Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Замръзнала нафта

Dracula1 снимка Dracula1 24 януари 2010 - 23:25

Здравейте колеги значи днес отивам да си паля астричката в гаража,въртя стартера веднага запали и след 5 сек изгасна и това беше.Мъчих я още 3-4 пъти даже не даде признак че иска да запали.Та това ме навежда на мисълта че нафтата ми е замръзнала(в гаража беше около -10 градуса) или по-точно съм почти сигурен че е замръзнала. Та сега обмислям идната събота да включа една духалка срещу мотора да го постопли малко.Та искам да попитам имам ли някакъв шанс(макар и минимален) с духалка да го отмразя мотора и да запали? И има ли нещо което е препоръчително да го сменя по мотора за да си работи както трябва след като запали?

Благодаря предварително!

Поздрави!
Отговори

hudson снимка hudson 24 януари 2010 - 23:39

Сменяваш горивния филтър, наливаш добавка в резервоара и би трябвало да нямаш проблеми.
Отговори

Гено снимка Гено 25 януари 2010 - 00:13

филтъра има подгряване, не е изключено причината да е друга
Отговори

overkill снимка overkill 25 януари 2010 - 06:18

Хъ моята помпа така предаде богу дух миналата година ,запалих нормално и изведнъж си угасна ,въртене и никой ,но при мен ми светна лампата за проблем с двигателя за което ти нищо не си споменал ,та най разумно е да постоплиш гаража ,да сложиш неква добавка в нафтата и да пробваш!!!
Аз сега се прибирам от нощна смяна и при минус 20 ако може да се вярва на датчика за околната темп.запали от първия път но карам от месец с добавката на Кастрол,явно върши работа гадинката :devil-smiley-019:
Отговори

valll4o снимка valll4o 25 януари 2010 - 07:25

същата работа стана и при мене, първо припали и после край. мъчих се 4 часа да размразя нафтата но нищо, бях на гости в шумен и сега астрата е там а аз си джъткам с омегата :devil-smiley-019:
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 25 януари 2010 - 08:11

 overkill, на 25 Jan 2010, 6:18, каза:

Хъ моята помпа така предаде богу дух миналата година ,запалих нормално и изведнъж си угасна ,въртене и никой ,но при мен ми светна лампата за проблем с двигателя за което ти нищо не си споменал ,та най разумно е да постоплиш гаража ,да сложиш неква добавка в нафтата и да пробваш!!!
Аз сега се прибирам от нощна смяна и при минус 20 ако може да се вярва на датчика за околната темп.запали от първия път но карам от месец с добавката на Кастрол,явно върши работа гадинката :devil-smiley-019:


Оф недей тей колега че почнах да се притеснявам.И при мен светна грешката точно преди да изгасне ... и после не запали но реших че е светнала защото е отчела че няма приток на нафта(нали УЖ замръзнала според мен) и си помислих че е нормална реакция на електрониката като няма нафта да светва чека пък като няма нафта изгася мотора.И при теб какво се получи? Пак от замръзнала нафта или? Колко лв ти струва ремонта? Как се оправи? Моля те дай повече инфо че започнах да се притеснявам вече 

ПС:Обаче ми направи впечатление че супер много тракаше помпата като я запалих то верно си беше студеничко де ама чак пък толкова да дрънчи ... за пръв път я чувам ...




ПС2:Реших че е замръзнала защото в една бутилка в гаража имам някое-друго кило нафта и тя беше яко замръзнала една буца лед има в нея и отстрани малко незамръзнала имаше и затова реших че и моята в колата е замръзнала
Мнението беше редактирано от Dracula1: 25 януари 2010 - 08:18
Отговори

mart снимка mart 25 януари 2010 - 10:17

честно казано не виждам голяма логика да ти е замръзнала нафтата мойта кола е на -15 вънка преди малко слезнах подгрях два пъти и запали а е на 18 години почти. Сменил съм подгревните свещи смао. Сипвам нафта на ОМВ. Твойта е в гараж сипвай някое кило бензин в нафтата аз лично не съм сипвал скоро ама ще зема да сипа днеска 1 кило. Бензин знам до 10 процента от количеството гориво в резервоара може да се сипва аз лично сипвам по малко че 10 процента ми се вижда много. Поздрави.
Отговори

vladata снимка vladata 25 януари 2010 - 10:51

Колега позатопли малко мотора и разервоара и пробвай да я запалиш ...... Дано само да не е помпата че тогава ЛОШО!

ПП. Мисля че е нормално в началото да претарака малко след като е запалена, акто се има предвид каква е температурата навън
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 25 януари 2010 - 11:06

Е то за претракването нормално е разбира се като е студен всеки дизел трака но това не беше нормално направо все едно с чук някой чука по нещо желязно и то бързо и силно така дрънчеше и за 5 сек. работи на 3тата светна грешката на 5тата изгасна самичък и повече не запали.Е аз не я мъчих много де щото и акумулатора ми сдава багажа едва едва завъртя като запали и после като я въртях малко се повъзбуди и въртя почти нормално но нямаше намерение да запали и я оставих за следващата седмица че тези дни е студено ако идната събота в гаража е по-малко от -5 градуса ще включа духалка да постопля гаража и ще пробвам пак да запаля.Иначе и аз се моля да не е помпа че само докато четох цените за цяла помпа или само ел блока или пък ремонта й ми прилошава ...Ако някой има други предложения относно безопасното запалване на колата нека казва

Поздрави!
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 25 януари 2010 - 11:09

Колега, ако можеш стопли по някакъв начин мотора и резероара, налей от добавката Castrol TDA (в метро я има дори в момента е на промоция - 9.9 лв). Наливаш според това колко нафтичка имаш. Аз ползвам тази добавка колата ми стои отвън на минус 20 и нямам проблеми, паля от раз. Четох тема тук за колега който чрез тази добавка и замързнала нафта е запалил. Успех, дано не е помпата.
Отговори

overkill снимка overkill 25 януари 2010 - 18:10

Като въртя следващите пъти светва ли ти пак лампата за проблем????
Нали нормално е като да дадеш на контакт да светнат всичките лампи и да угаснат и да остане само за подгрева маслото и акумулатора и като почнеш да въртиш светва ли лампата за чека отново???
Мнението беше редактирано от overkill: 25 януари 2010 - 18:11
Отговори

адриан снимка адриан 25 януари 2010 - 18:36

на един приятел му замръзна нафтата на Мареата. Беше му замръзнала в тръбата от резервоара, която отива към двигателя. Беше я свалил и било пълно с лед вътре. С голям калорифер духал срещу нея, за да я отмрази. Пробвай и ти. Сипвал нафта на някаква умряла бензиностанция. А иначе дано да не е помпата. По принцип не трябва да ти дава грешка. Нещо и има. Пиши и какво стана с дебитомера??????????
И недей да слагаш нинакви добавки. Само буклуци продават.
Отговори

lad_1005 снимка lad_1005 25 януари 2010 - 19:52

Да, и на мен май ми замръзна нафтата(1.9cdti). Или поне се надявам да е така. Вчера се опитах да я запаля, но стартера въобще не завъртя. Свалих акумулатора, заредих го и днес само върти, но не пали. Утре го дават по-студено и от днес, така, че ще изчакам да се постопли и пак ще опитам(днес беше -18, утре го дават -21). Заредих на ШЕЛ последно(ако се окаже от нафтата ще споменавам ШЕЛ......с добро).
Мнението беше редактирано от lad_1005: 25 януари 2010 - 19:58
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 26 януари 2010 - 08:11

 адриан, на 25 Jan 2010, 18:36, каза:

на един приятел му замръзна нафтата на Мареата. Беше му замръзнала в тръбата от резервоара, която отива към двигателя. Беше я свалил и било пълно с лед вътре. С голям калорифер духал срещу нея, за да я отмрази. Пробвай и ти. Сипвал нафта на някаква умряла бензиностанция. А иначе дано да не е помпата. По принцип не трябва да ти дава грешка. Нещо и има. Пиши и какво стана с дебитомера??????????
И недей да слагаш нинакви добавки. Само буклуци продават.

Еееми за дебитомера не знам какво е станало щото не пали колата  :icon_rolleyes: но не съм я мъчил повече да я паля от неделя насам... Към събота го дават -7 до -1 и в гаража ако е -2-3 някъде ще я мъча пак да я запаля ама ще затопля гаража този път и ще си заредя акумулатора да може да върти като хората че и той зе да умира ... Все трябва да запали няма начин ако е здрава помпата да не запали... 

Към другия колега:Да угася ми чека като въртя няма проблем.


ПС:Надявам се да е нафтата щото познати ми разправаха че новите мерцедеси на автогарата така праели запалвали и след няколко секунди угасвали и така като моята и затова силно се надявам да е нафтата замръзнала и като се отмрази да си запали ...
Отговори

Radoslav71 снимка Radoslav71 26 януари 2010 - 09:12

Колега,ако имаш основателни подозрения,че горивото е замръзнало:
1.Повишаваш температурата в гаража си до поне + 5 гр.
2.За целта изнамираш обикновена вентилаторна почка наречена с звучното име (духалка),която включваш да духа под колата за 4-5 часа.От соц.времена още се знае къде отива топлия въздух.
3.С предварително заредения си акумулатор след подгр. на свещите въртиш на серии не повече от 15-20 секунди.
4.Повече не зареждаш диз.гариво,което при минус 10 гр. в гаража ти образува буца лед.
5.Колкото повече затоплиш помещението толкова по малко ще въртиш и не забравяш докато го доплиш да хвърляш по едно око аз лично не бих си позволил оставянето на тъкъв отоплителен уред без надзор.За да няма... :icon_rolleyes:
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 26 януари 2010 - 09:17

Еее така и ще направя имам една вентилаторна печка в нас ще я закарам в гаража и ще я оставя тяя ще постопли малко и и после ще опитам да я запаля.Много благодаря за съветите.

А за оставянето на уреда даже не съм си помислил да я оставам без надзор че да не стане фала колата и гаража да станат на факли ... 
Отговори

hudson снимка hudson 26 януари 2010 - 09:40

Колега, минал съм по този път - при тези температури печката трябва да стои в коша на двигателя 2 дни и пак не е сигурно че ще се размразиш.
Причината да не ти пали колата е, че ти е задръстен филтъра. Нафтата не е замръзнала на лед, а парафина в нея е станал на каша и точно той е задръстил филтъра.
Така че, включвай печката в гаража (най-малкото за да не работиш на студено), отиди купи нов филтър, и добавка за нафтата. Сипвай добавката в резервоара, слагай новия филтър и пали. Тъкмо като свалиш стария, ще видиш за какво ти говоря.
Отговори

Shades снимка Shades 26 януари 2010 - 09:45

Да добавя и аз малко към съветите на Митака. Филтърът се сменя абсолютно задължително, без тази процедура и да се удави колата в добавки - полза няма. Другото нещо е да сипеш малко по-силна добавка точно срещу замръзване. Има една Anti-Gel, мисля че на Лукойл я продаваха, не е много скъпа, а специално на тема замръзване е по-добра от TDA-то. Най добрият вариант, ако имаш възможност е да вземеш една туба с хубава нафта, да ръгнеш добавката и да долееш в резервоара да се омеша със старата.
Отговори

Radoslav71 снимка Radoslav71 26 януари 2010 - 09:49

Дааа,за РС-Анти гел,в офроуд форума има прекрасна :icon_rolleyes: тема с снимки и доказателство,че въпросната добавка за 2-3 лева,убива Кастрол,Лики моли,газ,маз и т.н.
Отговори

svetlio999 снимка svetlio999 26 януари 2010 - 11:37

зафирата ми незапали зареждам от луколеле голяма грешка но късно го разбрах

комшията гледам пак дизелова работи колата ходих да го питам с ква нафта е вика алпин дизел

а вчера аз му давах ток
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg