Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Вакуум?

ГостGuF_* 21 март 2011 - 12:08

Здравейте колеги.
Нов член съм в клуба и имам малък проблем но не съм сигурен какво търся и дали ще го намеря.
До колкото съм компетентен проблемът ми е във вакуум-а или там както точно се казва става въпрос за това:


Публикувано изображение

Та това тънкото маркуче каде отива отзад в нещо което не знам как се казва и от там в ЕГР-а ми се пълни с масло, а доколкото знам трява да е пълно с въздух а не с масло. Пиша ви с надеждата някой да ме просвети какво трябва да сменя за да спре да се пълни с масло тоя вакуум, може ли да се размина само с уплътнения гумички и семеринги или трябва да сменя това цялото ограденото с червено?
И ако може да ми кажете как точно се води това за да знам какво трябва да търся.
Отговори

ГостGuF_* 23 март 2011 - 23:22

Понеже се скъсахте да ми отговаряте и да искате да ми помогнете да ви кажа как си реших проблема. Може да дойде до главата и на някой от вас. Развих помпата от главата държи се на 2 болта шестограм 5мм развих и и капачето и установих че няма уплътнения които да сменя и да се оправи работата с теча на масло към вакуум тръбичките освен големият О-пръстен който предпазва да не потече масло по блока и малкия около фи 2-3мм който стои на една малка тръбичка която влиза към разпределителния вал или там както се води. Та разглабях помпата 2 пъти, първият за да установя че нямам какво да направя и смених само този големият О-пръстен и я зглобих и взех да умувам какво да я правя... вторият път я отворих за да сменя малкият О-пръстен защото един майстор ме убеждаваше че ако се смени малкия пръстен щяла да спре да тече (което за мен нямаше логика но го направих) и след като я монтирах побръмчах да разбие и затопли маслото и тук установоих че след смяната му вакуумът ми се усили значително. Някаде по надолу четох на един колега темата кадето майстори му казали че му била за смяна помпата защото вместо да правела 0.7 правела 0.4 (каквато е там мерната единица) та след смяната на малкия О-пръстен (на стоиност 0,13ст. от една железария) значително по силно засмукваше като си сложа пръста на тръбичката. И пак изпаднах в размисли какво да я прая тая помпа (за да не си дам парите на вятъра). И тук ми светна че капачето на помпата на служебната (астра Ф) която разтривам е същото ( но само капачето) веднага отидох разглобих го и какво да установя? :)
На служебната астра на капачето като го извадих и като надух на вътре и на вън пускаше въздух само на вътре към помпата, на вън НЕ! А моето пускаше и на двете страни от което следват 2 неща:
1 - в капачето има някакво клапанче което само може да смуче но не и да изкарва
2 - че сега на служебната астра помпата тече а моята не : D
Добре че бяха еднакви капачетата за да го помъкна :)
Дано с не особенно компетентното си мнение съм полезен на някой друг в моето положение и да не се доверява на майстори и да хвърли една камара пари на вятъра....
Отговори

gorskiq снимка gorskiq 31 март 2011 - 16:18

Здр. колега
Имам същия проблем като твоя. Мисля , че съм го решил по следния начин - развих капака на въпросната помпа и го завъртях на 60 градуса напред / или назад както ти е кеф / или маркуча който излиза отдолу на капака по този начин го повдигам нагоре . Идеята ми дойде като видях един VW BORA на който помпата беше с така разположен капак .

А за смяна на тази помпа където ти говориш мисля , че ще ти излезе доста солено тъй като са ми казвали , че струват доста дори и 2-ра употреба
Отговори

ГостGuF_* 31 март 2011 - 21:11

 gorskiq, на 31 март 2011 - 16:18, каза:

Здр. колега
Имам същия проблем като твоя. Мисля , че съм го решил по следния начин - развих капака на въпросната помпа и го завъртях на 60 градуса напред / или назад както ти е кеф / или маркуча който излиза отдолу на капака по този начин го повдигам нагоре . Идеята ми дойде като видях един VW BORA на който помпата беше с така разположен капак .

А за смяна на тази помпа където ти говориш мисля , че ще ти излезе доста солено тъй като са ми казвали , че струват доста дори и 2-ра употреба


А преди да завъртиш капачето обърна ли внимание на това че точно до дупката за вакума на капачето има едно издълбано кадето наполовина ляга върху остта която държи и върти пластмасовите лопатки, та точно тоя улей смазва челото на остта която пък я притиска точно капакът. И друго има и на мен ми дойде на акъла първоначално да въртя капака но някак си не се вързваше на никаде да се извърти поне при моята помпа щото не си съвпадат отворите за болтовете.

Моята помпа изглежда така и немога да и завъртя капачето на никаде...
...но ти дори и да си успял отвори я пак и обърни внимание на това издълбаното каде се опитвам да ти обясня.

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от GuF: 31 март 2011 - 21:18
Отговори

gorskiq снимка gorskiq 02 април 2011 - 09:20

Значи като гледам снимката на мотора ти - като моя е и няма начин да не може твоето капаче да се завърти . Просто трябва да стане това- отвора за маркуча който отива към EGR трябва да дойде по високо. Болтчетата си съвпадат и не видях някакви белези .
Отговори

mitaka_84kz снимка mitaka_84kz 15 септември 2011 - 17:11

 GuF, на 21 март 2011 - 12:08, каза:

Здравейте колеги.
Нов член съм в клуба и имам малък проблем но не съм сигурен какво търся и дали ще го намеря.
До колкото съм компетентен проблемът ми е във вакуум-а или там както точно се казва става въпрос за това:


Публикувано изображение

Та това тънкото маркуче каде отива отзад в нещо което не знам как се казва и от там в ЕГР-а ми се пълни с масло, а доколкото знам трява да е пълно с въздух а не с масло. Пиша ви с надеждата някой да ме просвети какво трябва да сменя за да спре да се пълни с масло тоя вакуум, може ли да се размина само с уплътнения гумички и семеринги или трябва да сменя това цялото ограденото с червено?
И ако може да ми кажете как точно се води това за да знам какво трябва да търся.

вакум помпа ,цялото...
Отговори

mitaka_84kz снимка mitaka_84kz 15 септември 2011 - 17:11

 GuF, на 21 март 2011 - 12:08, каза:

Здравейте колеги.
Нов член съм в клуба и имам малък проблем но не съм сигурен какво търся и дали ще го намеря.
До колкото съм компетентен проблемът ми е във вакуум-а или там както точно се казва става въпрос за това:


Публикувано изображение

Та това тънкото маркуче каде отива отзад в нещо което не знам как се казва и от там в ЕГР-а ми се пълни с масло, а доколкото знам трява да е пълно с въздух а не с масло. Пиша ви с надеждата някой да ме просвети какво трябва да сменя за да спре да се пълни с масло тоя вакуум, може ли да се размина само с уплътнения гумички и семеринги или трябва да сменя това цялото ограденото с червено?
И ако може да ми кажете как точно се води това за да знам какво трябва да търся.

вакум помпа ,цялото...
Отговори

rado sb снимка rado sb 15 септември 2011 - 23:11

Забравете за този изход,като го затапите и вземете вакум от изхода за сервото с един тройник.Това съм го описал по подробно в темата за вакумния ЕГР на дизелови мотори 2.0-2.2 ДТИ.
Отговори

Митака87 снимка Митака87 24 август 2020 - 18:06

 GuF, на 21 март 2011 - 12:08, каза:

Здравейте колеги.
Нов член съм в клуба и имам малък проблем но не съм сигурен какво търся и дали ще го намеря.
До колкото съм компетентен проблемът ми е във вакуум-а или там както точно се казва става въпрос за това:


Публикувано изображение

Та това тънкото маркуче каде отива отзад в нещо което не знам как се казва и от там в ЕГР-а ми се пълни с масло, а доколкото знам трява да е пълно с въздух а не с масло. Пиша ви с надеждата някой да ме просвети какво трябва да сменя за да спре да се пълни с масло тоя вакуум, може ли да се размина само с уплътнения гумички и семеринги или трябва да сменя това цялото ограденото с червено?
И ако може да ми кажете как точно се води това за да знам какво трябва да търся.
Отговори

k opel e снимка k opel e 25 август 2020 - 19:08

Махаш клапана на сервото. Купуваш за старите модели, бензиновите, клапан с извод за технически вакум. Затапваш малкия на вакум помпата. Пускаш от новия клапан от тънкия извод за технически вакум. Забравяш за 10 години ядове с вакума. Всичко друго е наливане на пари, невървяща кола и псуване. Това е проверено с много години назад. Който лъже да пукне!
Отговори

ceko снимка ceko 27 август 2020 - 09:38

https://nesparts.ru/parts/item/156776
Ето.
Отговори

Djan снимка Djan 28 август 2020 - 19:19

Здравейте, въпросът ми е малко глупав, но да попитам- имам два стари соленоида, които според мен са си напълно работещи, но бяха сменени от сервиза. Та въпроса е - ще има ли проблем ако ги измия с обезмаслител и изплакване с вода ? Естествено няма да ги поставям, ще ги оставя настрана да изсъхнат напълно. Има ли опасност да им стане нещо от водата или не ?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 август 2020 - 19:59

Няма проблем да ги "измиеш", но не и с вода.
Пръска се със спрей за спирачки (brake cleaner).
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 02 септември 2020 - 09:31

Миеш със обезмаслител Меглио, после с вода премиваш и ако ти се занимава със обезмаслител за спирачки. Оставяш да изсъхнат добре и монтаж.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 02 септември 2020 - 22:22

 dimitarmark, на 02 септември 2020 - 09:31, каза:

Миеш със обезмаслител Меглио, после с вода премиваш и ако ти се занимава със обезмаслител за спирачки. Оставяш да изсъхнат добре и монтаж.

Не че нещо ама... магнитно мекото желязо използвано за сърцевини на електромагнити дори легирано със силиций пак си остава по-химически активно към кислорода(особено този от водата) отколкото обикновената стомана, плюс нагрева причинен от вихровите токове поради липса на ламиниране(поради конструктивни и ценови съображения) води до забележима корозия съпътствана с механичен блокаж.
Нищо лично Мите, просто такъв подход е дълбоко фатален в дългосрочен план.
Мнението беше редактирано от dusty rain: 02 септември 2020 - 22:25
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 03 септември 2020 - 01:51

Кажи го на десетките соленоиди измити с вода от мен, включително четирите перфектно работещи на лично моята кола.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 03 септември 2020 - 12:22

Таз тарелка дето е котва на магнита, и да ръждяса не може да блокира механично.
От маслото залепва към отвора /атмосфера/
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg