Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

проблем с С23ХЕ

LoReNzZo снимка LoReNzZo 27 март 2015 - 14:51

Здравейте колеги след около едногодишно събиране на части най-накрая си събрах заветния С23ХЕ мотор.Накрая обаче се изчервих в магазина за авточасти понеже се оказва че не мога да ползвам ангренажния ремък от ХЕ понеже е по къс а този от новия блок е с други зъби.Кофтито е че вече съм взел ролките от SBD и не ми се иска да слагам тези от X22XE-то.Ако някой е имал тази дилема да помага.
Отговори

seimo снимка seimo 27 март 2015 - 15:05

Колега сори за офтопика ,но ми е интересно какви коне се очакват от този мотор. Доколкото разбирам това е глава от c20xe и блок от x22xe.
Отговори

Стефан Стефанов снимка Стефан Стефанов 28 март 2015 - 17:34

хмм , дай малко повече инфо, какво си сменял кое от какво ,а ина мен ми е интересно някой изобщо смята ли нещата преди това, тъй като в главата имаш определен обем, да не стане накрая да се сглоби 2.3 мотор със някаква безумна степен на сгъстяване :newsm05_41:
Отговори

LoReNzZo снимка LoReNzZo 29 март 2015 - 12:55

Колега за мощност като очакване не искам да говоря защото ще почне едно плюене и подигравки.Със сигурност ще е над 250коня на вала.Колкото до главата да от ХЕ е с най големите клапани 35/31мм като аз съм си я портвал полирал и.н.По данни на косуърд тази глава може да храни мотор с кубатура до 1498cc.Мнението не е мое не ме хранете писах мейл на SBD и това беше отговора.
Моята връзка От тук тръгна всичко след като прочетох този проект знаех какво ми трябва.
Мнението беше редактирано от Жоро: 30 март 2015 - 09:31
Отговори

Стефан Стефанов снимка Стефан Стефанов 29 март 2015 - 13:51

1) Виж пак какво питам, някой смята ли нещата преди да ги правите, елката игра ли някъде ? това са 2 коренно различни двигателя и единственото което имат общо е степента на сгъстяване 10.5, която идва с различния краен обем в края на такта сгъстяване, което се продиктува от обема в главата. При 2.2 и при 2.0 главите, нещата са коренно различни.
2) Не че нещо ама ми изглежда че си набил една камара пари и идея си нямате какво правите, и аз съм набил към 12к в Корса А, но аз поне имам представа как да станат нещата.
3) За финал като гледам найстина явно сте назад с инфото, пускайте запитвания в migweb.co.uk и в pngclub - пак хубав английски форум или звънете в SBD за решение, но според мен ремъка в момента ви е най-малкия проблем.
4) С каква форма на зъбите е ремъка на 2.2 , по спомен 2.2 моторите са на верига, но тук не съм сигурен ?
Мнението беше редактирано от Стефан Стефанов: 29 март 2015 - 13:57
Отговори

Стефан Стефанов снимка Стефан Стефанов 29 март 2015 - 13:57

Сега видях, че x22xe-то е на ремък, C20XE имат 2 вида- при 2.5 мотроник ремъка е със загладени зъби, при C20XE 2.8 мотроник е с трапецовидни, най-вероятно и при X22XE-то са трапецовидни , така че ролки за разпределителните валове за М2.8 C20XE и сте готови с това поне
Отговори

LoReNzZo снимка LoReNzZo 29 март 2015 - 16:50

Колега със сметките не съм добър,но има човек за тях.Колкото до SBD съм направил пътека от имейли до г-н Пийт някой си.Проблема с ремъка от снощи е решен,и по нагоре съм постнал тема на колегата от английския форум който ясно обяснява нещата.
Отговори

Стефан Стефанов снимка Стефан Стефанов 29 март 2015 - 18:46

а , е тва е друга приказка вече, браво, действайте !
Отговори

LoReNzZo снимка LoReNzZo 30 март 2015 - 18:34

Колеги някой ако има блок от x22xe или x22se може да се спазариме че нещата отиват да сглобиме и едно c24xe.Предложения на лични.
Мнението беше редактирано от LoReNzZo: 30 март 2015 - 18:35
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg