Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Astra G грешка Garniture de freins

Simeon_ снимка Simeon_ 24 юни 2013 - 18:39

Здравейте колеги, преди няколко дни след като спрях колата и я угасих ми изписа тази грешка на бордовия компютър - Garniture de freins (на френски е), после потърсих в интернет, но не намерих нищо относно "гарнитура на спирачките" (така си го превеждам може и друго да значи). Днес отново ми я показа, след като запалих колата и натиснах спирачката. Възможно ли е да става въпрос за накладките , дисковете и накладките са на около 19 000 км . Моля помогнете ако някой знае нещо относно това :) и двигателят е X20XER
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 24 юни 2013 - 19:20

:thu: Грешката е за накладките.
Отговори

Simeon_ снимка Simeon_ 24 юни 2013 - 19:49

 Vectra Rulzz, на 24 юни 2013 - 19:20, каза:

:thu: Грешката е за накладките.

мерси колега, а накладките по колко хиляди издържат по принцип?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 юни 2013 - 19:52

По принцип зависи от стила ти на каране, от дисковете.. и от самите накладки.

п.п. Има вероятност датчиците на накладките да са дали фира, ако евентуално самите накладки имат феродо все-още..
Отговори

Simeon_ снимка Simeon_ 24 юни 2013 - 20:17

 DALGONSKi, на 24 юни 2013 - 19:52, каза:

По принцип зависи от стила ти на каране, от дисковете.. и от самите накладки.

п.п. Има вероятност датчиците на накладките да са дали фира, ако евентуално самите накладки имат феродо все-още..

ще ги проверя накладките значи и ще ги сменя ако са заминали.. мерси за отговорите :)
Отговори

Downshift снимка Downshift 06 март 2016 - 12:15

Здравейте, с риск да не ми отговори никой понеже е стара темата, все пак ще попитам - Как да изчистя въпросната грешка, която след като си смених накладките не изчезна?
Благодаря.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 06 март 2016 - 12:33

 Downshift, на 06 март 2016 - 12:15, каза:

Здравейте, с риск да не ми отговори никой понеже е стара темата, все пак ще попитам - Как да изчистя въпросната грешка, която след като си смених накладките не изчезна?
Благодаря.


-Освен че си сменил накладките, трябвало е да обърнеш внимание да ли са СЪС или БЕЗ датчик за същите (имам предвид новите накладки). Ако са СЪС датчиците => http://www.1001avtoc...2-fwi289---opel трябва и самите датчици да се сменят.

п.п. Има алтернативен вариант - старите да се шунтират, но след това вече няма да имаш въпросната функция за предупреждение при износване..
Отговори

Downshift снимка Downshift 06 март 2016 - 19:05

 DALGONSKi, на 06 март 2016 - 12:33, каза:

-Освен че си сменил накладките, трябвало е да обърнеш внимание да ли са СЪС или БЕЗ датчик за същите (имам предвид новите накладки). Ако са СЪС датчиците => http://www.1001avtoc...2-fwi289---opel трябва и самите датчици да се сменят.

п.п. Има алтернативен вариант - старите да се шунтират, но след това вече няма да имаш въпросната функция за предупреждение при износване..


Благодаря!!
Отговори

Downshift снимка Downshift 31 март 2016 - 07:59

Здравейте отново, искам да попитам, който има накладки с датчици и наблюдения по въпроса, тези датчици кога сработват и кога, по време на живота на накладките, се появява съобщението за смяна на накладките на дисплея? Когато вече са към края на живота си и са сериозно износени или по в средата и отрано? :confused:

Благодаря и поздрави!
Отговори

Коцето снимка Коцето 31 март 2016 - 09:40

Когато са свършили, логично нали! пък като тръгнеш да ги сменяш ще видиш точно колко е останало от тях. На дисковите спирачки се вижда колко материал им остава като свалиш колелото, а пък ако си с алуминиеви джанти се вижда и без да сваляш колелото.
Мнението беше редактирано от Коцето: 31 март 2016 - 09:43
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 март 2016 - 11:12

Виж сега, датчика се намира на добре подбрано място по дебелината на накладката. Да, след като се задейства и изпише съобщението има още каране, обаче нататък цилиндърчето започва да излиза много навън, което не е добре. Мисля си, че е ясно защо не е добре?
А гледам, че си с ОПЦ, та в тази връзка: при по- сериозно спиране условията за охлаждане на накладките се влошават при намалената дебелина на феродото, налице са условия за нагряване до по- висока температура на спирачната течност и т.н. и т.н.
Отговори

Жоро снимка Жоро 31 март 2016 - 11:39

По нашите български критерии датчика е сложен да предупреждава много рано. Но ние караме гуми на по 5-10г, а в белия свят ги карат три сезона...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg