Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Газ на Astra G, 1.4 16V

Karaivanov снимка Karaivanov 29 септември 2008 - 19:22

Здравейте! Възнамерявам да купувам Astra G, харесал съм модел 99г. с двигател 1.4 бензин, 90 конски сили.Въпросът ми е удачно ли е да се монтира газова уредба на този мотор и има ли нещо по-особено, което да ми струва повече парички или са нормални нещата и се оправят с 4-500лв? Питам сега преди да съм си взел, за да не се вайкам след покупката.Благодаря на отзовалите се. <_<
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 29 септември 2008 - 20:29

По принцип Ecotec Двигателите имат лоша слава що се отнася до газова уредба ... но мненията са много противоречиви... има и хора които твърдят ,че с този двигател нямат проблеми с обикновенна газова ....


Препоръчвам ти да извадиш мангизи за газова инжекция да ти е мирна главата .

Успех.
Отговори

vankis снимка vankis 29 септември 2008 - 20:37

Газов инжекцион !
Иначе обслужването ти е между 350-400лв. - масло , филтри , ангренаж , ролки
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 29 септември 2008 - 21:35

И аз знам че с газов инжекцион е най-добре, иначе ще имаш ядове(да ти "гърми" е най-малкото).Цената се движи между 1250 и 1600лв. в зависимост от марката на частите и мястото, където го слагаш.
Успех с избора на кола!
Отговори

Karaivanov снимка Karaivanov 30 септември 2008 - 12:18

Благодаря за отговорите. <_< Ако взема Астра явно ще се слага инжекцион.
Отговори

Karaivanov снимка Karaivanov 02 октомври 2008 - 18:19

Днес един колега ми вика, че газовия инжекцион ще ми струва 2000лв, имало някаква клапа, която само струвала 800лв... друг ми казва, че мога да мина и с 1200лв.Много е кофти като всеки го раздава разбирач и човек не може да прецени как стоят реално нещата.
А Астри G хечбек по автокъщите във Варна намирам трудно - за цял следобед обиколка на къщите след Метро открих не повече от 5.Всички други дизелови комбита..бах тея комбита..Румънците ги обирали от Германия имаше коментари.А малко за поддръжката на тоя екотек може ли малко инфо, съжалявам ако не е тук мястото, но да не отварям друга тема?
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 02 октомври 2008 - 18:37

Газовите инжекции варират цените , колега .

Чух за някакъв български за 1250 лв ... има и BRC по 1800 ....
Тис и решаваш какъв да слагаш.

Но пак ти казвам предимствата на газовата инжекция са:
  • Харчи колкото на бензин (ще го избиеш бързо )
  • нямаш проблем с паленето зимата
  • нямаш проблем с компа на двигателя
Поддръжката на екотек не е скъпа , просто многото електроника в него се ебава когато си с обикновенна газова..

ПС . 1.6 -ците се славят че поАпват масълце .... препоръчвам ти 1.8 или 2.0 - супер ДВГ - та !
Отговори

The_Machine снимка The_Machine 02 октомври 2008 - 21:19

ЕкоТорк, Волтран 1000 лв
Бардолини, Фобос 1150 лв
Томасето 1250 лв
Пауър Джет, АГ Зенит 1350 лв
Ловато, Тартарини 1400-1450 лв
Бигаз 1650 лв
БРЦ 1800 лв

Горе-долу това са цените поне тук в София :) - аз лично работя с Ловато, АГ Зенит и Пауър Джет и съм доволен от тях :)
Отговори

tedchakala снимка tedchakala 03 октомври 2008 - 08:11

Моя ДВГ е същия и съм обикновена АГУ BRC вече 8000 км. Нито гърми, киха или пърди. Слагай обикновена. Защо?
1. Нямаш дебитомер.
2. С метални колектори е.
3. И си намери добър газаджия, а не някой който да го мързи и за по лесно "дай да ти сложим ГИ".
И няма да ти киха ако ти е изрядна горивната система.
...Ако си пропуснал горе написаните глупости и ти се дават повече манги- слагай ГИ :beer: , естествено че е по добре, а това че харчи едно към едно газ-бензин не го вярвай.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 03 октомври 2008 - 08:37

 tedchakala, на Oct 3 2008, 09:11 AM, каза:

... а това че харчи едно към едно газ-бензин не го вярвай.



Всички с ГИ си мислят така, а заблудата идва от факта, че карат на бензин докато охлаждащата течност достигне необходимата температура за да превключи компютъра на газ. После смятат само разхода на газ и викат колко им е икономично.....комично. :beer:


Поздрави!
Отговори

nanio снимка nanio 03 октомври 2008 - 16:29

 tedchakala, на Oct 3 2008, 09:11 AM, каза:

...Ако си пропуснал горе написаните глупости и ти се дават повече манги- слагай ГИ :beer: , естествено че е по добре, а това че харчи едно към едно газ-бензин не го вярвай.

:thu: :beer: :beer: :beer: :thu: :thu: :bbq:

1.Всички ли които са с обикновенна газова, НИКОГА не карат на бензин? Явно се икономисва от бензин. Някой беше казал че икономията е майка,баща,сестра и любовница на мизерията. Имал съм кола с обикновенна газова и там палех на бензин и като стигне 70градуса превключвах на газ. Газовия инжекцион за "съжаление" превключва на 38 градуса. Поне моя така е настроен. Който иска може да си свали още температурата. Като карате само на газ, защо после има теми от рода "прекъсва на бензин", неиска да върви и т.н.
2.Обикновенна газова има два ясно изразени проблема в настройката (C14NZ най-простия мотор)
-като се настрои да върви както на бензин (а то неможе във високитеобороти :sun: ) гори истински много. При мен съм наблюдавал разход от 10-11/100 само извънградско каране при 130-140км.
-като се "удуши" почва грам да не върви
-междинно положение има, но във високите обороти няма никой :)
3.Защо да си осъкатяваш колата от Инжекцион да я превърнеш в Карбуратор :thu:
4.Газов инжекцион се избива за около 20 000км. Така че си прецени сам.
5.Ще береш ядове с ниските оборити - това е гарантирано на 100%
6.Сложи си обикновенна, и като почне да ти прави проблеми и създава нерви, набързо ще преминеш на инжекцион. Има хора от форума които са минали по този път.
7.В крайна сметка всичко опира до парите. Най-интересното е че хората слагат инжекцион на Голф 2, който струва почти колкото колата...
За човека който пусна темата, не чети и мояте глупости, виж човека по-горе ти го е казал
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 06 октомври 2008 - 09:07

 nanio, на Oct 3 2008, 05:29 PM, каза:

:beer: :thu: :beer: :beer: :beer: :thu: :thu:

За човека който пусна темата, не чети и мояте глупости, виж човека по-горе ти го е казал



Е, щом май месец си разпитвал надълго и нашироко каква газова да си сложиш, а 4 месеца по-късно вече си експерт с изградени представи, аз нямам нищо против да даваш съвети. За сметка на това в петък се видях с едно момче от форума с Тигра с х16хе, което беше супер изненадан, да види, че моята е с обикновена газова. Просто защото като попитал, някой експерт като тебе му казал "Как, бе ти луд ли си, само ГИ!". Обясни му на него колко бързо ще я избие....

Няма ли да се научите, че ИЗБОРА го правят хората, а ние само споделяме опит!

Поздрави!
Отговори

nanio снимка nanio 06 октомври 2008 - 15:24

 AlexMav, на Oct 6 2008, 10:07 AM, каза:

Е, щом май месец си разпитвал надълго и нашироко каква газова да си сложиш, а 4 месеца по-късно вече си експерт с изградени представи, аз нямам нищо против да даваш съвети.
Поздрави!


А къде съм написал че съм ЕКСПЕРТ? Човек като незнае пита - мисля че е правилно. Всичките ми постове са основани на опита който имам. При мен експертната част се състои от това да видя как ми се вързва сметката. Виждам че си ми преглеждал мненията, ще видиш че имам и доста по-стари теми за ГАЗ. Карал съм и кола с обикновенна газова - куп ядове. Карам в момента с ГИ две коли различни марки и съм предоволен. Ако съм майстор ще си сложа обикновенна газова и ще си я настройвам и ремонтирам. Неискам да се занимвам с това и съм си платил да съм спокоен. Никъде не съм писъл че е невъзможно да се сложи и обикновенна АГУ.
Но някои тъпи изказвания просто ме :beer: . Считам че нещата които съм написал в по-горните постове 80% от хората пишещи в раздела ги знаят. Не съм открил топлата вода.

Мисля че леко си противоречиш.
Отговори

Miro снимка Miro 06 октомври 2008 - 15:55

[quote name='nanio' date='Oct 3 2008, 05:29 PM' post='504649'
Имал съм кола с обикновенна газова и там палех на бензин и като стигне 70градуса превключвах на газ.
Това защо?!Чак на 70?!
2.Обикновенна газова има два ясно изразени проблема в настройката (C14NZ най-простия мотор)
-като се настрои да върви както на бензин (а то неможе във високитеобороти :beer: ) гори истински много. При мен съм наблюдавал разход от 10-11/100 само извънградско каране при 130-140км.
-като се "удуши" почва грам да не върви
-междинно положение има, но във високите обороти няма никой :)
Това е абсолютна глупост!
5.Ще береш ядове с ниските оборити - това е гарантирано на 100%
Това искам да ми го обясниш!Какви ядове се "берат"?!
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 06 октомври 2008 - 16:05

 nanio, на Oct 6 2008, 04:24 PM, каза:

А къде съм написал че съм ЕКСПЕРТ? Човек като незнае пита - мисля че е правилно. Всичките ми постове са основани на опита който имам. При мен експертната част се състои от това да видя как ми се вързва сметката. Виждам че си ми преглеждал мненията, ще видиш че имам и доста по-стари теми за ГАЗ. Карал съм и кола с обикновенна газова - куп ядове. Карам в момента с ГИ две коли различни марки и съм предоволен. Ако съм майстор ще си сложа обикновенна газова и ще си я настройвам и ремонтирам. Неискам да се занимвам с това и съм си платил да съм спокоен. Никъде не съм писъл че е невъзможно да се сложи и обикновенна АГУ.
Но някои тъпи изказвания просто ме :beer: . Считам че нещата които съм написал в по-горните постове 80% от хората пишещи в раздела ги знаят. Не съм открил топлата вода.

Мисля че леко си противоречиш.


Никак даже не си противореча. От всички потенциални проблеми, които си изброил за един съвсем прост двигател аз не съм се сблъскал с нито един, при това на двигател, който е 1:1 с цитирания в темата. За който и се отнася тя. Единственото, което мога да кажа е че или в твоя град не си попаднал на човек, който да ти настрои АГУто или там майсторите нарочно ви ги бъзикат, за да ви пробутат ГИ. За пореден път казвам, че пределно ясно ми е преимуществото на ГИ, но всеки сам си взема решението. Момчето, с което обменяхме опит в петък е бил подведен точно от такива мнения да сложи ГИ, а сега се чуди като тръгне да продава колата как ще си вземе парите. Никак!

И между другото имам повече мощност на газ в ниските, отколкото на бензин, а когато я врътна, та да лети във високите разхода е 13/100 на градско.

Поздрави!
Мнението беше редактирано от AlexMav: 06 октомври 2008 - 16:06
Отговори

nanio снимка nanio 06 октомври 2008 - 18:40

 Miro, на Oct 6 2008, 04:55 PM, каза:

Имал съм кола с обикновенна газова и там палех на бензин и като стигне 70градуса превключвах на газ.
Това защо?!Чак на 70?! -> Защото бях решил че така трябва.
2.Обикновенна газова има два ясно изразени проблема в настройката (C14NZ най-простия мотор)
-като се настрои да върви както на бензин (а то неможе във високитеобороти :wall: ) гори истински много. При мен съм наблюдавал разход от 10-11/100 само извънградско каране при 130-140км.
-като се "удуши" почва грам да не върви
-междинно положение има :no: , но във високите обороти няма никой :)
Това е абсолютна глупост! -> При мен няма. Като се настрои да гори нормално - 7 извънградско, при изпреварване и 4500-5000оборота не му стигаше гориво. На бензин няма такива проблеми. Газ е наливана от всякакви места.
5.Ще береш ядове с ниските обороти - това е гарантирано на 100%
Това искам да ми го обясниш!Какви ядове се "берат"?! -> Пуснато парно, фарове и завиваш докрай - често гасне. Нестабилни ниски при включени консуматори. Често гаснене при освобждаване от скорост (затапен е входа за студен въздух). Изпарителя е Landi Renzo, НОВ. Това е от опит. На други коли също съм виждал проблеми с ниските обороти (Рено Меган, Ауди А4 1.8, Фиат Браво 1.6 16v)



 AlexMav, на Oct 6 2008, 05:05 PM, каза:

Никак даже не си противореча. От всички потенциални проблеми, които си изброил за един съвсем прост двигател аз не съм се сблъскал с нито един, при това на двигател, който е 1:1 с цитирания в темата. - Браво, това е добре - дано не ти се и случват. За който и се отнася тя. Единственото, което мога да кажа е че или в твоя град не си попаднал на човек, който да ти настрои АГУто или там майсторите нарочно ви ги бъзикат, за да ви пробутат ГИ. - Даже са доста назад и държат да слагат обикновенни. Ако видят нещо сложно отказват да слагат. За пореден път казвам, че пределно ясно ми е преимуществото на ГИ, но всеки сам си взема решението. - :unsure: :wall: :unsure: :wall: :wall: :knee: :knee: :knee: :knee:

Мнението беше редактирано от nanio: 06 октомври 2008 - 18:41
Отговори

totocup снимка totocup 07 октомври 2008 - 23:18

 Karaivanov, на Sep 30 2008, 01:18 PM, каза:

Благодаря за отговорите. :unsure: Ако взема Астра явно ще се слага инжекцион.
[b][/bВече половин година карам такава кола и то комби сложих си газов инжекцион и не намирам разлика в мощността на бензин и на газ а на всичкото отгоре не се вдига процентно разхода на газ в литри слагай инжекцион и карай без грижи
Отговори

baymilen снимка baymilen 07 октомври 2008 - 23:46

Колега, и аз съм с такъв двигател Х14ХЕ само че на корса комби. (1100кг). Преди половин година и сложих ГИ, полски, "AG" в софия, младост3- СБА (в края към горубляне). 1300 лв с тороид и нивоиндикатор. От уредбата съм доволен. Но тоя двигател е май най хищния 11-12 на сто в София. Не съм доволен от монтажа. Всичко е нахвърляно в и без това тясното пространство под капака. Дупчица в маркуч ми костваше месеци наред ядове и накрая смяна на гарнитури и шлайф глава. Изпарителя събираше въздушни възглавници - беше монтиран хоризонтално и сравнително високо. Аве разправия. Така че не дръж толкова на марката и дали е ГИ/ обикновенна, ами монтьорите. Успех!
Отговори

liam снимка liam 10 октомври 2008 - 12:15

 AlexMav, на Oct 3 2008, 09:37 AM, каза:

Всички с ГИ си мислят така, а заблудата идва от факта, че карат на бензин докато охлаждащата течност достигне необходимата температура за да превключи компютъра на газ. После смятат само разхода на газ и викат колко им е икономично.....комично. :wall:
Поздрави!



Точно така колега аз също съм с газов инжекцион и си трябва и бензинец, поне 5-7 литра на седмица и като се замислиш с 25лв газ минавам 210км ама в тези километри никой не си смята и бензина който автомобила гори (поне аз де ) :unsure:
Отговори

Lukarev снимка Lukarev 10 октомври 2008 - 13:32

Аз карам Corsa комби със същия мотор и обикновена газова. Досега съм навъртял почти 20000 км и не мога да се оплача. Градско (София) ми гори между 9 и 10, а извънградско от 6,5 до 8,5 (зависи как я карам - имай на предвид, че 100 км/ч е с 3000 об./мин.). 
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg