Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

benzy снимка benzy 08 март 2021 - 22:47

 Д-и-м-о-в, на 08 март 2021 - 22:16, каза:

Бенз, аз пък те съветвам да не се занимаваш. Накрая каквото и да стане, ти ще си виновен, защото "ти каза", "ти препоръча", "ти избра"....
Ако искаш да си спокоен, особено като става дума за жена... послушай ме, не се занимавай и си гледай филма. щЪ бОли главата..
Приеми го както искаш, аз казвам докато е време.

Да ти кажа това ми е голямо притеснение, и обикновено избягвам да давам акъл, но тоя път не успях да се отърва. Ще опитам просто някакви насоки да дам и да поемам колкото може по-малко отговорност. Още повече, че жената си има мъж... ама е такъв само по полови белези. Опитах да кажа, че тия пари за Корсичка ми се виждат много, опитах да кажа, че на 1вата плаща 3 бона за едните черни джанти и като не фана декиш рекох да видя момчетата тука какво ще кажат, дали пък не бъркам аз...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 март 2021 - 23:10

 benzy, на 08 март 2021 - 22:47, каза:

Да ти кажа това ми е голямо притеснение, и обикновено избягвам да давам акъл, но тоя път не успях да се отърва. Ще опитам просто някакви насоки да дам и да поемам колкото може по-малко отговорност. Още повече, че жената си има мъж... ама е такъв само по полови белези. Опитах да кажа, че тия пари за Корсичка ми се виждат много, опитах да кажа, че на 1вата плаща 3 бона за едните черни джанти и като не фана декиш рекох да видя момчетата тука какво ще кажат, дали пък не бъркам аз...


На глава с радиото не се излиза бе човек. Направи се на приятно разсеян, да дава каквото иска и за което иска. 3 бона, 5 бона.
Аз само ще кажа едно - толкова й е акъла... над 12 бона за Корса.. ку-ку?! Корса, не казах Астра, Зафира или Инсигния..

Те ти
https://www.cars.bg/...16fb12f1a730822
Аз гласувам за тази "бялата". Понеже едната Корса видях че е 2012-та, та ето ти 2011-та
2.0 турбо - да ме извиняваш малко ама..... къде е Корсата, къде е това?!

А ако има човек, който да вярва , че тая газовата за 9 години е на 44 хиляди... за мен е голям наивник. Със сигурност не е случайно с 3 бона надолу.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 март 2021 - 23:37
Отговори

benzy снимка benzy 08 март 2021 - 23:36

 Д-и-м-о-в, на 08 март 2021 - 23:10, каза:

да ме извиняваш малко ама..... къде е Корсата, къде е това?!

Е нали ти го каза "На глава с радиото не се излиза" :)
Аз предложих по-скромно (малко) като за жена Астренце 1.4 автомат, рахатлък... е не по-ново да е и като било на 13 хил км то вече било едва ли не съвсем ново - така или иначе ще му направи 40-50 хил км та и на 113 да е пак ще ги издържи ама не - да набута 12500 за нещо дето като цяло не и трябва.
Абе ще пробвам пак да кажа че това е много пара за малко кола и като и се харчат - да и е на здраве.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 март 2021 - 23:41

Двете от 2015-та година. Дизеловата на над 110 хилки, бензиновата на 13 хиляди?!
Ко рЕчи?
Това или се продава от 2-3 години или някой така се е разочаровал от тая кошница, че я е върнал още след първата година.
Друго не ми хрумва, ако е на реални 13 хиляди, в което се съмнявам около 303%
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 март 2021 - 23:56
Отговори

kikokolin снимка kikokolin 09 март 2021 - 10:29

Здравейте! Предстои ми да си купя първата кола ,начинаещ шофьор съм (с книжка от 2014 година иначе) , досега съм карала Субару Легаси автоматик...Не ежедневно. :icon_wink2: Много моля за мнението ви за колата,която съм избрала
https://www.cars.bg/...8071d31e42458b2 Като за начало ( а и по принцип занапред) ще се кара извън града, предимно заради това я вземам, в града нямам нужда от кола, всичко ми е наблизо. Ще съм благодарна за всякакви мнения!Интересува ме най вече мнението ви за двигателя, казвали са ми Екотех да не вземам (не помня защо) и също така поддръжката, ремонтите..Скъпо ли излизат, защото са ми ограничени финансовите възможности и не ми трябва нов член на семейството (всеки месец по 100-200 лв за ремонти). Предстои сега да отидем да я огледаме отново, вчера я гледа един познат, на пръв поглед всичко било "6 точки". Благодаря предварително на всички, които ще се включат.
Мнението беше редактирано от kikokolin: 09 март 2021 - 10:33
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 март 2021 - 10:34

 kikokolin, на 09 март 2021 - 10:29, каза:

Здравейте!


На снимките не ме грабва много. Ако ще се кара извънградско, защо не разгледаш астри примерно. Корсата си е градски автомобил, няма да е по-икономична или по-евтина за поддръжка. Просто ще е по-неудобна и с по-малко пасивна сигурност.
Отговори

Sim снимка Sim 09 март 2021 - 10:36

Този двигател пасва идеално на Корса, но пътуване на дълъг път ще е мъка. Корса е идеална за градско, ще е изморително на дълго. Зависи на какви дистанции ще пътувате. Добре ще е да опитате да намалите цената малко.
Успех!
Отговори

kikokolin снимка kikokolin 09 март 2021 - 10:46

Ами искам да е малка, защото,както споменах съм начинаеща и ще ми е по-лесно с по-малка кола, чисто като габарити имам предвид. Разстоянията , на които планирам да пътувам са близки до града, в рамките на 20-30 километра.А като се осмеля, сигурно и в града ще си я карам понякога. А какво имате предвид че надалеч ще е мъка пътуването? Аз така или иначе едва ли ще изпреваря нещо различно от каруца или трактор:) Поне докато не стана по-уверена. Пак казвам, това е като за първа кола, по нататък дай Боже по-голяма, по-скъпа:)
Мнението беше редактирано от kikokolin: 09 март 2021 - 10:50
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 март 2021 - 10:49

Знам ли, като има такива коли на такива пари:
https://www.mobile.b...12&slink=jaa999
Отговори

kikokolin снимка kikokolin 09 март 2021 - 11:03

 Ne6to Smisleno, на 09 март 2021 - 10:49, каза:

Знам ли, като има такива коли на такива пари:
https://www.mobile.b...12&slink=jaa999


Ееее да, супер е тази кола, но..Не отговаря на моите нужди. Не е идеята просто да купя нещо, а нещо което ще ми върши работа на мен, за моите представи и нужди. Та, да помоля- мнения само за колата от обявата,която пуснах по-горе, благодаря:)
Мнението беше редактирано от kikokolin: 09 март 2021 - 11:05
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 март 2021 - 11:18

 kikokolin, на 09 март 2021 - 11:03, каза:

Ееее да, супер е тази кола, но..Не отговаря на моите нужди. Не е идеята просто да купя нещо, а нещо което ще ми върши работа на мен, за моите представи и нужди. Та, да помоля- мнения само за колата от обявата,която пуснах по-горе, благодаря:)


Ами това ми е мнението. Корсата е по-неудобна, по-трудна за каране и с по-лош мотор. Също така е комби и няма да е по-лесна за каране и паркиране. Истината е, че явно нямаш опит и се плашиш на една идея по-голямата кола. Същата астра я има и във вариант хечбек, който със сигурност е по-лесен за каране от тази кораса. Същия мотор 1.8 го има и в астра г. А предимствата са безброй. Тая корса е подвижна консерва и има същата безопасност. Мотора 1.4 по никакъв начин не е по-добър от този 1.8, и не е и по-икономичен. Z18xe става дори за обикновенна газ и е евтин за поддръжка. Спирачките са по-добри, окачване и всичко. Като цяло няма нито една разумна причина да се предпочете корсата пред астрата освен аргумента жена съм и ми трябва малка кола, който дори не е валиден като я сравниш с хечбека на астрата.

Отделно за бройката, не ми харесва поне по снимки. Не ми изглежда гледана кола, а по снимки това мога да кажа.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 09 март 2021 - 11:29

Астрата въобще не за първа кола с нейната ограничена видимост, останалото за мотор и возия е вярно.
Конкретната корса има различен луфт на фарове и капак от останалите което предполага удар съответно скрита ръжда. Возията е като на строителна ръчна количка, видимостта назад също не е добра.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 март 2021 - 11:39

Дъсти, Н-ката има по-дебели колони, но по никакъв начин не е по-лоша видимостта от на корсата. Просто корсата също е ужасна, а за млад шофьор аз бих предпочел пасивната сигурност на Н-ката. Разликата е екзестенциална и по-важно от това няма. Виж при Г-то няма никакъв проблем с видимостта.
Отговори

Dowper снимка Dowper 09 март 2021 - 11:45

 kikokolin, на 09 март 2021 - 10:29, каза:

...досега съм карала Субару Легаси автоматик...


А защо не потърсиш пак автоматик?
Отговори

kikokolin снимка kikokolin 09 март 2021 - 12:31

 Dowper, на 09 март 2021 - 11:45, каза:

А защо не потърсиш пак автоматик?

Заради ограничените финанси... А и автоматика предполагам че е доста по-скъпо, ако се наложи да се поправя нещо
Отговори

joro17 снимка joro17 09 март 2021 - 13:20

 kikokolin, на 09 март 2021 - 12:31, каза:

Заради ограничените финанси... А и автоматика предполагам че е доста по-скъпо, ако се наложи да се поправя нещо

То е ясно, че човек каквато и кола да си купи винаги има нещо по-добро. Доколкото разбирам колежката търси минимум разходи, а и с плановете и за пътуване с тая кола (20-30 км извънградско) надали ще слезе като пребита от нея след такъв трип.
А иначе както и да го погледнем разходите по малка кола при равни други условия са по-малко - по нисък данък, по-евтина ГО, по-евтини гуми, по-малко масло... като натрупаш всичко остава някой лев. Ако и свали малко от цената продавача, според мен става.
Мнението беше редактирано от joro17: 09 март 2021 - 13:22
Отговори

benzy снимка benzy 09 март 2021 - 13:36

 kikokolin, на 09 март 2021 - 12:31, каза:


Да се намеся и аз, не се страхувай от малко по-голяма кола - разликата в габаритите с хечбека на предложената по горе Астра H е около две педи - сложи две педи пред теб и кажи честно струва ли си да се притесняваш? Още повече един пактроник който да ти помага се слага лесно и са доста евтини.

Щом ще караш основно извънградско габарита е още по-малък проблем, а повярвай с по-щирочката Астра ще взимаш завоите много по-лесно, по-безопасно и няма да се страхуваш. А колегите са ти казали и за това, че е далеч по-комфортна, и с по-висока сигурност. Това че си нов шофьор не значи, непременно, че си калпав шофьор и съвсем скоро като минеш няколко хиляди км ще се почувстваш спокойна а апетита ще видиш, че идва с яденето, така че повечето е по-добре :)

Ти настояваш за избора си, но ти предлагам да помислиш за това: https://www.mobile.b...ink=jacebr&f1=3
Малко по-скъпо е, но това е един от най-здравите мотори на Опел и ако са наистина реални километрите и е пазена колата не би трябвало да имаш големи разходи по нея. А това повярвай е 2-3 класи над Коричката и се кара също толкова лесно като Корсичка.

Иначе за твоята обява, малко неугледна ми се вижда, май не е много пазена кола, но то по снимки няма какво да се каже. Иначе мотора е здрав и икономичен.

 joro17, на 09 март 2021 - 13:20, каза:

А иначе както и да го погледнем разходите по малка кола при равни други условия са по-малко

Принципно си прав... но малка кола си струва само и единствено ако се набиваш някъде в центъра, където не ти стигат няколко сантиметра за паркиране... Две дамски чанти в багажника и е пълен. А и пасивната и активна безопасност не е за подценяване. А и като човек който почти винаги е карал малолитражки трябва да кажа, че малолитражка се кара по-трудно и трябва повече опит.
Мнението беше редактирано от benzy: 09 март 2021 - 13:42
Отговори

kikokolin снимка kikokolin 09 март 2021 - 13:51

 benzy, на 09 март 2021 - 13:36, каза:

Да се намеся и аз, не се страхувай от малко по-голяма кола - разликата в габаритите с хечбека на предложената по горе Астра H е около две педи - сложи две педи пред теб и кажи честно струва ли си да се притесняваш? Още повече един пактроник който да ти помага се слага лесно и са доста евтини.

Щом ще караш основно извънградско габарита е още по-малък проблем, а повярвай с по-щирочката Астра ще взимаш завоите много по-лесно, по-безопасно и няма да се страхуваш. А колегите са ти казали и за това, че е далеч по-комфортна, и с по-висока сигурност. Това че си нов шофьор не значи, непременно, че си калпав шофьор и съвсем скоро като минеш няколко хиляди км ще се почувстваш спокойна а апетита ще видиш, че идва с яденето, така че повечето е по-добре :)

Ти настояваш за избора си, но ти предлагам да помислиш за това: https://www.mobile.b...ink=jacebr&f1=3
Малко по-скъпо е, но това е един от най-здравите мотори на Опел и ако са наистина реални километрите и е пазена колата не би трябвало да имаш големи разходи по нея. А това повярвай е 2-3 класи над Коричката и се кара също толкова лесно като Корсичка.

Иначе за твоята обява, малко неугледна ми се вижда, май не е много пазена кола, но то по снимки няма какво да се каже. Иначе мотора е здрав и икономичен.


Принципно си прав... но малка кола си струва само и единствено ако се набиваш някъде в центъра, където не ти стигат няколко сантиметра за паркиране... Две дамски чанти в багажника и е пълен. А и пасивната и активна безопасност не е за подценяване. А и като човек който почти винаги е карал малолитражки трябва да кажа, че малолитражка се кара по-трудно и трябва повече опит.

Благодаря много за изчерпателния отговор!
Отговори

joro17 снимка joro17 09 март 2021 - 13:51

 benzy, на 09 март 2021 - 13:36, каза:

... А и като човек който почти винаги е карал малолитражки трябва да кажа, че малолитражка се кара по-трудно и трябва повече опит.

Ооо да. Трудно му свикнах на 1.4. Все пак слизам от 2.0D, преди това 2.5D, 3.0D и 2.5i.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 09 март 2021 - 17:48

 kikokolin, на 09 март 2021 - 11:03, каза:

Ееее да, супер е тази кола, но..Не отговаря на моите нужди. Не е идеята просто да купя нещо, а нещо което ще ми върши работа на мен, за моите представи и нужди. Та, да помоля- мнения само за колата от обявата,която пуснах по-горе, благодаря:)


За Вашите нужди е идеална. Закарайте я в сервиз за оглед на ходова част и мотор, коментирайте цената и я взимайте.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg