно,а за километри над 300 000 гарантирам.
До сега не е имал проблем само спомена,че е разтегната вече.
Но той от Германия си го взе на около 240 000км и тук му направи поне още 140 000.
А така наречения познат ми е роднина дори...
А за маховика всички демпферни се скапват факт ... дали ще е на Опел,Ауди или друга марка няма значение имат си определен живот и край.
Отговори

hudson снимка hudson 27 октомври 2014 - 18:45

ОК, 300К и е разтегната. Това прави 4 смени на ремък. Ориентировъчно ще ти кажа цената за ангренажен комплект на Х20ХЕV - 160-170 лв, ремък, и трите ролки, оригинални GM, от дилър на опел. С труда ги направи 250. И 250Х4=1000 лв. За Y20DTH скоро вадих цени - грубо е 900 лв с 20% отстъпка за двете вериги и обтегачите. Като сложиш и цената на зъбните колелета и труда, 1200 лв си ги подминаваш.
Както виждаш, цените са на кантар.
И за маховиците е така, но представи си следния сценарий - купуваш си кола за около 7-8 хиляди и след месец-два се оказва че трябва да налееш още 2-3 хилки за съединител. Да не говорим че ако му се наложи да го прави някъде из европата, цената на труда ще е колкото частите.
Не си написал нищо за вихровите клапи, а те са си голям проблем. Ако не му се обърне внимание навреме, рейката с клапите направо се разглабя в колектора, мотора ги засмуква и после започваш да търсиш по обявите къде се продава цял двигател.
Затова оптималния вариант е 1,9 CDTI с 8 клапана и 120 коня, ако му се виждат малко, чипосва я с качествен софт за около 600 лв и е готов.
Но като се казва, номера е да избереш по-читавата кола.
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 28 октомври 2014 - 22:38

бягаи от опела.купи си нещо ново дури на лизинг.само не опел 4е вси4ки 4асти са му златни.само е прехвален опела тои несе разваля вси4ко е евтино само ако него караш.
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 29 октомври 2014 - 20:10

Това мнение ме стъписа.
Каращ опел в опел клуб пък плюе опел а ся де ?
Какво му е лошо то на Опел-а ?
Отговори

hudson снимка hudson 29 октомври 2014 - 21:09

Колегата беше влезнал във филми със некачествени ремонти, чипосване при тунери със съмнителна репутация и накрая раши че марката му е виновна...
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 29 октомври 2014 - 21:14

Мнението е такова защото колегата прави поне 3 пъти мотора в всеки път беше проба грешка беше качил друга турбина която няма как да я управлява и мотора ражда.
Отговори

k opel e снимка k opel e 29 октомври 2014 - 21:37

Сашо, от 22 хиляди членове на ОКБ само един ти дава съвет да бягаш от нашата марка. Това означава, че точно Опел е марката на която си се спрял. А за това, че колегата има проблеми и с граматиката, трябва ли да намразим и родния си език. Аз съм за Вектра 1,9.
Дано модовете не заключат темата, че стана тя каквато стана.
Мнението беше редактирано от k opel e: 29 октомври 2014 - 21:39
Отговори

espero2000 снимка espero2000 29 октомври 2014 - 22:08

Интересно защо колега си решил да вземеш опел, при положение че в норвегия ако видиш на ден 10 опела трябва да викаш "УРА".
Норвежците бягат от европейски коли, озвен от мерцедес и ауди и VW. БМВ -тата са по редки. Там специално се карат японски коли и то много , товарни бусове най вече VW и форд-чета. Но имай предвид (предполагам си го видял ) там карат предимно коли след 2000 година. За 7 дни лятото видях една астра ГСИ и една вкетра 2000, а опелите бяха много малко. За тях не е от качествените марки коли и не им се доверяват. Частите там за доста скъпи, но и това не е проблем кой знае какъв. Най големият идва от труда. Парите за труд са безбожно много. Прецени каква кола ще вземеш най вече на базата колко пъти трябва да се обслужва и дали мотора с ремък е най удачния вариант.
Давам ти пример - На сестра ми и зет ми излзиа по евтино да ми платят самолетния билет, да купя частите от тука да ме издържат там 1 седмица , отколкото да закарат колата в сервиз. Излезе им по евтино 2-ма човека да отидем на техни разноски за 8 дни да им пренесем и оправим складовото помещенеи и ми дадоха 1000 евро отколкото да платят на хора там. Така че прецени коя кола е с най елементарно обслужване.Поздрави и успех с покупката.
Мнението беше редактирано от espero2000: 29 октомври 2014 - 22:08
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 31 октомври 2014 - 22:49

до вси4ки колеги които са се засегнали .не казвам 4е колата е лоша има добро ока4ване и доста хубави неща но има доста недостатаци .много са и скъпи 4астите .на моята кола съм и навъртял пове4е от 160000км.за няколко години,ама все нещо и става .ще кажете много я караш.ми тя за това .с4упих няколко мотора сега е наред лагер помпата на съединителя .ми 3броя една делфи за 1000км, и проте4е после една по скъпа и тя проте4е и после още една още по скъпа и съединител нов за по сигурно и пак проте4е ,колата е добра ако не я караш много .извинявам се на вси4ки засегнати азси харесвам колата ина4е щях да я хвърля.ама ми омръзна да давам пари ама много ..времената са такива и 4астите също.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg