Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Astra G 1.6 16V Z16XE

Емо84 снимка Емо84 11 март 2021 - 10:25

Здравейте колеги. Проблема е следния. Вчера си купих въпросната кола Astra G 1.6 16V 101 Hp. Направи ми следния проблем: Караш, сменяш скорости няма проблем. Натиснах съединителя, но го задържах, да пропусна кола на кръстовище и отпускам съединителя, колата не потегля. Освобождавам от скорост и давам пак на първа, не потегля. Гася колата и пак я паля и този проблем магически изчезва. Пробвах да включа на която и да е друга скорост когато направи този проблем и влизат всички скорости, но все едно си на свободна. Не е полуоска, защото след като се загаси и запали на ново и колата се оправя, без да е въртян волан или нещо. Някакви идеи. Дали е от тампона на двигателя или на скоростите, защото на задна имам чувството ,че ще изпадне моста или двигателя, притриса все едно си влязъл в дупка и след това няма проблем, дава си назад, не изключва от скорост. Ако някой е имал подобен проблем, ще съм ви благодарен, да споделите как сте се справили.
Отговори

benzy снимка benzy 11 март 2021 - 11:51

Без да съм хич вещ в случая, но имаше някаква джаджа на съединителя, активатор на хидравлична помпа или нещо такова, не съм много сигурен, но както си представям нещата май само това в цялата система ще е по някакъв начин свързано с паленето и "появата" на съединителя след рестартиране на мотора...
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 11 март 2021 - 12:09

Пробвай да тръгнеш на трета. Или на първа на ръчна /ако държи де/.
Не изгасне ли колата, съединителя ти буксува.
Отговори

Емо84 снимка Емо84 11 март 2021 - 15:13

Благодаря ви за бързите отговори. Ще видя да пробвам, дали съединителя не е износен с тръгване на трета и ще пиша, за да го изключим като проблем. Иначе благодаря на колегата който ми каза, че има датчик за положението на съединителя. Ще пробвам и с него. За хора които имат подобен проблем това е датчика https://www.autopowe...-i26452439.html
Мнението беше редактирано от Емо84: 12 март 2021 - 09:54
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 12 март 2021 - 13:01

Този датчик/прекъсвач ти е за да даде контакт когато педала на съединителя не е натиснат.
По принцип се ползва за темпомата. :-)
А по твоя въпрос- дали колата е на контакт или не, действието на съединителя, горната и долната помпа, педала, спирачната течност...е едно и също.
Проиграй повече ситуации със съединителя. Тока няма нищо общо.
Отговори

Емо84 снимка Емо84 09 април 2021 - 13:41

Да кажем, че проблема е решен. Въпроса е, че за мене колата е нова и не бях и свикнал на съединител и на работа на двигателя. Понеже както при повечето опели работещи на газ, оборотите играят и се случва, че като реша да пусна съединителя и оборотите паднат, на пръв поглед няма разлика и не съм забелязал, че обороти няма и колата е загаснала. След известно каране, установих, че това е проблема. Извинявам се ако съм ви изгубил времето.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg